Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми

180 0 Новини високих технологій

Вже давно в комп'ютерній сфері настала епоха бездротових комунікацій, коли фактично будь-який пристрій підключається до Всесвітньої павутини без будь-яких допоміжних проводів і кабелів. Однак ситуація не завжди така безхмарна, і іноді виникають проблеми з підключенням. Їх досить багато, проте всі вони мають рішення, про що й піде мова в даній статті.

Основні види проблем бездротового підключення

Власне кажучи, причин, за якими комп'ютер, смартфон або ноутбук не бачить бездротові мережі, не так вже й багато, але всі вони заважають повноцінній роботі гаджета, і тому вимагають окремого розгляду та вирішення.
Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
Отже:
 • У безпосередній близькості немає жодної мережі. Це, мабуть, сама примітивна проблема. Логічно ж, що якщо ніде поблизу немає Інтернету і роутера, то і бездротового з'єднання не буде.
 • Відсутні встановлені драйвери бездротового адаптера на пристрої.
 • Пристрій, що відповідає за прийом Wi-Fi, несправне.
 • Адаптер Wi-Fi відключено.
 • В принципі, це все, інших варіантів не спостерігається. Але щоб приступити до усунення проблеми, слід з'ясувати, чому ноутбук не бачить бездротову мережу в конкретному випадку. Але про все по порядку.


  Драйвер бездротового адаптера

  Це найбільш поширена проблема з підключенням до Wi-Fi, особливо актуальна при встановленні нової операційної системи. При установці Windows ставиться гола платформа, а велика частина критично важливих драйверів встановлюється самостійно, в залежності від характеристик гаджета. Якщо на панелі завдань світиться значок мережі, перекреслена червоним хрестом, то це означає, що ноутбук не бачить адаптер бездротової мережі. Щоб це виправити, необхідно виконати наступні дії:
 • Перейти в меню «Пуск» - «Панель управління» - «Диспетчер пристроїв».
 • У переліку встановлених пристроїв знайти «Мережеві адаптери». Зазвичай у назві таких пристроїв міститься слово Wireless.
 • Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
  Подальших варіантів два: якщо такий пристрій, то воно або неправильно встановлено, причина того, що ноутбук не бачить бездротові мережі, криється в іншому.


  Якщо ж пристрою немає, його необхідно встановити. Для цього необхідно просто завантажити потрібні драйвери і встановити їх. Зазвичай потрібне перезавантаження пристрою, результатом якої є поява бездротового адаптера в диспетчері пристроїв.

  Технічні несправності

  Ще однією серйозною проблемою, яка вимагає прямого втручання майстра, є фізичне пошкодження модуля Wi-Fi. Причин такої несправності може бути дуже багато: замикання, попадання пилу (у результаті чого пристрій перегрівається і згоряє), попадання рідини і т. д .
  Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
  Звичайно, в цій ситуації ноутбук не бачить бездротові мережі Windows, а також на клавіатурі не горить індикатор. Більш того, іноді комп'ютер може періодично виводити на екран повідомлення: «Пристрій не упізнано». До речі сказати, ця причина є замикаючою в ланцюжку, коли користувач сам може спробувати з'ясувати причину відсутності Wi-Fi. І якщо решта дві причини ще можна усунути самостійно, то ремонт пристрою – справа дуже тонка і професійне.

  Банальне відключення адаптера

  Ще однією причиною того, чому ноутбук не бачить бездротові мережі, є відключення адаптера Wi-Fi. У більшості ноутбуків, особливо нового покоління, бездротова мережа включається і відключається дуже легко. Спосіб 1. На панелі ноутбука є спеціальний перемикач, який і відповідає за роботу адаптера.
  Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
  Спосіб 2. На клавіатурі є клавіша, яка виконує ідентичні функції (у деяких моделях включення виконується за допомогою адаптера комбінації клавіш, наприклад, Fn + F5). Спосіб 3. Потрібно перейти в диспетчер пристроїв, клікнути правою кнопкою миші по адаптера Wi-Fi і натиснути команду «Включити». Рішення елементарне і не вимагає якихось спеціальних навичок. Але практика показує, що ця проблема виникає лише у 5 % користувачів.

  Відновлення роботи адаптера в Windows XP

  Незважаючи на те, що Microsoft припинив підтримку легендарної «Хрюші», вона досі є затребуваною у багатьох користувачів. Якщо ноутбук не бачить бездротову мережу Windows XP, то справа зовсім не в розробниках, а виключно в параметрах пристрою.
  Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
  Тут також причини криються в драйверах Wi-Fi, відключенні адаптера або його фізичної несправності. Різниця полягає в тому, що в диспетчері пристроїв він називається трохи інакше – розділ «Мережеві плати». А процедури його реанімації нітрохи не відрізняються від тих, що описані у розділі вище.

  Відновлення роботи адаптера в Windows 7

  Найбільш, мабуть, популярної на сьогоднішній день є ОС Windows 7. Але і вона схильна до проблем з бездротовими мережами, особливо якщо встановлена "крива" (неліцензійна) складання або поставлені не ті драйвери. І що робити, якщо ноутбук не бачить бездротові мережі Windows 7?
  Чому ноутбук не бачить бездротові мережі у Windows? Причини та розв'язання проблеми
  Рішення просте: перевстановити драйвери Wi-Fi, виходячи з моделі пристрою. Краще всього встановлювати їх з офіційних сайтів, так набагато надійніше. Ще як варіант – виконати включення адаптера за допомогою перемикача або у розділі «Диспетчер пристроїв». І, нарешті, є ще один спосіб, актуальний, якщо в процесі роботи несподівано стався краш, і модуль перестав відповідати. Необхідно натиснути правою кнопкою миші на значку мережі на панелі задач і вибрати пункт «Діагностика неполадок». Якщо адаптер відключився несанкціоновано, то система автоматично його перезавантажить.

  Інші причини несправності Wi-Fi

  До речі, справа не завжди в пристрої. Найчастіше ноутбук не бачить бездротові мережі, з-за внутрішніх конфліктів і неправильної налаштування роутера. У даній ситуації необхідно заходити в панель управління маршрутизатора (введення в адресному рядку браузера 1921680.1 або 1921681.1). Найбільш популярною помилкою є скидання робочого каналу Wi-Fi. Для того щоб виправити проблему, необхідно знайти пункт «Вибір каналу» і виставити значення Auto (це краще рішення для тих, хто не особливо розбирається в комп'ютерах). Після зміни налаштувань роутер краще перезавантажити.

  Якщо ці заходи не допомогли, можливо, слід змінити в налаштуваннях роутера назва мережі Wi-Fi. Хоча цей спосіб краще не застосовувати без певних знань і навичок, так як до імені мережі є свої вимоги (лише латиниця, обмеження по символах тощо). І, нарешті, останній варіант – нестійкий сигнал. Для того, щоб протестувати його, потрібно поперемінно підносити ноутбук до роутера і віддалятися від нього на велику відстань. Можливо, Wi-Fi починає працювати в конкретному діапазоні. Але, в принципі, цього не повинно відбуватися, так що мова йде про апаратних проблеми роутера. Таким чином, проблем з непрацюючим Wi-Fi дуже багато, але більшість з них вирішується своїми силами. Тому не варто впадати у відчай, якщо раптом пропав Інтернет – потрібно просто перевірити діючі налаштування, і в більшості випадків через 10-15 хвилин мережа вже з'явиться.

  Популярі новини
  Загрузка...