Як перевірити швидкість роботи інтернету

290 0 Новини високих технологій

Багато користувачів мережі помиляються ось у чому. Будь-який провайдер, рекламуючи свої тарифи, використовує формулювання «швидкість роботи інтернету до мегабіт в секунду», наприклад, до 100. Люди думають, що користуються 100-мегабитным інтернетом. Насправді ж робоча швидкість в основному нижче заявленої. Розглянемо в даній публікації, як її дізнатися.

Показники для вимірювання

В результаті перевірки швидкості роботи інтернету користувач отримує дані. Ось основні з них:
 • Вхідна швидкість. Це головний показник, а також те, що називають швидкістю роботи інтернету. Вказує, наскільки швидко завантажуються дані з мережі. При високої вхідної швидкості сторінки сайтів відкриваються миттєво, скачування фільмів не займає багато часу. Онлайн-ігри і прямі трансляції вебінарів не гальмують.
 • Вихідна швидкість. Провайдери рідко вказують цей параметр. Показує, як швидко файли завантажуються в інтернет. При високій вихідної швидкості можна швидко зробити бекап даних в хмарне сховище. Заливка відеороликів на Youtube не забере багато часу. Цей показник важливий, коли для спілкування у "Скайпі" використовується HD або Full-HD-камера. При низької вихідної швидкості співрозмовник буде отримувати переривчасте зображення і звук.
 • Пінг. Це загальний час, за який ці користувача доходять до сервера і від нього приходить відповідь. Показник важливий для ресурсномістких онлайн-ігор.
 • Як перевірити швидкість роботи інтернету

  Підготовка до тестування

  Слід пам'ятати: жоден сервіс не скаже, яка швидкість роботи Інтернету, абсолютно точно — тільки приблизно. Тому має сенс тестувати різними програмами, а потім обчислювати середнє значення.


  Щоб отримати максимально точні результати, потрібно:
 • Відключити інтернет на всіх пристроях, залишити тільки на те, що буде перевірятися.
 • Якщо це комп'ютер, то краще вимкнути роутер і підключитися через кабель.
 • Закрити зайві вкладки, відключити програми, що працюють з інтернетом, залишити тільки браузер, антивірус.
 • Відключити всі розширення, наприклад, блокувальник реклами та ін.
 • «Спидтест»

  Як перевірити швидкість роботи інтернету
  Дуже популярний сервіс для онлайн-перевірки швидкості. Зайшовши на сайт speedtest.net, треба натиснути на кнопку Go. Перевірка видасть результати вхідної та вихідної швидкостей, пінгу. До початку тестування можна вибрати сервер. Трапляється, що в результаті сервіс видає неправильні дані, завищену швидкість роботи інтернету, яка навіть більше заявленої. Так буває, якщо ви вибрали близько розташований сервер або той, з яким у вас загальний провайдер. У даній ситуації краще взяти сервер з іншого регіону.


  Якщо у вас Віндовс 10», то в магазині можна скачати додаток і перевіряти швидкість автономно. Перевага програмки в тому, що вона зберігає історію, результати тестів.

  «Интернетометр»

  Це власний сервіс «Яндекса». На сторінці «Яндекс. Интернетометр» слід натиснути «Виміряти», щоб почалася перевірка. Програма покаже вхідну і вихідну швидкості. З найпопулярнішими браузерами проблем немає, а ось при перевірці в Microsoft Edge сервіс не показує швидкість вихідного з'єднання.

  2ip.ru

  Це сайт з великою кількістю сервісів. На головній сторінці слід відшукати вкладку «Тести», потім — «Швидкість інтернет-з'єднання». Потрібно вказати одиниці вимірювання. Найзручніше вибрати мегабиты. Кнопка «Тестувати» запускає перевірку.

  Торрент

  Торрент-клієнт дозволяє дізнатися максимальну вхідну швидкість. Порядок дій:
 • Знайти на торент файл для скачування. Його повинні роздавати не менше тисячі сидерів. А лічерів нехай буде поменше.
 • Якщо в торрент-клієнті йдуть інші завантаження, тимчасово відключити їх і поставити вибраний файл на завантаження.
 • Почекати, поки через кілька хвилин швидкість досягне межі. Це число і буде максимальної вхідної швидкістю.
 • Як перевірити швидкість роботи інтернету
  Відмітна особливість: тут швидкість показується в МБ/сек. Щоб отримати Мбіт/сек, потрібно кількість мегабайт помножити на 8. Той факт, що реальна швидкість роботи інтернету нижче, ніж заявлена провайдером, як правило, не грає особливої ролі. Це не заважає працювати і розважатися в мережі, тому що відмінності невеликі. Коли спостерігається різниця в кілька разів, треба перевіряти апаратну частину ПК, його програмне забезпечення або телефонувати провайдера, якщо проблем з комп'ютером і роутером немає.

  Популярі новини
  Загрузка...