Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників

736 0 Новини високих технологій

Як розбиратися в комп'ютерах з нуля? На сьогоднішній день це питання став більш популярний, ніж коли-небудь. Комп'ютерна індустрія цікавить не тільки молодих, але і більш дорослих людей. Але звідки такий інтерес? Для чого взагалі потрібен комп'ютер? Велика частина людей купує комп'ютер для розваги. Вони встановлюють цікаві ігри, дивляться улюблені фільми, спілкуються в соцмережах і т. д. Але є й інша категорія людей, більш досвідчених, які змогли знайти в цій техніці велике джерело доходу. У книзі "Як розбиратися в комп'ютерах для чайників" є вся необхідна інформація, яка допоможе більш глибоко ознайомитися з основами комп'ютера. Помноживши свої знання, багато стали програмістами, веб-дизайнерами, розробниками, SEO-копірайтерами і т. д. Важливо запам'ятати, що вони стали такими, а не, як багато хто вважають, народилися.


Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
Завдяки цій статті ви дізнаєтеся, як почати розбиратися в комп'ютерах, з чого вони складаються і як ними користуватися. Ці початкові знання допоможуть вам визначитися з метою придбання цієї техніки: розважатися або заробляти.

Головна відмінність комп'ютера від ноутбука

Перед тим як ми почнемо пізнавати ази комп'ютерної індустрії, необхідно запам'ятати, ніж ноутбук відрізняється від комп'ютера. Найголовніше - це його мобільність. Якщо ноутбук можна взяти з собою, куди б ви не захотіли, то з комп'ютером такого не вийде. Ноутбук - це мобільний пристрій, який працює від акумулятора, а комп'ютер - це стаціонарна, що працює від мережі техніка. Обидва пристрої оснащені клавіатурою, мишкою, екраном, оперативної пам'яті, відеокартою і т. д. Всі складові частини (монітор, звукова карта, процесор і т. д.), які знаходяться у комп'ютері, можуть при необхідності підлягати заміні, чого не можна сказати про ноутбуці.


Крім цього, як у комп'ютері, так і в ноутбуці встановлюється операційна система (Windows або Linux). Далі ми дізнаємося, як навчитися розбиратися в комп'ютерах, і почнемо відразу з операційної системи. Якщо ви освоїте, наприклад, ноутбук, то в роботі з комп'ютером у вас не виникне проблем, і навпаки.

Як розбиратися в комп'ютерах: операційна система

Операційна система - це душу комп'ютера, його життєва сила. Коли ви запускаєте цю техніку, першим ділом починає працювати саме операційна система, а тільки потім інші програми, які знаходяться в ній.
Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
Завдяки цьому програмному забезпеченню запускаються всі встановлені на комп'ютері програми і відтворювати медіафайли. Без цього забезпечення комп'ютер показував би тільки чорний екран і цифри з літерами. Для чого ще потрібна операційна система? Раніше музику слухали на магнітофонах, які відтворювали записів з касет і пластинок. Зараз це все запускається за допомогою різних програм і програвачів, які підтримує програмне забезпечення. Іншими словами, операційна система оживляє всі частини комп'ютера: миша, колонки, монітор, клавіатуру і все, що входить в системний блок (процесор, оперативна пам'ять, материнська плата тощо).

Пристрій ПК

Перед тим як навчитися розбиратися в залозі комп'ютера, спочатку необхідно вивчити його конструкцію. Тобто потрібно розуміти, що саме входить до складу подібної техніки. Комп'ютер складається з:
 • Внутрішніх частин - тих, що містяться в системному блоці (великий чорний ящик). До них відносяться материнська плата, процесор, дисковод, оперативна пам'ять, відеокарта звукова і, кулер і інше. Кожну з цих частин при несправності можна замінити на нову.
 • Зовнішніх частин - всіх інших приладів комп'ютера, які можна підключити до системного блоку (мишка, клавіатура, колонки і монітор).
 • Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
  Також всі ці частини, як внутрішні, так і зовнішні, мають свою окрему класифікацію:
 • Пристрої введення інформації - це ті частини, за допомогою яких комп'ютер отримує інформацію (клавіатура і миша).
 • Пристрої виведення інформації - ті, завдяки яким ми отримуємо інформацію від комп'ютера (екран і колонки).
 • Отже, ми розглянули основні частини комп'ютера, без яких він не зможе успішно працювати. Але якщо ви хочете дізнатися, як краще розбиратися в комп'ютерах, то тоді обговоримо більш детально кожну складову.

  Системний блок

  Якщо операційна система - це душу комп'ютера, то системний блок - це всі внутрішні органи. У склад системного блоку входить безліч частин, які взаємодіють один з одним. Найважливіша частина - це материнська плата (велика мікросхема). Саме до неї кріпиться все інше.
  Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
  До зовнішніх частин відносяться також Wi-Fi пристрій, ігрові приставки і ТВ-тюнер, які теж підключаються до системного блоку. Перед тим як купити комп'ютер, необхідно визначити, якої мети він буде служити: для ігор, перегляду фільмів і роботи з документами або просто для виходу в Інтернет. В залежності від вашого вибору консультант магазину запропонує материнську плату з оптимальною вартістю і необхідними функціями.
  На зовнішній стороні системного блоку розміщуються дві кнопки: одна велика, інша маленька. Велика служить для запуску комп'ютера, а маленька - для аварійного перезавантаження.

  Як розбиратися в комп'ютерах: монітор

  Напевно, у кожного вдома є телевізор. Комп'ютерний монітор має щось спільне з ним. Обидва ці пристрої виконують одну і ту саму функцію - виведення інформації на екран. Головна їх відмінність в тому, що в телевізор інформація надходить від кабелю (аналогового сигналу) або через антену, а монітор отримує інформацію від системного блоку. Якщо бути точним, то від відеокарти, яка встановлена в системному блоці.
  Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
  Монітори, як і телевізори, можуть відрізнятися за розміром і типом. Розмір визначається в дюймах. А за типом монітор може бути або рідкокристалічний (ЖК), або з електронно-променевою трубкою (ЕПТ). Їх головна відмінність - це вага і габарити. Монітор ЕЛТ важив значно важче, ніж РК, і займав багато місця на робочому столі, але за якістю картинки він не сильно поступався. Сучасні РК-екрани мають частотою оновлення 120 Гц і кутом огляду в 178 градусів, чого не можна сказати про дисплей з ЕПТ.

  Комп'ютерні колонки

  Ще один пристрій виведення інформації - це комп'ютерні колонки. У цьому випадку інформація подається у вигляді звуку, що виходить від звукової карти. Головна відмінність комп'ютерних колонок від звичайних - вбудований аудіопідсилювач. Тобто звукова карта, розташована в системному блоці, передає аналоговий сигнал на аудіопідсилювач, і тільки після цього оброблений звук виводиться на динаміки.

  У комп'ютерних колонках є два шнура. Один підключається до системного блоку, а другий - до електромережі. Між собою колонки теж мають з'єднання шнуром, деякі оснащені регулятором звуку.

  Клавіатура

  Як розбиратися в комп'ютерах, а саме в пристроях виведення інформації, ми частково ознайомилися. Тепер обговоримо ті пристрої, які служать для введення інформації. Як правило, клавіатура призначена для написання цифр і букв (як російських, так і англійських). Але сучасні клавіатури мають безліч інших корисних функцій, які допомагають скоротити час на включення або виключення деяких програм.
  Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
  Ігрові клавіатури мають свої особливості для більшої зручності. Найчастіше вони зігнутої форми і оснащені безліччю додаткових функцій, які дозволяють працювати з комп'ютером без мишки. Наприклад, в мультимедійних клавіатурах на верхній панелі розташовані додаткові кнопки, що відповідають за рівень звуку, перемотування пісень, пауз і т. д. Ігрові клавіатури мають свої особливості для більшої зручності. Найчастіше вони зігнутої форми і оснащені безліччю додаткових функцій, які дозволяють працювати з комп'ютером без мишки.

  Миша

  Ще один пристрій для введення інформації - це комп'ютерна миша. Свою назву вона отримала з-за унікальної форми, яка нагадує живу мишу. Комп'ютерна миша, як і клавіатура, може відрізнятися не тільки за формою, але функціональністю. У стандартної мишки всього дві кнопки (права і ліва) і коліща. Ліва кнопка призначена для виконання основних дій (відкрити чи закрити програму, перемістити ярлики тощо), а права - для додаткових (відкрити властивості, додаткову панель та інше).
  Як розбиратися в комп'ютерах з нуля: інструкція для чайників
  Що стосується ігрових мишок, то крім стандартних кнопок їх забезпечили безліччю додаткових (набір цифр, блокування коліщатка, вмикання і вимикання підсвічування і т. д.). Також на сучасних мишках використовується лазер, який більш чутливий, ніж звичайний кулька, як у стандартних. Такі мишки коштують трохи дорожче, ніж прості прилади, але термін їх служби більше (від трьох до п'яти років).

  Висновок

  Завдяки розглянутої інформації можна зрозуміти, як розбиратися в комп'ютерах, а саме - в їх складових. Завдяки отриманим знанням ви зможете вибрати оптимальний комп'ютер, який буде відповідати вашим вимогам і мети призначення. Пам'ятайте, що всі його частини, як зовнішні так і внутрішні, при поломці можна замінити на нові, чого не можна зробити з ноутбуком.

  Популярі новини
  Загрузка...