Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм

315 0 Новини високих технологій

Якими б сучасними і навороченими комплектуючими не був оснащений ваш персональний комп'ютер, рано чи пізно операційна система почне гальмувати і всіляко псувати вам життя подвисаниями і лагами. Виною тому накопичився сміття в системному реєстрі і на жорсткому диску. В якості панацеї в цьому випадку виступають очисники/прискорювачі для комп'ютера, тобто спеціальний софт, спрямований на вирішення подібних завдань. А у власників HDD-накопичувачів, на відміну від більш просунутих SSD, таких проблем в рази більше. Програми для очищення системи допомагають у добрій половині випадків, що дозволяє уникнути дорогого ремонту комп'ютера. Очисники системи в короткі терміни позбавлять ваш ПК від накопиченого сміття та помітно збільшить швидкість роботи накопичувачів. Утиліт подібного плану дуже багато, але далеко не всі вони однаково ефективні і корисні. Тому у багатьох новачків розбігаються очі при вигляді такого розмаїття і виникає цілком закономірне питання: «Який очищувач комп'ютера від сміття краще вибрати і як з цим вибором не прогадати?» У просунутих користувачів вже давно сформований свій кістяк корисних утиліт, ну а іншим доводиться вивчати відгуки і читати тематичні форуми.


Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні і позначимо найкращі очищувачі для комп'ютера, які відзначилися своєю ефективністю та іншими якісними складниками. Весь цей софт можна скачати з офіційних ресурсів розробників, так що проблем з тестуванням бути не повинно. Також варто відразу зауважити, що мова в статті піде саме про програмне забезпечення, а не про спеціалізованих сервісних інструментах. Якщо вам необхідно фізичний вплив на комплектуючі, то можна звернути увагу на пневматичні очищувачі для комп'ютера. В цьому випадку процес очищення відбувається за допомогою вивільнення стисненого повітря або газу в потрібному напрямку. Пневматичний очищувач для комп'ютера – це балончик з полімерної трубкою. Він може бути різного обсягу і наповнення. Це досить ефективний засіб для боротьби з пилом, брудом, плямами і аналогічними проблемами. Але нас зараз цікавить програмний «смітті» і способи, що дозволяють позбутися від нього.


CCleaner

Це, мабуть, найкращий очищувач комп'ютера, який відмінно зарекомендував себе у користувачів усіх категорій. Програма з належною ретельністю аналізує реєстру, а також вибрані елементи операційної системи, після чого надає докладний звіт і засоби для вирішення накопичених проблем.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Після натискання кнопки «Очистити» утиліта грамотно видалить все сміття з комп'ютера. Причому в найкоротші терміни. Цей потужний очищувач комп'ютера працює не тільки з системними або рядовими файлами, але і з встановленими програмами і автозавантаженням. У першому випадку ви можете видалити непотрібні програми, а також налаштувати очищення браузерів, а в другому -позбутися від непотрібного софта, який стартує разом з операційною системою. Також варто відзначити низький поріг входження «Клінера». Ця програма-очищувач для комп'ютера проста, зрозуміла і до того ж має грамотну україномовну локалізацію. Навіть якщо виникнуть якісь проблеми по ходу роботи, то в меню завжди можна включити майстра-помічника, який проведе вас по всіх злачних місцях утиліти і пояснить, що та як.

Відмінні риси програми

Крім того, цей очисник комп'ютера зовсім невимоглива до системних ресурсів, і його можна запустити навіть на самому древньому комп'ютері, причому у фоновому режимі. Чекати результату в цьому разі доведеться досить довго, але сам інтерфейс не буде лагают і давати збої. Базова версія очищувача для комп'ютера поширюється абсолютно безкоштовно, а от за розширену професійну доведеться заплатити. Але як такої різниці між першою і другою практично немає, особливо якщо мова йде про звичайному використанні. Явна відмінність полягає лише в повноцінної технічної підтримки розробників. У платній версії вони миттєво відповідають на запити і всіляко намагаються допомогти у вирішенні проблем, що виникли.

Glary Utilities

Це досить потужний очищувач комп'ютера для комплексної оптимізації. Крім звичних маніпуляцій з реєстром, утиліта пропонує інструменти для позбавлення від тимчасових файлів, налаштування автозапуску, видалення встановлених програм, а також роботу з браузерами. Причому очищувач кешу для комп'ютера можна налаштувати в реальному часі і видаляти непотрібні файли по ходу серфінгу.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Окремо варто відзначити роботу програми з ярликами. На відміну від інших подібних утиліт, ця пропонує не просто видалити недійсний значок, а виправити шлях в автоматичному або ручному режимі.
Одне з головних достоїнств програми – це шифрування даних. Тобто утиліта дозволяє убезпечити обрану інформацію від дій зловмисників. Крім того, цей очисник комп'ютера може працювати як файрвол і блокувати запуск небажаного і шкідливого ПЗ. Продукт поширює як на платній, так і безкоштовній ліцензії. В останньому випадку функціонал сильно обмежений, але її цілком вистачає для повсякденних потреб невимогливих користувачів. Просунутим юзерам і тим, кому потрібні унікальні можливості, доведеться розорятися на платну ліцензію.

Advanced SystemCare

Багато користувачі знають цей продукт як очищувач вірусів для комп'ютера. Але насправді це цілий комплекс для оптимізації роботи операційної системи. В арсеналі програми є всі необхідні інструменти для очищення і прискорення комп'ютера.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Утиліта прекрасно справляється з реєстром, системними файлами, видаленням залишків додатків, а також очищенням браузерів. Працює софт у фоновому режимі і практично не споживає ресурсів. Останні активно використовуються тільки при повномасштабному аналізі і при комплексному вирішенні проблем. Програма стежить за автозавантаженням і проводить регулярні перевірки важливих системних файлів на наявність шкідливого коду. Весь функціонал легко підлаштовується під конкретні потреби і завдання. Сам інтерфейс максимально спрощений і зрозумілий. По суті, все зводиться управління до однієї лише кнопці «Перевірка», вона ж згодом «Видалення». Але якщо якісь питання по роботі і залишаються, то завжди можна звернутися до кваліфікованому майстру-помічникові. Він проведе за основним налаштувань програми і запропонує перелік дій у складних ситуаціях.

Базова версія продукту поширюється абсолютно безкоштовно, але вона настільки обмежена в можливостях, що практично марна. За її допомогою можна хіба що почистити реєстр та історію браузерів. Вся функціональна міць утиліти сконцентрована саме в платній версії. Просунуті користувачі суцільно позитивно відгукуються про можливості цього додатка, так що купити її має сенс, особливо в складних ситуаціях, коли необхідно комплексне рішення.

Wise Care 365

Це ще одне комплексне рішення, спрямоване на очищення комп'ютера від сміття і збільшення швидкості роботи. У інтерфейс включений звичний набір для обслуговування реєстру, автозавантаження і системних файлів.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Крім цього, програма може похвалитися низкою потужних інструментів, які спрямовані на прискорення запуску системи і підвищення продуктивності платформи. Весь інструментарій грамотно розбитий на категорії, тому заплутатися в меню досить складно. До того ж сам інтерфейс відрізняється інтуїтивно зрозумілим управлінням. У будь-якому випадку, якщо виникнуть якісь складнощі, то у розділі можна знайти вичерпну інформацію з усіх питань щодо роботи програми. Тутешня «вікіпедія» також грамотно розбита на інтерактивні розділи, категорії та розділи, тому блукати там не доведеться.
Також варто відзначити дуже якісну україномовну локалізацію і грамотну підтримку продукту розробниками. Останні з належною ретельністю студіюють користувальницькі відгуки і вносять необхідні поправки в нових версіях.

Особливості утиліти

Програму можна сміливо рекомендувати новачкам у цій справі. Утиліта в автоматичному режимі буде стежити за операційною системою і при необхідності вносити якісь зміни, а разом з тим очистити комп'ютер від непотрібного сміття. Що стосується системних вимог, то програма активно використовує оперативну пам'ять, так що власникам 4 Гб ОЗП або того менше краще звернути увагу на інші продукти. В іншому випадку можливі підвисання і інші лаги, пов'язані з нестачею пам'яті, особливо під час комплексного обслуговування. Базова версія продукту йде з безкоштовною ліцензією і обмежена лише відсутністю можливості генерації бекапів. Для просунутих користувачів це, як правило, критичний момент, тому для них передбачена розширена платна версія.

Wise Disk Cleaner

Якщо вміст вашого вінчестера зросла до необґрунтованих обсягів, а разом з тим впала і продуктивність, то цей очисник доведеться як не можна до речі. Він у найкоротші терміни позбавить вас непотрібного сміття і при бажанні буде це робити в автоматичному режимі.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Програма також працює з браузерами: чистить кеш, історію і списки завантажень. Крім того, у важких випадках можна скористатися інструментами для дефрагментації з подальшої глибокої очищенням накопичувачів. Правда, в цьому випадку весь процес значно затягнеться, але результат перевершить всі очікування, особливо якщо мова йде про старенькому і битком набитому вінчестері. Інтерфейс програми максимально спрощено, всі основні елементи управління винесені на головний екран і грамотно розбиті на категорії. Заплутатися там дуже складно, але навіть в цьому випадку на допомогу прийде розумна довідкова система. Плюс до всього, програма отримала грамотну русифікацію. Так що розібратися з нею не складе труднощів навіть новачкові в цій справі.

Відмінні риси програми

Також варто відзначити, що утиліта зовсім невимоглива до системних ресурсів і прекрасно себе почуває навіть на самих старих комп'ютерах. Працюючи у фоновому режимі, вона знаходиться практично на останньому місці в диспетчері завдань щодо споживання оперативної пам'яті і потужностей процесора. Програма поширюється абсолютно безкоштовно, що зробило її особливо популярною серед вітчизняних користувачів ПК. Розробник передбачив і платну версію, але вона відрізняється лише наявністю розширеного планувальника завдань. А в цій справі він не особливо-то і потрібен, бо як автоматичну перевірку та очищення можна налаштувати в меню відразу.

AusLogics BoostSpeed

Це дуже затребуваний продукт для чищення і оптимізації персонального комп'ютера. Серед вітчизняних користувачів він не особливо поширений, бо не має російськомовної локалізації. Ситуацію частково рятують аматорські русифікатори, але їх потрібно шукати, встановлювати, а споживач зайвих турбот і проблем не любить.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
Як і інші програми такого плану, утиліта відмінно справляється з чисткою реєстрі і системних файлів від сміття, а також візьме на контроль автозавантаження. В якості додаткових «фішок» можна позначити можливість дефрагментації будь-яких носіїв і роботу з інтернет-з'єднанням. В останньому випадку програма виступає в ролі брандмауера і забороняє стороннім додаткам доступ до Мережі (автоматичні оновлення, торренти на роздачу, звірка якихось баз тощо). Також можна відзначити вбудований в програму реаніматор. Тут він реалізований у своєму мінімальному варіанті, але тим не менш може допомогти відновити зображення, текстові або аудіофайли. З відеоконтентом він, на жаль, не справляється.

Особливості утиліти

Інтерфейс програми може здатися не дуже зрозумілих, але розібратися з ним без інструкції все ж можна. Користувачі в основному нарікають на нелогічну структуру меню, до якої доводиться довго звикати. У будь-якому випадку довідкових матеріалів по роботі з утилітою більш ніж достатньо, причому як на офіційно сайті розробника, так і в самій програмі.
Найкращий очищувач комп'ютера: короткий огляд програм
В принципі, даний софт невимогливий до системних ресурсів і спокійно буде працювати на посередньому комп'ютері. Але це стосується фонових завдань і лише після виконання капітальних перевірок і чисток. Для організації нормальної/швидкої роботи останніх потрібно як мінімум 4 Гб оперативної пам'яті і спритний двоядерний процесор. В іншому випадку аналіз і очищення затягнуться на досить тривалий час. Поширюється цей досить ефективний продукт за платної ліцензії, але для ознайомлення з можливостями утиліти продавець передбачив ознайомчу версію з деякими критичними обмеженнями по функціоналу. Ключ на два комп'ютера коштує зовсім недорого, особливо якщо порівнювати з додатками від більш іменитих розробників, які володіють аналогічним функціоналом. До того ж дистриб'ютори дуже часто проводять всілякі акції, де можна придбати копію мало не в два рази дешевше номіналу або зовсім заробити безкоштовно.

Популярі новини
Загрузка...