Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

101 0 Новини високих технологій

Уявімо таку ситуацію: у вашого друга комп'ютері є рідкісна програма, яка вам потрібна. Звичайно, реально скинути необхідний файл на електронну пошту або флеш-накопичувач, щоб поділитися нею. Можливо це зробити через торрент, а також відправивши другу посилання на джерело, звідки програма була приклад був викачаний. Але навіщо, якщо існує зручний додаток, яке відкриває доступ користувачу до певної папки на вашому комп'ютері? Для цього достатньо, щоб на вашому ПК була встановлена одна і та ж програма. Так яка ж? Про eMule і його настроювання ми докладно розповімо читачеві далі.

Що це?

Що таке eMul? Програма, що дозволяє користувачам мережі доступ до певної папки на віддаленому комп'ютері. З неї інші люди можуть завантажувати файли додатків, фільми, музику, фотоархіви та ін. Притому вони отримають доступ тільки до однієї-єдиної вказаній вами теці. Погодьтеся, дуже зручно.


Якщо говорити науковою мовою, то eMule – це клієнт для обміну файлами і документами в мережах ED2K та Kad (назва бессерверной файлообмінної мережі, що функціонує за протоколом Kademlia). Хтось вже був знайомий з налаштуванням eMule, комусь незнайоме навіть назва цієї програми. Зазначимо, що сьогодні подібний файлообмінник не дуже популярний. Користувачам більш знайомі торрент-клієнти, що працюють з bittorrent-протоколу. Давайте порівняємо ці мережі.
Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

eMule проти торрентів

Головний плюс торрент-програм в тому, що використовується ними протокол дозволяє виробляти завантаження файлів швидше, ніж в мережах ED2K. Однак в останніх можна знайти дуже рідкісні і цінні файли. А ось мережі Kad більш швидка. Треба відзначити, що в ній відсутні сервери. По суті, кожен клієнт тут виступає невеликим сервером-джерелом, що працюють в мережі Kademlia. Налаштування eMule дозволить вам знайти на своєму комп'ютері якщо не альтернативу звичним торрент-клієнтам, то вже точно їм гідне доповнення. Подивимося, як оцінюють додаток його безпосередні користувачі.


Відгуки про програму

Що стосується відгуків про програму, то визначають наступні її переваги:
 • повністю безкоштовний додаток, яке перебуває у вільному доступі;
 • високий поріг надійності – програмі довіряють більш 10 років;
 • можливість зробити доступними для скачування найрізноманітніші файли;
 • проста установка й настроювання програми eMule.
 • Останній пункт є сенс розібрати більш детально.
  Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

  Завантаження програми

  Перш ніж перейти до налаштування eMule, програму потрібно завантажити. Є кілька шляхів.
 • Офіційний сайт eMule. Найбільш безпечний варіант. Інсталяційний файл «важить» 23 Мб. Є версія з російськомовним інтерфейсом, повністю безкоштовна.
 • «Дзеркало» офіційного сайту. Версія з підтримкою російської мови «важить» 32 Мб.
 • Інші інтернет-ресурси. Цей шлях варто вибирати тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в надійності джерела.
 • Установка програми

  Почнемо розбирати налаштування eMule з установки клієнта. Якщо ви вибрали джерелом офіційний сайт, то вам слід перейти на сторінку завантаження програми та завантажити «Інсталятор v».
  Збережіть файл-установник на своєму комп'ютері. Що зручно, інсталятор буде включати в себе підтримку всіх мов. Вам при його запуску потрібно тільки вибрати підходящий. Налаштування клієнта eMule, як ми говорили, – справа нескладна. Запустіть інсталяційний файл (подвійний клік на його значку лівою клавішею миші). Відкриється стандартний майстер установки:
 • Виберіть мову діалогу з програмою.
 • Прочитайте та прийміть ліцензійну угоду для подальшої роботи з додатком.
 • Клікайте на «Далі» в нових вікнах програми.
 • Дочекайтеся повідомлення про успішне встановлення на ваш комп'ютер. От і все!
 • Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

  Налаштування клієнта

  Наведемо інструкцію по установці і настройці eMule. Процес не займе багато часу, так як потрібно змінити під себе зовсім невелику частину автоматично заданих параметрів. Щоб перейти в налаштування програми досить натиснути на відповідну іконку в панелі інструментів клієнта. А далі ми розберемо, що рекомендується поміняти в кожному розділі параметрів.
 • Основні налаштування. Приберіть галочку «Показувати заставку» і «Перевіряти наявність нової версії програми». Дані опції сумнівної користі, тому не варто перевантажувати ними свій комп'ютер.
 • Дисплей. Якщо ваш ПК не можна назвати потужним, то доцільно відзначити галочкою «Економія ресурсів пристрою». Можна також настроїти клієнт так, щоб він не зберігав історію вашого пошуку. Для цього приберіть галочку з «Автозаповнення». Після виберіть скидання історії.
 • З'єднання. Налаштування з'єднання eMule – одна з найважливіших. Якщо у вас швидкий інтернет, то на прийом і відправку даних виставте реальну швидкість. Можна вказати навіть великі параметри. Наприклад, у відгуках користувачі радять поставити величину в 9999 Мбіт/с на прийом і на передачу. Таким чином ви надаєте клієнту швидкість без обмежень. При необхідності встановіть ліміт передачі: 100-300 Кбит/сек буде достатньою величиною.
 • Обмеження з'єднання. Ще один цінний рада: виставити в «Макс.джерел/файл» – 800 в «Обмеження з'єднань» – теж 800. Що це дасть? Клієнт буде завантажувати документи і файли на самій високій можливої швидкості. В мережі Kad, наприклад, ця величина може цілком конкурувати зі швидкістю по торрентів. Однак варто розуміти, що при високій швидкості завантаження eMule задіює чимало ресурсів вашого комп'ютера.
 • Налаштування портів eMule автоматична. Далі ми детальніше розберемо її особливості.
 • Сервер. Ви можете перейти в розділ «Список» і самостійно внести в нього адреси конкретних серверів. Але, як відзначають самі користувачі, деякі користуються такою можливістю.
 • Папки. Тут ви можете вибрати директорію, в яку будете завантажувати постійні і тимчасові документи.
 • Файли. Корисна опція «Відеопрогравач». Якщо ви вкажете тут шлях до відеоплеєр, то зможете переглядати фільми та інші відео до повного завантаження файлу, що дуже зручно. А ось галочку з «Зробити копію» найкраще прибрати: в залежності від розміру завантаження документа, що цей процес може бути дуже тривалим. «Намагатися завантажити частини для попереднього перегляду» – сумнівної користі опція. По суті, вона дозволяє використовувати відеопрогравач для демонстрації не до кінця завантажені файли. Однак якщо цей пункт не позначати, передогляд все одно залишиться доступним. Може бути корисною опція «По завершенню файлу знімати з паузи наступний». Що це означає? Після того як клієнт завантажить файл, він автоматично почне завантаження наступного (наступних).
 • Інші параметри. Тут можна знизити навантаження на локальний жорсткий диск. Досить поставити галочку на «Займати місце під повний обсяг файлу».
 • Як показує практика, перенастроювання цих параметрів цілком достатньо для нормальної роботи клієнта.
  Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

  Налаштування роутера

  Багатьом користувачем також цікаво, як налаштувати роутер для eMule. Для цього необхідно скористатися інструкцією конкретно до вашого пристрою. У роутера є інтерфейс управління на 23 або 80 порт. Через них і відбувається налаштування для роботи з клієнтом.

  Проблеми з відкриттям портів

  Відкриття портів eMule (Torrent, до речі, теж має подібний недолік) викликає проблеми у користувачів клієнта. Давайте коротко розглянемо, як їх усунути. Отже, при локальних проблеми з відкриттям портів eMule важливо зробити наступне.
 • Проблема пов'язана зі статусом Low-id, який отримує кожен користувач при невідкритих і некоректно призначених комунікаційних портах.
 • За замовчуванням клієнт використовує TCP 4672 і UDP 4672. Проте їх може закрити провайдер, тому вікно покаже іншу інформацію за найменуваннями.
 • Перейдіть в журнал клієнта (в тій же вкладці «Сервери»). Синім кольором тут будуть виділені сервери, з якими вже встановлено з'єднання. У їх відношенні ми бачимо по портам налаштування за замовчуванням – 4672. Також галочками відзначені мережі Kad і eD2K.
 • Щоб перевірити з'єднання, перейдіть по вкладці «Тест портів».
 • Ви будете перенаправлені в браузер. Якщо порти відкриті, перед вами вийде висновок про успішне закінчення тестування.
 • Всі інші налаштування ви тепер можете виставити по своєму бажанню. В тому числі і прив'язати їх до максимальної швидкості свого інтернет-каналу.
 • Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

  Швидкість передачі даних

  Якщо знову звернутися до відгуками користувачів, то ми побачимо, що багато хто відзначають низьку швидкість завантаження файлів в eMule. Чи це Так? Дійсно, якщо файл в мережі не особливо популярний, на нього мало джерел, високої швидкості завантаження документа чекати не варто. А якщо, навпаки, велика кількість джерел, то в наявності гідна швидкість (особливо при використанні Kad-мереж).

  Важливий аспект. Мережа Kad буде доступна вам не відразу після установки і настройки клієнта. Спочатку файли будуть передаватися з більш повільною ED2K. Почати користуватися Kad просто: завантажте який-небудь невеликий файл через ED2K. Після цього нехитрого дії можливість передачі даних по швидкісної мережі відразу ж стане доступною. Відзначимо, що в мережах Kad і eD2K для кожного клієнта складається рейтинг. Чим більше інформації віддано користувачем іншим людям у мережі, тим вище для нього буде швидкість завантаження даних вже для себе, тим менше він буде очікувати закачиваемую інформацію.

  Де взяти сервери для eMule?

  Так, список серверів автоматично встановлений у клієнта. Однак не всі вони робочі. Якісь користувачі відзначають, що в їхньому випадку не функціонував ні один з серверів. Що робити в цьому випадку?
  Першим ділом використовуйте сервери сайту eMule. Для цього скопіюйте адресу нижче: http://sites.google.com/site/ircemulespanish/descargas-2/server.met?attredirects=0&d=1. Далі дійте по цій інструкції:
 • Зайдіть в «Налаштування» клієнта, відкрийте розділ «Сервери».
 • Зупиніться на пункті «Оновити server.met з URL».
 • Вставити у відповідне поле ця адреса статті.
 • Натисніть «Оновити».
 • Ось і все, ви завантажили клієнту нові сервери. Далі все просто: натисніть на кнопку «З'єднання». Перед вами буде практично миттєве з'єднання з ED2K-мережею.
  Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки

  Пошук файлів за допомогою клієнта

  Ми з'єдналися з мережею. Значить, пора приступати до того, для чого ми і виконали всю роботу – шукати необхідні файли в мережі. Тут все дуже просто:
 • запустіть клієнт, перейдіть на вкладку «Пошук»;
 • у пошуковому рядку введіть ключове слово або фразу для знаходження файлів;
 • якщо висвітилося число результатів, то клацніть на кнопку «Ще».
 • метод пошуку краще всього вибрати «Глобальний» або «Автоматичний».
 • Як ми вже відзначали, перший пошук і скачування можливі тільки за допомогою мереж ED2K. Після того стає доступним і пошук в Kad. Щоб скористатися ним, відзначте галочкою пункт «Kad-мережа». Ви отримаєте більше результатів, більше джерел і більш високу швидкість завантаження даних.

  Завантаження файлів через eMule

  Отже, ви знайшли необхідний файл. Результативно (без перевантаження комп'ютера і клієнта) тут можна завантажувати до 10-ти документів одночасно. Зазначимо, що завантаження може початися не миттєво, а через хвилину-дві. Як і в торрент-клієнтів, в eMule можна подивитися стан завантаження. Для цього достатньо перейти у вкладку «Передача»: тут будуть найменування викачуваних файлів, їх розмір і прогрес завантаження. Звичайно, клієнт може «розігнатися» до одночасного завантаження і декількох десятків файлів! Але якщо це негативно позначається на продуктивності вашого ПК, то можна трохи «пригальмувати» процес. Знайдіть у налаштуваннях пункт «По завершенні файлу знімати наступний з паузи». Зупиніть тут всі завантаження. Потім знову запустіть десять з них. Як тільки перший з файлів завантажиться, то викачуватися почне 11-й і так далі.
  Налаштування Emule: покрокова інструкція, особливості та відгуки
  Тепер ви знаєте необхідні відомості по установці і настройці eMule. Як ви переконалися, це досить нескладний процес для звичайного користувача ПК. Достатньо лише змінити кілька параметрів під себе, щоб почати нормальну роботу з програмою. Часто у користувачів виникають проблеми з налаштуванням роутерів, з відкриттям портів, зі швидкістю з'єднання. Однак вони вирішувані – треба лише розібратися в основах роботи eMule.

  Популярі новини
  Загрузка...