Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

145 0 Новини високих технологій

У жовтні 2008 року на ринку графічних акселераторів початкового рівня дебютувала відеокарта ATI Radeon HD 4550. Причому даний адаптер призначений як для настільних обчислювальних систем, так і для ноутбуків. При цьому в обох випадках він позиціонувався виробником дискретне графічне рішення початкового рівня. Саме специфікації даного адаптера, а також його можливості будуть розглянуті в цьому невеликому огляді.

Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

Спеціалізація прискорювача

Графічний прискорювач моделі ATI Radeon HD 4550 належав до категорії пристроїв початкового рівня. У цього акселератора було дуже і дуже низька швидкодія за мірками 2008 року. Тому продуктивність такого прискорювача дозволяла запускати більшість іграшок і ресурсномістких програм того часу. Тільки от в першому випадку якість зображення було дуже і дуже низьке. А у другому - час обробки картинки було значно більше, ніж у прискорювачів середнього або ж преміального цінових діапазонів.


Як підсумок можна зазначити, що даний графічний акселератор міг успішно експлуатуватися тільки у складі настільних або ж мобільних графічних систем початкового класу. Швидкодія таких ПК лише трохи випереджав офісні ЕОМ, але значно поступалося комп'ютерів середнього рівня.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

Види адаптерів даної серії

Умовно графічні прискорювачі можна поділити на дві основні групи: рішення для настільних систем і пристрої для ноутбуків. У першому випадку акцент робиться на продуктивності. При цьому енергоспоживання практично не враховується, як і видаваний рівень шуму активної системи охолодження. Коли ж акселератор націлений на використання у складі ноутбука, то виробник прагнути поєднувати продуктивність і енергоефективність.


Відеокарта ATI Radeon HD 4550 була випущена в першої модифікації, так і в другій. Причому в кожному з випадків застосовувався один і той же кристал. Єдина відмінність мобільної версії – це більш агресивний алгоритм зміни тактової частоти пристрою. Власне, це єдина істотна відмінність між мобільного та стаціонарного версіями даного графічного прискорювача.

Пристрій для стаціонарних комп'ютерів. Його специфікації

Графічне рішення ATI Radeon HD 4550 для стаціонарних комп'ютерів базувався на мікропроцесорі RV710XT. Всього до складу цього напівпровідникового кристала входило 242 мільйони різних транзисторів. Цей чіп був здатний функціонувати на максимальній частоті 600 МГц. На основі даного мікропроцесора розташовувалося 80 потокових блоків, 4 модуля растеризації і 8 елементів TMU. Відеокарти ATI Radeon HD 4550 Series оснащувалися об'ємом відеобуфера у 256 Мб або 512 Мб. Причому в першому випадку вартість дискретного прискорювача істотно знижувалася, а в другому, нехай і незначно, але швидкість роботи зростала. Тип використовуваної пам'яті в прискорювачах – GDDR3. Рекомендована частота роботи мікросхем пам'яті – 1600 МГц. Обмін інформацією між мікропроцесором і ОЗП здійснювався з фізичної шині з розрядністю 64 біта. Тому пропускна здатність підсистеми пам'яті адаптера була дорівнює 128 Гбіт/с.
За мірками 2008 року останнього значення було цілком достатньо для реалізації більшої частини завдань початкового рівня складності. Зараз же інтегровані відеокарти можуть похвалитися більш високою пропускною здатністю. Тому цей акселератор повністю застарів і комп'ютери, до складу яких він входить, потребують апгрейді. В додаток до цього сучасні вбудовані графічні рішення комплектуються більш швидкодіючою пам'яттю. Як результат, продуктивність у них істотно вище, ніж у героя даного огляду.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

Рішення для ноутбуків

В основі ATI Mobility Radeon HD 4550 лежить чіп М92. Він виготовлявся по 55 нм технології і включав всі ті ж 242 мільйони напівпровідникових елементів. Тільки от частота його була штучно знижена до 550 МГц. Тобто різниця з дискретним пристроєм для настільних систем становила 50 МГц. Це знижувало значення швидкодія ноутбука на базі такого GPU і збільшувало час його автономної роботи. Також цей мікропроцесор включав 80 графічних блоків, 4 елемента растеризації і 8 компонентів TMU. Тип використовуваних в видеобуфере мікросхем – GDDR3. Дані елементи працювали на зниженій частоті 1400 МГц. А ось обсяг відеобуфера нічим не відрізнявся від раніше розглянутого прискорювача стаціонарних ПК – 256 або 512 Мб. Навіть розрядність шини ПАМ'ЯТІ була ідентичною – 64 біта. У тестовій утиліті 3DMark'06 даний акселератор набирав 3349 бали і випереджав HDGraphics 4200 від "Інтел" і попередника HD3650 в мобільному виконанні. Перший з них набирав 3383 бали, а другий – 3360. Тобто цей прискорювач в мобільному виконанні мав достатній рівень швидкодії на момент старту продажів. Але зараз же, як і його версія для стаціонарних ЕОМ, він застарів.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

Плюси пристрою. Його недоліки

Характеристики ATI Radeon HD 4550 як було зазначено раніше, в 2008 році забезпечували прийнятний рівень швидкості роботи. Також цінова політика у компанії "АМД" була дуже і дуже демократична. Це два ключові переваги цього адаптера. Основний же недолік цієї моделі акселератора – це те, що вона повністю застаріла і не відповідає сучасним вимогам до дискретної сучасної графічної підсистеми.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4550. Модифікації, характеристики і призначення

Висновок

За мірками інформаційної індустрії графічне пристрій ATI Radeon HD 4550 було представлено дуже давно. За цей час цей адаптер встиг сильно застаріти. Відповідно, дана модель відеокарти вже не може впоратися з тими завданнями, які на неї покладалися. Тому такі ЕОМ потрібно модернізувати. Причому не тільки графічну підсистему, а й персональний комп'ютер в комплексі.

Популярі новини
Загрузка...