Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи

342 0 Новини високих технологій

Материнська плата - основний елемент ПК, на якому базується вся система. До неї підключаються всі комплектуючі. Тому так важливо розуміти, як дізнатися назву материнської плати, щоб не виникали проблеми при оновленні системи. Зробити це можна декількома способами.

Про материнці

Перш ніж дізнатися, як подивитися властивості комп'ютера на Windows 10 або будь-який інший ОС, необхідно розуміти, для чого це потрібно. Материнська плата - основа побудови модульного обладнання. Платформа містить необхідні елементи, які б допомагали комп'ютера виконувати завдання. Як і будь-комплектувальне, материнка може мати різних виробників і бути різних моделей. Тому, вибираючи новий комплектуючий, необхідно розбиратися в сумісності. Для цього доведеться зрозуміти, як дізнатися назву материнки.


Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи

Елементи материнки

На платформі є основні елементи і ті, які користувач використовує для роботи системи. На материнці можна побачити роз'єми для ЦПУ і оперативної пам'яті. Важливими елементами вважаються мікросхеми: південний та північний міст. Також є завантажувальний ПЗП, контролери шин і їх розширення, а також велика кількість портів і інтерфейсів для підключення сторонніх пристроїв. У вже готової системи на материнській платі має бути процесор, хоча б один модуль оперативної пам'яті, за необхідності відеокарта і через SATA підключений ЖД. Також деякі користувачі можуть підключати звукову або мережеву карту. Хоча практично всі нові платформи мають вбудовані компоненти для звуку і інтернет-з'єднання.


Характеристики ПК

Як подивитися властивості комп'ютера на Windows 10? Найпростіший варіант: переходимо в «Мій комп'ютер», натискаємо ПКМ по вільній області і вибираємо «Властивості». Далі будуть дані про чіпі, що використовується обсязі ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, тип системи і її версії.
Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
Але для багатьох цієї інформації дуже мало. Щоб отримати дані про новому комп'ютері, потрібно заглянути в систему ще глибше. Найпростіше встановити додатковий софт, який збирає всю статистику про ПК. Відмінною програмою є AIDA. Цей універсальний інструмент допомагає зібрати не тільки інформацію про материнську плату, але і про інших деталях. Софт збирає дані про ПРОЦЕСОР, оперативної пам'яті, вінчестері, відеокарті і платформі. Причому дані настільки розгорнуті, що більшість звичайних користувачів навіть не зрозуміють, про що йде мова. Але знайти серед безлічі цифр і назв необхідну інформацію нескладно.

Визначення материнської плати

Як дізнатися назву материнки? Це питання досить поширений, оскільки навіть у випадку самостійної збірки користувач може не знати, яка ж плата встановлена всередині корпусу. Тому, коли виникає необхідність модернізувати ПК, оновити БІОС або, впоратися з неполадками системи, доводиться в терміновому порядку шукати назву платформи. У цьому випадку існує кілька способів, які допоможуть впоратися з цією проблемою. Деякі з них прості, інші-вимагають від користувача певних знань. Серед основних варіантів визначення платформи нового комп'ютера є:
 • Візуальний огляд.
 • Інформація в Біосі.
 • Використання вбудованих утиліт системи.
 • Сторонні програми.
 • Візуальний огляд

  Цей варіант найпростіший і, здавалося б, перший, який приходить в голову. Але зазвичай його використовують в самий останній момент, оскільки багатьом користувачам для цього лінь відключати комп'ютер, діставати корпус і відкривати його. Але так чи інакше так ви зможете побачити на власні очі назву моделі і виробника.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
  Для цього необхідно відключити комп'ютер, якщо він включений. Після цього потрібно вимкнути тумблер на задній стороні корпусу. Далі потрібно відключити всі пристрої, які підключені до ПК. Щоб позбутися зайвого електрики на платі, потрібно декілька разів натиснути на кнопку живлення комп'ютера, а після затиснути її на кілька секунд. Тепер можна відкривати одну з бічних кришок корпусу. Все залежить від того, на якій стороні прикручена платформа. Де подивитися назва материнки? Зазвичай воно відображено на платі білими великими літерами. Тому його важко не помітити. Зазвичай достатньо розглянути уважно плату, щоб помітити напис. У неї не буває конкретного місця розташування. Зазвичай виробник розміщує її на вільне місце платформи. Далі можна сфотографувати або переписати назву, щоб знайти в інтернеті повну характеристику моделі. Але що робити, якщо комп'ютер не новий, а напис з якихось причин погано помітна або зовсім стерлася?

  БІОС

  Далі можемо звернутися до Basic Input/Output System. Саме він завантажує на початку прогрузки системи інформацію про материнці. Для цього необхідно перезавантажити або включити ПК. Під час початкового завантаження з'явиться екран. У цей момент можна натиснути кнопку «Пауза» на клавіатурі. Екран застигне, щоб ви змогли розглянути необхідну інформацію.
  У цьому випадку користувач може зіткнутися з парою проблем. Приміром, є ймовірність того, що материнка Gigabyte або іншого виробника буде відображатися лише з ім'ям бренду, під яким вийшла. Інших даних отримати не вдасться. В цьому випадку можна спробувати перейти в БІОС. Кожна платформа має свою налаштування того, які кнопки відповідають за певні функції під час завантаження. Тому після включення потрібно уважно подивитися на екран, щоб знайти комбінацію або кнопку, яка допоможе перейти в BIOS.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
  Але і тут користувач може зіткнутися з деякими проблемами. Наприклад, у старих версія Біоса дуже рідко зустрічається інформація про платформу. Може бути вказаний лише виробник. Якщо ж встановлена оновлена версія, то є велика ймовірність відшукати необхідні дані. До того ж ніяких проблем з цим не буде, оскільки є вже російська локалізація сервісу.

  Вбудовані утиліти

  Якщо попередні два варіанти не дали результату, потрібно спробувати дізнатися назва материнки. Як це зробити з допомогою вбудованих утиліт Windows? Потрібно задіяти командний рядок. Також можна задіяти msinfo32. Останній варіант допоможе отримати більш розширену інформацію про систему.

  Командний рядок

  Це перший варіант, який допоможе розібратися з назвою материнської плати. В залежності від того, яка операційна система встановлена, необхідно використовувати певні комбінації або назви цієї опції. Наприклад, в Windows 7 досить вписати в рядок пошуку «Командний рядок», щоб відкрити відповідний сервіс. У 10-й версії операційної системи було змінено назву цієї опції на Windows PowerShell. Тому потрібно вводити в пошук назву. Назва материнки з командного рядка можна отримати, використовуючи команду wmic baseboard get product. Достатньо буде натиснути Enter. Таким чином можна дізнатися назву платформи. Але проблема полягає в тому, що ця команда не дає дані про виробника. Щоб їх отримати, доведеться використовувати wmic baseboard get manufacturer. Таким чином ви отримаєте і бренд, під яким випущена платформа, і її модель.

  Відомості про систему

  Далі можна використовувати вбудований сервіс «Відомості про систему». Він допомагає зібрати інформацію і про платформі, і про її комплектуючих. Цей спосіб допомагає користувачам операційної системи Windows 7 8 і 10. Для початку потрібно викликати необхідне діалогове вікно. Для цього використовується комбінація Win + R. Win - це кнопка на клавіатурі з емблемою операційної системи. Також можна буде ввести в пошук «Виконати» і відкрити потрібне діалогове вікно.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
  Для отримання інформації про материнській платі Gigabyte або іншого виробника достатньо ввести в рядок msinfo32 без лапок. Далі натискаємо «ОК». У новому діалоговому вікні з'явиться багато інформації. На що слід звернути увагу? На рядок «Виробник» і «Модель». Зазвичай тут відображається необхідна інформація про бренд платформи і її моделі. За більш детальною інформацією доведеться відправитися до стороннього софту.

  Дані DirectX

  Завдяки цьому ресурсу також легко отримати необхідні дані про систему. Для цього потрібно скористатися комбінацією клавіш Win + R і ввести dxdiag. Таким чином відкриється «Засіб діагностики DirectX». У першій вкладці «Система» з'явиться вся інформація про ПК. Спочатку будуть вказані час і дата, а також ім'я комп'ютера. Після відображена інформація про операційну систему: версія і розрядність. Нижче вказано мову системи. А ось після цього рядка відображається інформація про материнській платі.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
  Виробник комп'ютера - виробник платформи, а модель - модель материнської плати. Нижче є дані щодо BIOS. Тут же зазначена інформація про процесорі, пам'яті, файли підкачки і версії DirectX.

  Програми

  Якщо інформація про те, де подивитися материнку на компі, не дала потрібних результатів, можна встановити допоміжну програму. Такі утиліти дуже корисні для системи. Їх можна використовувати не тільки для збору інформації, але і для діагностики системи. Багато з цих програм допомагають зібрати відомості про помилки і запропонують варіанти рішення, або вирішать їх самостійно. Утиліти:
 • Speccy;
 • AIDA64;
 • CPU-Z.
 • Speccy

  Це проста і зрозуміла утиліта, яка відразу на головному екрані надає інформацію про платформу. Програма надає інформацію про операційну систему, оперативної пам'яті, відеокарті, процесорі, пам'яті і материнці. Але дані тут є головними, тому для розширеної статистики потрібно перейти у відповідний розділ.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи
  Вибравши «Системна плата», користувач дізнається про виробника, моделі, версії. Є розширені дані про північному мосту: виробник, модель і ревізія. Ті ж дані зібрані і щодо південного мосту. Нижче вказана температура системи. Так що вся інформація про сокет материнки знаходиться саме тут. Speccy видає дані про Біосі і напругу на кожному елементі платформи. Тут же можна побачити кількість інтерфейсів на платі. Програму можна встановити з офіційного сайту.

  AIDA64

  Мабуть, найбільш популярна програма, яка допомагає зібрати всі дані про систему. Раніше вона була відома під ім'ям Everest. Цей софт не безкоштовний, але навіть пробна його версія дасть можливість дізнатися всю статистику системи. У тому числі допоможе дізнатися модель материнської плати. Для того щоб зібрати необхідну інформацію, достатньо перейти у рядок «Системна плата». Тут вказана інформація про властивості платформи, її модель, дані по шинам і пам'яті.
  Як дізнатися назву материнки: найпростіші способи

  CPU-Z

  Це невеликий софт, який є безкоштовним. Загалом він розрахований на збір даних про процесорі. Але, крім цього, можна дізнатися інформацію про материнці і оперативної пам'яті. Щоб дізнатися назву платформи, необхідно перейти у вкладку Mainboard. Виробник материнки в даному випадку буде зазначено в рядку Manufacture, а модель - Model.

  Інформація про macOS

  Але Windows – не єдина система, на якій може базуватися ПК. Багато користувачі працюють з продукцією Apple. У цьому випадку можна також спробувати дізнатися назву материнки. Для цього потрібно знайти дані про серійному номері. Отримавши потрібні цифри, слід перейти на спеціальний ресурс. Але для початку потрібно дізнатися серійний номер. Для цього переходимо в меню ПК «Про це Mac». У самому низу можна буде помітити серійний номер. Його потрібно сканувати для подальшої ідентифікації платформи. Тепер потрібно перейти на сайт Powerbook Medic. Тут необхідно ввести серійний номер в рядок пошуку. Сайт видасть всю інформацію про систему. У Parts (складові ПК) необхідно відшукати рядок Logic Board. Відразу у першому стовпчику буде вказана модель платформи.

  Популярі новини
  Загрузка...