Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?

408 0 Новини високих технологій

Сучасні клавіатури мають величезну кількість клавіш, функції яких далеко не всім користувачам зрозумілим. До однієї і таких можна віднести Num Lock. Що це за клавіша, як не дивно, для багатьох досі залишається загадкою. Максимум, що про неї може сказати користувач, недавно сів за комп'ютер, так це те, що після її натискання загоряється зелена лампочка. У цій статті буде розказано не тільки, що це – Num Lock, але і про історію її появи. Не обійдеться без роз'яснення функцій клавіші та її місцерозташування.

Визначення

Насамперед необхідно дати визначення цієї клавіші, адже потрібно розуміти, про що буде йти мова. А почнемо ми з перекладу назви. Numeric Lock (скорочено Num Lock) перекладається як «цифрова блокування», також деякі використовують інше формулювання – «фіксація цифр». Значення цих слів відразу стає зрозумілим, коли користувач дізнається про функціях, які вона виконує. Так, при натисканні на неї, коли світлодіод загоряється, активується цифрова панель, після чого для введення цифр можна використовувати клавіші, розташовані трохи нижче Num Lock. В іншому режимі, коли Num Lock вимкнено і лампочка не горить, ці клавіші мають інше значення – виконують роль інших клавіш, таких як Home, End, PgDn і PgUp.


Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?
Звідси можна зробити висновок, що при включеному Num Lock користувач отримує доступ до вводу цифр. Справа в тому, що вводити цифри з допомогою верхнього ряду клавіатури не кожному зручно, а використовувати цифрову панель, виконану в стилі калькулятора, набагато простіше. При виключеному "Нам лук" користувач отримує доступ до клавіш для взаємодії з курсором. Звичайно, не на всіх клавіатурах, але на більшій їх частині включення або відключення цієї опції супроводжується індикатором, виконаним у вигляді лампочки. Найчастіше вона має зелене світіння, але, наприклад, на клавіатурах буває і білої, притому розташованої безпосередньо під самою клавішею.

Де знаходиться?

Ось ми і з'ясували, що Num Lock – це досить корисна клавіша, яка багато в чому спрощує життя простому користувачеві, проте ми ще не розповіли, де вона знаходиться. Місцерозташування Num Lock для багатьох не загадка, так як її назву винесено безпосередньо на поверхню клавіші. Але якщо раптом шрифт стерся, ви можете визначити її знаходження, прочитавши текст нижче.


У правій частині клавіатури знаходиться цифрова панель: від 0 до 9. Клавіша Num Lock знаходиться безпосередньо відразу над клавішею 7. На ній же написана другорядна функція Home. Праворуч від «Нам Лук» розташована клавіша ділення – «?» або в деяких варіаціях вона позначається символом слеша – «/». Точне місцезнаходження ви можете бачити на зображенні нижче.
Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?

Історія появи

Тепер перейдемо, напевно, до найцікавішого – до історії появи Num Lock. Ідея створення цієї функціональної клавіші зародилася в компанії IBM в 1984 році. У той час периферія для комп'ютера коштувала досить великих грошей і світові бренди всіма силами прагнули здешевити свій продукт. IBM першими придумали скоротити кількість клавіш шляхом призначення різних функцій на одні і ті ж кнопки. Як вже відомо, зробили вони шляхом перемикання режиму використання цифрової панелі за допомогою кнопки Num Lock.

Значення клавіш

Тепер давайте поговоримо про те, які функції клавіш активує Num Lock на клавіатурі.

Коли включенийКоли відключений0Insert1End2Вниз3Page Down4Вліво5Нічого6Вправо7Home8Вгору9Page Up.Delete

Клавіша Num Lock: що це і де вона розташована?
Тепер ви без особливих проблем зможете орієнтуватися у використанні цифровий панелі як з включеним режимом Num Lock, так і з відключеним. На цьому розповідь про клавіші можна закінчити.

Висновок

Тепер ви в курсі, що Num Lock – це клавіша для перемикання режиму роботи цифрової панелі клавіатури. Як можна зробити висновок, що вона досить корисна, адже розширює можливості використання девайса комп'ютера, тим самим полегшуючи користувачеві взаємодію з машиною.

Популярі новини
Загрузка...