Як виконати цілочисельне ділення PHP

333 0 Новини високих технологій

Логічні операції існують у всіх мовах програмування і PHP не виняток. Крім простого ділення, множення, додавання або віднімання існують ще ціле і залишковий поділу, про яких ми зараз і поговоримо, а також розберемо їх, використовуючи докладні приклади. Цілочисельне ділення - це висновок цілої частини від ділення. Наприклад, якщо ми 5 розділимо на 2 то отримаємо 2 а не 25. Із залишковим діленням все по-іншому. Це виведення залишку від ділення на ціле число. Наприклад, поділивши все ту ж п'ятірку, ви отримаєте не 2 а 1 тому що 5 поділивши на 2 ми отримуємо 2 а в залишку залишається 1.

Як виконати цілочисельне ділення PHP

Наприклад, у Python цей поділ відбувається з допомогою простого оператора: "//". А в PHP зробити це буде не так просто, але все ж процес не вимагає сверхзнаний мови. Наведемо приклад, як це можна реалізувати. У PHP сьомої версії функція виглядає наступним чином:

intdiv();

У старій версії, ця ж функція виглядає так:

  int();  

Також існує і спосіб для всіх версій:

  floor();  

Як оформити?

Як виконати цілочисельне ділення PHP

Наприклад, візьмемо першу функцію, всі інші виконуються приблизно також.

  $result = intdiv(10 3); 
echo $result;

Залишковий поділ в PHP

Для того, щоб вивести цілочисельний залишок від ділення в PHP, досить просто поставити оператор "%".

Приклад коду ви можете побачити далі.

  $i = 10 % 3; 
echo $i;


Як ми бачимо, все досить просто і не вимагає тривалих пояснень.

Де можна застосовувати?

Знання цілочисельного ділення в PHP будуть дуже корисні, якщо вам потрібно порівнювати два числа, створювати число-перевертень (популярне вправа), або, наприклад, програму під назвою FizzBuzz. Суть її в тому, що вам належить написати цикл від 1 до 100 який ділить кожне число на 3 і 5. Якщо число, поділене на 3 залишок дало 0 то пишемо Fizz, якщо поділене на 5 то Buzz, а якщо, поділивши і 5 і 3 в залишку отримуємо 0 то пишемо FizzBuzz. Це дуже популярне завдання на співбесідах. Якщо ви виконали його самостійно, то можете пишатися собою.
Як виконати цілочисельне ділення PHP
Або, наприклад, нам належить з числа 452 вивести всі його числа (452).

Висновок

Безумовно, ціле і залишковий поділу корисні і зустрічаються досить часто, використовувати їх не так зручно, як в Python, але все ж важливо. Тепер ви на крок ближче до вивчення мови програмування PHP, а в майбутньому станете ще ближче, якщо будете так само наполегливо долати труднощі.

Популярі новини
Загрузка...