Сімейство графічних прискорювачів Radeon HD 6700. Характеристики і специфікації

246 0 Новини високих технологій

Сімейство графічних акселераторів Radeon HD 6700 компанією "АМД" було представлено в 2011 році. Дана група пристроїв включала три моделі і призначалася для складання комп'ютерів середнього класу. Саме їх параметри та специфікації будуть розглянуті далі.

Сімейство графічних прискорювачів Radeon HD 6700. Характеристики і специфікації

Спеціалізація

Як було раніше зазначено, серія графічних акселераторів Radeon HD 6700 призначалася для складання обчислювальних систем середнього рівня. Причому по продуктивності лише незначно вони поступалися флагманським акселераторам. При цьому ціна у них була значно нижче. Основна сфера використання таких адаптерів – це ігрові ПК середнього цінового діапазону. Більшість ігор, випущених в 2011 році, без проблем на такому прискорювачі запускалися. Єдине застереження – це те, що в деяких випадках якість зображення не буде максимальним.


Сімейство графічних прискорювачів Radeon HD 6700. Характеристики і специфікації
Ще одна можлива сфера застосування даних адаптерів – це персональні комп'ютери, які спеціалізуються на обробці графічної інформації. У цьому випадку обчислювальних ресурсів такого прискорювача буде теж цілком достатньо для реалізації поставлених завдань. Тобто у складі графічної станції такі відеокарти в 2011 році теж виглядали дуже гідно.

Молодша модель графічного прискорювача

Найбільш доступний акселератор, що входить в лінійку Radeon HD 6700 Series, мав маркування 6750. Він базувався на мікросхемі RV850. Цей чіп проводився за технологією 40 нм. До складу цього мікропроцесора входить 720 блоків обробки графічної інформації. Кожен з них працює на фіксованих 700 МГц.


Цей адаптер в обов'язковому порядку оснащувався мікросхемами пам'яті GDDR5 які працювали на частоті 4600 МГц. Номінальний обсяг відеобуфера у цього акселератора становить 1 Гб. Розрядність шини підключення ОЗП до мікропроцесора становить 128 біт. Все це в підсумку дозволяє отримати пропускну здатність відеобуфера на рівні 736 Гбіт/сек.
Сімейство графічних прискорювачів Radeon HD 6700. Характеристики і специфікації

Акселератор середнього класу

Більший рівень продуктивності в лінійці AMD Radeon HD 6700 забезпечувала модель з маркуванням 6770. Вона також грунтувалася на чіпі RV850 який мав ідентичні технічні специфікації. Але більшу швидкість обробки графічних зображень забезпечували тактові частоти. Сам мікропроцесор в цьому випадку функціонував вже на 850 МГц, а пам'ять – на 4800 МГц. Власне, за рахунок такого простого рішення і забезпечувалася більш висока продуктивність даної графічної підсистеми. У відсотковому співвідношенні збільшення швидкості роботи складало 10-15 %. Але при цьому і вартість цього дискретного акселератора пропорційно зростала на все ті ж 10-15 %.

Найбільш продуктивний адаптер даного сімейства

Найбільш швидкодіючий графічне рішення сімейства Radeon HD 6700 маркировалось 6790. У цьому випадку адаптер базувався на мікропроцесорі Barts. Він виготовлявся за аналогічною технологією, але до його складу вже входило 1700 мільйонів поверхневих транзисторів. Він включав 800 потокових процесорів, які працювали на частоті 840 МГц.
Сімейство графічних прискорювачів Radeon HD 6700. Характеристики і специфікації
Також до складу цього GPU входило 40 блоків TMU і 16 блоків ROP. Обсяг відеобуфера був дорівнює 1 Гб. Причому використовувалися ті ж мікросхеми GDDR5 які працювали на більш низькою по відношенню HD 6770 частоті в 4200 МГц. Ключова особливість цього акселератора – це збільшена розрядність шини підключення ОЗП, яка в цьому випадку дорівнює 256 біт. За рахунок цього пропускна здатність ОЗП цього прискорювача становила 134 Гбіт/сек проти 76 Гбіт/сек у HD 6770. Тому даний адаптер мав вже 30 %-ве перевагу над пристроєм середнього рівня.

Висновок

Ключовий недолік серії графічних прискорювачів Radeon HD 6700 – це те, що вони застаріли. Дійсно, такі адаптери були представлені понад 5 років тому. За цей час світ комп'ютерних комплектуючих кардинально змінився і модельний ряд акселераторів компанії "АМД" досить часто оновлювався. Тому зараз такі пристрої можна віднести до категорії рішень початкового рівня з низькою швидкодією.

Популярі новини
Загрузка...