Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція

256 0 Новини високих технологій

Досить часто у багатьох користувачів виникають питання з приводу того, де на комп'ютері знайти пароль від WiFi. Пов'язано це може бути з безліччю причин. І далеко не всі знають, як це можна зробити. Спробуємо розглянути кілька найпростіших ситуацій, коли отримання таких відомостей є вкрай необхідним, а також коротко зупинимося на деяких не цілком законні з точки зору моралі методи, запропонувавши загальне рішення поставленої задачі.

В яких випадках потрібно дізнатися пароль від WiFi на комп'ютері?

Насамперед давайте подивимося, коли саме може знадобитися отримати відомості про шуканої комбінації, що використовується в якості захисного пароль для підключення до бездротових мереж. Цілком очевидно, що пароль можна просто забути або не записати після першої установки з'єднання. Якщо підключення раніше було виконано, тут особливих проблем в цьому випадку не виникне. Коли з'єднання встановлено параметр автоматичного підключення, комп'ютерна система в будь-якому разі при виявленні сигналу маршрутизатора буде підключатися до мережі самостійно.


Однак іноді можна зустріти і користувачів, які намагаються знайти на комп'ютері пароль від WiFi, який використовується іншою людиною. Наприклад, сусіди дозволили вам користуватися їх підключенням, комбінацію повідомити забули, самі поїхали у відпустку, у вас виникла гостра необхідність доступу в Інтернет, але додзвонитися до них ви не можете. Майже аналогічна ситуація пов'язана з тим, що хтось вдома пароль просто поміняв, але не сказав про це домочадцям ні слова. Нарешті, можна відзначити і групу користувачів, які відносяться зловмисників. Вони досить часто зламують паролі, щоб використовувати чуже підключення для завантаження великого за обсягом контенту з Інтернету (це в кращому випадку). Але мало хто знає, що за допомогою обчислення вихідної, захищений комбінації через взломанное підключення іноді можна навіть отримати доступ до чужого комп'ютера. У цій ситуації мети зловмисників зрозумілі, і, по всій видимості, вони відносяться до крадіжки персональної конфіденційної інформації інших юзерів.


Де на комп'ютері знайти пароль від WiFi для свого підключення?

Для початку розглянемо найпростіший варіант, коли ви просто забули свою комбінацію, але з якихось причин її потрібно згадати. Де на комп'ютері подивитися пароль від WiFi? Все просто! Першим справою використовуйте розділ управління мережами в «Панелі управління», клікніть на назві свого підключення і натисніть кнопку "Властивості бездротової мережі".
Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку "Безпека". Тут буде показано поле з паролем, який представлений у вигляді точок. Просто позначте пункт "Показати паролі", розташований трохи нижче, і ви отримаєте вихідну комбінацію.

Перегляд шуканої комбінації на маршрутизаторі

Тепер кілька слів про те, як на комп'ютері подивитися пароль від WiFi, використовуючи для цього налаштування маршрутизатора (роутера або ADSL-модему, що працює в бездротовому режимі). Спочатку необхідно отримати доступ до веб-інтерфейсу пристрою. Зробити це можна через будь-який встановлений веб-браузер. В адресному рядку потрібно вписати комбінацію 1921680.1 (1.1) або будь-яку іншу, яка вказана на етикетці з тильного боку маршрутизатора. Потім потрібно ввести логін і пароль доступу (зазвичай використовується admin для обох полів). Де на комп'ютері знайти пароль від WiFi в цьому випадку? І тут особливих проблем бути не повинно.
Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
Заходьте в розділ бездротового режиму і обираєте пункт захисту з'єднання. В поле ключа PSK і буде вказаний пароль. При необхідності його можна змінити, після чого доведеться зберегти зміни і повністю перезавантажити пристрій. При повторній спробі підключення до комп'ютера або мобільного девайса буде потрібно ввести новий пароль.

Скидання параметрів з установкою нового паролю

Якщо ви вирішили не втрачати час на пошуки пароль, або ваш пристрій маршрутизації працює некоректно, найпростіше увійти в настройки роутера і виконати повний скидання налаштувань у відповідному розділі.
Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
Після рестарту пристрою можна ввести нову комбінацію і зберегти опції.

Трохи про незаконні дії

Тепер коротко зупинимося про деякі дії, які прийнято вважати кілька незаконними. Зазвичай злом пароля може проводитися за допомогою впровадження в комп'ютерну систему спеціалізованих вірусів через онлайн-сніффер (наприклад, при пересиланні жертві електронної кореспонденції з вкладенням, в якому при відкритті спрацьовує шкідливий код, а зловмисник отримує зовнішній IP-адресу вашого комп'ютера). Але далеко не факт, що жертва відкриє таке вкладення. Тому багато хто користується більш простими методами, вважаючи за краще ручної підбір пароля або спеціальні програми.

Брутфорс

Брутфорс відноситься до поняття грубої сили. Тобто зловмисник намагається пройти напролом захист, підбираючи всілякі комбінації.
Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
Само собою зрозуміло, що на обчислення паролів зразок qwerty, 12345678 імен і дат народження йдуть лічені хвилини. А ось паролі, що містять букви і цифри, спеціальні символи (наприклад, «K_*&$08^j}r»), навіть самі просунуті хакери без використання спеціалізованого ПО зламувати будуть дуже довго.

Програма Wi-Fi Crack

Але повернемося до питань, що стосуються того, як з комп'ютера можна дізнатися пароль від WiFi, якщо працюєте ви на власному обладнанні, а з'єднання для вас недоступна. У цьому випадку, як вважають багато фахівців, найпростішим рішенням стане використання невеликої утиліти під назвою Wi-Fi Crack. До професійним хакерських інструментів віднести її не можна, але для найпростіших випадків використовувати можна.
Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
Опис усіх виконуваних операцій, виходячи з морально-етичних міркувань, не наводиться. Достатньо зазначити тільки те, що після їх виконання, результатом атаки на захищене підключення через доступ до спеціального файлу на чужому комп'ютері, в якому зберігається шуканий ключ, стане відображення пароля з можливістю його подальшого використання.

Додаток MAC Address Scanner і зміна адреси

Дане програмне забезпечення, на відміну від попереднього додатка, можна застосовувати на власних комп'ютерних терміналах або ноутбуках, якщо в якості захисту підключення використовується парольний комбінація, а MAC-адресу.

Де знайти пароль від WiFi на комп'ютері: покрокова інструкція
У цій утиліті спочатку необхідно задати сканування всіх доступних адрес, зберегти звіт і вибрати потрібну адресу. Після цього слід змінити його на власній машині. Для цього потрібно звернутися до властивостей активного підключення, натиснути кнопку налаштування і перейти на вкладку додаткових параметрів. Тепер залишається у властивостях мережевого адреси списати той, який був обчислений сканером, зберегти всі зроблені зміни і повністю перезавантажити комп'ютерний термінал і маршрутизатор для оновлення прив'язки.

Підсумки

Ось коротко і все, що можна сказати з приводу того, де на комп'ютері знайти пароль від WiFi. Як вже зрозуміло, нічого особливо складного, якщо мова йде про своє підключенні, тут немає. А ось використанням спеціалізованого програмного забезпечення або грубого злому для отримання доступу до чужих комп'ютерів і мереж краще не займатися, оскільки це, за великим рахунком, якщо відкинути убік всі моральні аспекти виконуваних операцій, можна віднести навіть до незаконних дій. І саме тому вищеописані методи злому наводилися виключно в ознайомлювальних цілях без агітації користувачів на їх практичне застосування.

Популярі новини
Загрузка...