Альтернатива Windows: чим можна замінити?

266 0 Новини високих технологій

Те, що на операційні системи сімейства Windows скаржаться і рядові користувачі та системні адміністратори, ні для кого не є секретом, оскільки з самими ОС постійно виникають якісь непередбачувані проблеми, які доводиться усувати вже дуже довго і нудно, а деякі з них можуть виявитися взагалі непереборні. Деякі миряться з таким станом справ, у більшості випадків просто встановлюючи систему повторно. Інші (що розумніший) починають шукати альтернативу Windows. Наскільки це виправдано і так все погано з самими «майкрософтовскими ОС далі і спробуємо розібратися.

Чим користувачів і адміністраторів не влаштовує Windows?

Почнемо, мабуть, з короткого опису основних проблем Windows, із-за яких і з'являються нарікання, внаслідок чого падають рейтинги і самого програмного забезпечення. По-перше, незважаючи на постійні заяви фахівців корпорації Microsoft про поліпшення безпеки випускаються ОС і їх повної підтримки з боку розробника, система постійно піддається ризику. Більшість випущених оновлень якраз і націлена на латання дірок або дірок, через які в них проникають віруси (максимальна кількість вірусів, на жаль, створювалася і створюється саме під Windows-системи). По-друге, системний інструментарій Windows обмежений досить сильно, тому для виконання деяких важливих операцій доводиться використовувати стороннє ПЗ, яке дуже часто буває несумісне з самими системами або може працювати некоректно. По-третє, навіть серверні версії на основі NT особливою стабільністю в роботі не відрізняються, не кажучи вже про десктопних модифікаціях. Нарешті, деякі вбудовані програми на кшталт «Провідника», на думку багатьох фахівців, є дуже незручними у використанні і, як мовиться, поруч не стояли з іншими програмними продуктами сторонніх розробників. Незважаючи на це, «Офіс», який був одним з перше на зорі розвитку програмного забезпечення такого напрямку, досі входить в число найкращих пакетів для роботи з документацією будь-якого типу, хоча і йому деякі шукають повноцінну заміну.


Альтернатива «Провідника» Windows: що краще вибрати?

У першу чергу варто нагадати про файлових менеджерах, які не тільки складають серйозну конкуренцію вбудованому в Windows додатком, але і по багатьом аспектам явно перевершують його. Зазвичай в якості альтернативи «Провіднику» Windows пропонується використовувати декілька популярних програм, серед яких першість, поза всяким сумнівом, належить додатками на зразок Total Commander, Windows Commander і FAR Manager.
Альтернатива Windows: чим можна замінити?
Всі вони в більшості випадків мають двухконсольный інтерфейс за зразком «дідуся Нортона» (Norton Commander), який використовувався в старих DOS-системах.
Альтернатива Windows: чим можна замінити?
Тільки перші дві утиліти явно виражену графічну оболонку, а третя в точності повторює «Нортона». Функціонал цих програм набагато вище, оскільки в них є і засоби адміністрування, і більш потужні вбудовані архіватори, і інструменти для роботи з дисковими розділами, і командні консолі, і засоби відновлення файлів або розв'язання проблем з доступом до певних компонентів і носіїв, і багато іншого. Вважається, що та виконання самих примітивних дій на зразок копіювання або переміщення файлів і каталогів в іншу локацію є більш зручним.


Засоби адміністрування

В першу чергу, при розгляді таких коштів багато користувачів звертають увагу на утиліти для роботи з дисковими розділами, вважаючи інструментарій Windows-систем явно недопрацьованим. В цьому відношенні найбільшою популярністю користуються програмні продукти від Acronis і AOMEI, в яких будь-які операції, що виконуються більш прості і інтуїтивно зрозумілі. У деяких утиліти є можливість створення завантажувальних дисків, які використовуються, наприклад, для установки іншої системи, відмінної від Windows, або для роботи з самими жорсткими дисками і логічними розділами без завантаження основної операційної системи. Також нарікання виникають з приводу горезвісного «Планувальника», який часто не відповідає вимогам користувачів. Кращою альтернативою «Планувальнику завдань Windows, на думку переважної більшості експертів, є програмне забезпечення з загальним назвою CRON.
Альтернатива Windows: чим можна замінити?
Це аплет є вільно поширюваним, має GUI-інтерфейс, працює у Windows на Linux, має набагато більш тонкі налаштування і розширений спектр можливостей, дозволяючи навіть запустити у фоновому режимі програми інших зареєстрованих користувачів без безпосереднього входу в їх облікові записи або без вимоги наявності прав адміністратора. Засоби по догляду за системою теж піддаються заслуженій критиці. Ті ж інструменти очищення, перевірки та дефрагментації диска досить часто замінюють просунутими програмами-оптимізаторами, серед яких особливою популярністю користуються утиліти начебто CCleaner, ASC і їм подібні.

Альтернатива для «Офісу» Windows

Що стосується офісного пакету, його основний, як вважається, недолік полягає в тому, що безкоштовних версій такого в природі не існує. Варто пакет досить недешево, а іноді активувати його доводиться незаконними методами, застосовуючи для цього різноманітні активатори начебто KMSAuto Net. Крім того, для «Офісу» постійно випускаються оновлення і доповнення, внаслідок чого деякі версії пакета між собою за методами виклику того або іншого інструменту можуть різнитися досить сильно, а команди або потрібні кошти роботи сховані так глибоко, що без спеціальних знань знайти їх буває дуже важко.
Альтернатива Windows: чим можна замінити?
Тут краща альтернатива Windows-офісу – пакет OpenOffice.org, який є абсолютно безкоштовним, має не меншими (якщо не більшими) можливостями і набагато більш простий у використанні. Раніше перевага віддавалася пакетів Lotus, але на сьогоднішній день актуальність їх використання виглядає явно сумнівної.

Кращі альтернативні операційні системи

Нарешті, подивимося на вибір операційної системи, якщо користувач з тих чи інших причин від Windows вирішив відмовитися взагалі. Що віддати перевагу в цій ситуації, адже багатьом хочеться, щоб системний інтерфейс був схожий на Windows, навички роботи не довелося купувати заново? Тут вам будь-хто скаже, що пора переходити на Linux, тим більше, що ці системи, на відміну від «яблучних», на звичайні комп'ютери стандарту PC встановлюються без проблем. Незважаючи на зростаючу популярність таких дистрибутивів, можна знайти чимало альтернатив Windows, серед яких можна виділити наступні системи:

 • Ос chrome;
 • Syllable OS;
 • Fedora;
 • Remix OS;
 • ReactOS і «Вісь» (російські розробки);
 • OpenSUSE;
 • FreeBSD і т. д.
 • Дистрибутиви Linux

  Серед всіх модифікацій вільно поширюваних Linux-систем особливою популярністю користуються Ubuntu і Debian.
  Альтернатива Windows: чим можна замінити?
  Взагалі, абсолютно всі ОС цього класу, в першу чергу приваблюють користувачів не розширеними можливостями або простотою використання (виняток становлять хіба що командна консоль або засоби адміністрування), а тим, що вони не схильні до дії вірусів, оскільки реєстр як такої в них відсутня. Встановлюються такі системи будь-яке «залізо», на якому спочатку працювали ОС Windows. Якщо ж вникнути в деякі настройки і серйозно попрацювати з середовищами GNOME і KDE, їх продуктивність можна збільшити вельми істотно, що може зробити такі системи навіть краще, ніж Mac OS X, а встановити в їх середовище можна навіть будь-яку програму, призначену для Windows.

  Ос chrome

  Ця операційна система, як вже можна було здогадатися по назві, є прямою альтернативою Windows, створеної IT-гігантом Google, фахівці якого запозичили назву ОС від однойменного браузера.
  Альтернатива Windows: чим можна замінити?
  Цей програмний продукт відрізняється низьким споживанням системних ресурсів, але в основному орієнтований на забезпечення зручного і безпечного інтернет-серфінгу. Але ось явним плюсом є те, що в цій системі можна встановлювати і запускати абсолютно всі програми, призначені для мобільних девайсів на основі Android. Як варіант, можна використовувати систему Remix OS, яка побудована на основі ядра Android, але «хромової» ОС дещо програє.

  Syllable OS

  Цю систему теж можна назвати певною альтернативою Windows хоча б з тієї причини, що її графічна оболонка дуже сильно нагадує старі Windows-системи. Її головними достоїнствами прийнято вважати максимально швидке завантаження (не більше десяти секунд) і безліч встановлених програм.

  Fedora

  Перед нами ще одна система, яка має мінімум налаштувань і досить великою кількістю «вшитих» додатків. У чомусь вона нагадує Linux-системи, оформлена з використанням візуальної середовища GNOME, має власне хмарне сховище, повністю русифікована і працює досить спритно.

  ReactOS і «Вісь»

  Ці дві системи можна назвати повноцінною і дуже конкурентоспроможною російської альтернативою Windows.
  Альтернатива Windows: чим можна замінити?
  Над першою системою, як стверджується, працювали фахівці, які поставили перед собою завдання саме в плані конкуренції з Microsoft, тому-то система і вийшла з видом на Windows явно дуже схожою, взяла від Windows безліч елементів інтерфейсу і управління, і може працювати з усіма додатками, які встановлюються в «майкрософтовской» системі (до того ж є абсолютно безкоштовною). Друга ОС являє собою якусь подобу Linux, але була розроблена на основі Linux CentOS і Fedora. При її створенні розробники виправили кілька тисяч помилок, взятих за основу систем, але орієнтували свій програмний продукт здебільшого на використання в офісах і на великих підприємствах.

  OpenSUSE

  Цю систему багато називають альтернативою Windows 7 незважаючи навіть не її схожість з вигляду і оформленню з Linux. За умовчанням в ній використовуються ненав'язливі зелені тони. Інструментарій виглядає досить переконливо, а сама ОС має кілька модифікацій, включаючи і корпоративну, і версію для розробників.

  FreeBSD

  Нарешті, ще одна ОС, яка може скласти конкуренцію не тільки Windows, але і «макам» (за зовнішнім виглядом вона нагадує «яблучні» системи).
  Альтернатива Windows: чим можна замінити?
  Ця UNIX-система здебільшого призначена для використання на серверах, підтримує середовища GNOME, KDE та Xfce. Але ось що цікаво: багато фахівців стверджують, що корпорація Apple при створенні своїх «операціонок» явно скопіювала їх із цієї системи, оскільки при перегляді коду можна виявити цілі шматки, точно взяті з FreBSD. Грубо кажучи, ця ОС стала основою для створення «Мак»-систем, які в певному сенсі можна назвати навіть самим натуральним плагіатом.

  Популярі новини
  Загрузка...