Графічний адаптер AMD Radeon HD 5850. Характеристики та швидкодію

262 0 Новини високих технологій

Офіційно у вересні 2009 року був представлений прискорювач AMD Radeon HD 5850. Технічні специфікації цього прискорювача дозволяли реалізовувати будь-які програмні ресурсомісткі завдання. Тому його, як правило, використовували лише в складі найбільш продуктивних комп'ютерних систем. До останніх можна було сміливо віднести ігрові ЕОМ або ж різні графічні станції. Але на ринку комп'ютерних комплектуючих компонентів пристрою на його основі можна було зустріти лише на початку зими. Саме цей графічний адаптер і буде розглянуто нижче.

Графічний адаптер AMD Radeon HD 5850. Характеристики та швидкодію

Позиціонування

Графічні акселератори лінійки AMD Radeon HD 5850 Series ставилися компанією-виробником до високопродуктивних пристроїв. Тобто вони призначалися для вирішення найбільш ресурсномістких завдань. Тому такі адаптери найбільш часто можна було зустріти у складі ігрових комп'ютерів в 2009-2010 рр. Також такі комп'ютерні компоненти цілком успішно використовувалися і в графічних станціях початкового класу. У всіх інших випадках такий прискорювач було недоцільно задіяти. У нього була досить висока вартість, а його ресурси при реалізації менш витратних завдань не до кінця використовувалися. Тому не було особливого економічного сенсу переплачувати потенційному власникові персонального комп'ютера за те, що він не зможе повністю використовувати в процесі роботи.


Комплектація

Список поставки прискорювача даної моделі найбільш часто включав наступні елементи:
 • Акселератор в дискретному виконанні з встановленою системою охолодження.
 • Фірмовий талон з гарантійними зобов'язаннями від компанії-виробника, термін дії яких становить один рік з моменту придбання комп'ютерного компонента.
 • Оптичний накопичувач з записаними на ньому драйверами, програмними утилітами і документацією.
 • Набір перехідників для створення конфігурацій з декількох акселераторів та організації системи додаткового електропостачання.
 • Керівництво по експлуатації графічної підсистеми.
 • У деяких випадках наведений раніше перелік доповнювався аукціонними талонами, які дозволяли певні ігри придбати з істотними знижками.


  Графічний адаптер AMD Radeon HD 5850. Характеристики та швидкодію

  Специфікації мікропроцесора

  В основі графічного прискорювача AMD Radeon HD 5850 лежав чіп RV870 кодова назва якого Cypress. Цей напівпровідниковий кристал виготовлявся по технології з нормами допуску 40 нм і включав 2154000000 різних транзисторних елементів. До нещастя, його напівпровідникові компоненти виготовлялися по технології поверхневої компонування, і вони на поточний момент застаріли. Зараз всі напівпровідникові кристали вже виробляються по об'ємному виконання. До складу чіпа входило 1440 потокових процесорів, 32 блоки растеризації і 72 модуля TMU. Всі ці елементи графічної підсистеми в номінальному режимі працювали на тактовій частоті в 725 МГц. У разі виконання більш простої задачі останнє значення могло автоматично істотно знижуватися. На рівні софта розробники компанії АМД реалізували безліч корисних технологій у цьому адаптері. Перша з них – це GPU Turbo rev. 2.0. З її допомогою акселератор міг, як зазначено раніше, істотно знижувати тактову частоту і енергоспоживання. Ще одна важлива особливість цього пристрою – підтримка такого API, як DirectX версії 11.0. У випадку якщо він підтримувався на рівні софта, це дозволяло збільшити продуктивність ПК.

  Характеристики ОЗП

  Характеристики AMD Radeon HD 5850 вказували на те, що у поєднанні з цим мікропроцесором могли функціонувати лише мікросхеми формату GDDR5. Виробник рекомендував оснащувати такі пристрої 1 Гб відеобуфера, але деякі виробники з метою економії знижували обсяг ОЗП-512 Мб. Частота роботи оперативної пам'яті в цьому випадку дорівнює 4000 МГц. Також необхідно відзначити ще й той момент, що розрядність шини підключення оперативної пам'яті графічного акселератора була дорівнює 256 біт. У результаті пропускна здатність ОЗП становила 128 Гбіт/сек.
  Графічний адаптер AMD Radeon HD 5850. Характеристики та швидкодію

  Продуктивність прискорювача

  Дуже високим рівнем швидкодії могла похвалитися відеокарта AMD Radeon HD 5850. У тестовій утиліті 3DMark '06 цей адаптер успішно зміг набрати 20250 балів. За цим показником він незначно поступився пристрою HD5870 яке змогло набрати 21262 бали. Але при цьому прискорювач зміг обійти такі пристрої, як HD 4890 (17489 балів), GTX 275 (18265 балів) і навіть GTX 285 (18532 бали). Аналогічна розстановка сил спостерігається в іграшці Crisys. У цьому випадку прискорювачі змогли видати такий fps:
 • HD5870 – 95.
 • HD5850 – 81.
 • GTX 285 – 70.
 • GTX 275 – 69.
 • HD 4890 – 68.
 • Відгуки

  До переваг AMD Radeon HD 5850 фахівці відносили висока швидкодія на момент початку продажів, підтримку API DirectX version 11 і надійність. До мінусів можна було віднести завищене енергоспоживання і вартість. Зараз же список недоліків доповнився застарілої архітектурою, яка лежить в основі розглянутого прискорювача.
  Графічний адаптер AMD Radeon HD 5850. Характеристики та швидкодію

  Висновок

  Дійсно топовим прискорювачем на момент виходу був AMD Radeon HD 5850. Цей адаптер дозволяв вирішувати будь-які актуальні за мірками 2009 року завдання. Але зараз цей акселератор застарів, і комп'ютери на його основі потребують термінової модернізації.

  Популярі новини
  Загрузка...