Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки

225 0 Новини високих технологій

Моди придумані для того, щоб вносити зміни в гру, які часто не потрібні розробникам, але їх жадають отримати фанати. Саме тому більша частина модів розробляється тими самими фанатами. У цьому матеріалі не будемо намагатися знайти кращий графічний мод на «Сталкер: Тінь Чорнобиля», а постараємося розібратися в них, вивчити глибину наявного матеріалу, а також трохи поговоримо про найбільш пам'ятних і стоять модах, на які обов'язково потрібно звернути увагу.

Види графічних модів

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
Може здатися дивним, що моди, покликані змінити графічне оформлення в грі, часом зачіпають не тільки її зовнішній вигляд. Насправді нічого дивного в цьому немає, оскільки звичайний мод, який змінює текстури, особливої уваги до себе не візьме, навіть якщо буде дуже добре виконаний.


Набагато цікавіше качати графічні моди «Сталкер: Тінь Чорнобиля», коли в них є додаткові розробки, наприклад, перероблено зброю, відкриваються якісь нові шляхи вирішення давно звичних завдань і так далі. Є моди, змінюють гру або її ділянки до невпізнання, хоча велика частина роботи і проводиться саме з графікою. Про різновиди їх можна говорити багато і навіть вдасться посперечатися щодо того, чи є мод графічним, якщо він змінює не тільки графіком. Але не будемо займатися подібною роботою. Тут представлена збірка графічних модів для «Сталкера: Тінь Чорнобиля», тож поговоримо про них, тим самим продемонструвавши, що зараз є в розпорядженні фанатів на конкретних прикладах.


Велика різниця

Але перед тим як перейти до справи, варто відзначити наступне. На прикладах нижче постараємося максимально чітко показати, яким різним може бути топ графічних модів на «Сталкер: Тінь Чорнобиля». Він не є вибором редакції якого-небудь популярного журналу, але ґрунтувався на показниках скачувань і переглядів. Таким чином, виходить невеликий порівняльний рейтинг найбільш популярних графічних модів, існуючих на даний момент. Особливо корисною інформація буде для людей, які тільки знайомлять зі збірками, що впливають на ігровий процес.

Мод «Супер реалістична графіка для ТЧ»

Часом зустрічаються моди зі специфічними назвами, але це ще не говорить про те, що саме його зміст буде поганим. «Супер реалістична графіка для ТЧ», мабуть, кращий графічний мод на «Сталкер: Тінь Чорнобиля», але та робота, яку над ним провів автор, дійсно заслуговує поваги. Він сам зізнається в тому, що деякі текстури були запозичені, але більшість з них він створював сам. Головне, що графіка в грі після установки даної збірки змінюється повністю. Якщо хто не зрозумів, то це величезна і трудомістка робота, виконана однією людиною і яка стала дуже популярною в співтоваристві фанатів.
Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
Якщо говорити про дійсно якісних і «чистих» графічних модах, тоді даний екземпляр є ідеальним для демонстрації. Він не єдиний, але щоб знайти щось подібне, багато часу доведеться витратити даремно, так як схожі роботи випускаються дуже рідко. Так вони і не завжди влаштовують таке велике число людей, яке змогло оцінити цей проект. До речі, щоб встановити його, необхідно видалити з гри стару папку gamedata і вставити туди скачану з такою ж назвою з архіву з модом.

Мод Autumn Aurora 2.1

По назві можна визначити, що його основною ідеєю є привнесення в гру осіннього настрою. Тому його розробник добряче потрудився над виглядом дерев і створив два види флори. «Сталкер: Тінь Чорнобиля» з графічним модом від цього видавця набуває не тільки осінні фарби, але і деяке зміни в самому процесі. Наприклад, тепер у грі збільшена складність, додані нові схрони, з'явилася можливість відновлення броні і зброї з допомогою спеціального обладнання.

Мод Dynamic Shaders by Meltac

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
Третій мод у порівняльному топі є найбільш розгалуженим, а робота проводилася зі складними елементами, які часто ніхто не чіпає без необхідності. Ось кілька цікавих пунктів, по яким легко визначити, наскільки цікаві і складні зміни в процес привносить мод: глобальне затінення по технології SSAO, динамічна глибина різкості, відображення освітлення. Ознайомившись навіть з цими трьома пунктами, стає зрозуміло, що модифікацією займалися розумні хлопці. До речі, перед установкою доведеться перебрати залізо" в своєму комп'ютері, якщо він застарілий, адже з модом система почне навантажуватися набагато більше.

Технічна складова мода Dynamic Shaders by Meltac

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
По сумісності такі графічні моди на «Сталкер: Тінь Чорнобиля» 1. 0004 версії стають нормально, а це вийде встановити і версії вище, що теж заслуговує особливої уваги. Як відомо, вони часто робляться під одну версію гри, але тут все інакше. Цей графічний мод на «Сталкер: Тінь Чорнобиля» 10006 поставити вдасться, хоч і зборка тестувалася на версії 10005. За підсумком маємо відмінний мод, над яким була проведена велика і складна робота, змінені були такі речі, на які зазвичай закривають очі, та ще й з совместимостями версій хлопці розібралися.

Робимо висновки

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
Тільки що ознайомилися з трьома найпопулярнішими графічними модами на «Сталкер: Тінь Чорнобиля» можна зробити висновок. Насправді графічні моди бувають абсолютно різні: можуть повністю змінювати графіком, надавати грі певний настрій, кольору, фарби, а можуть зачіпати зміна технічних елементів, дійсно змінюють оточення і володіють хорошим бекграундом. На практиці гра «Сталкер: Тінь Чорнобиля», моди на яку тут розглядаємо, вийшла так давно, що на неї уже створені тисячі всіляких модифікацій, і вони досі розробляються. Особливо фанати працюють саме над графічними зборки, а їх праці іноді доходять до того, що гра просідає за FPS (кадрова частота) навіть на сучасних комп'ютерах. Іноді так трапляється тільки тому, що зроблені дуже модифікації погано. В інших випадках творці дійсно настільки покращують графіком, що для її відтворення потрібно серйозне обладнання. Ясна річ, будь-мод вантажить систему лише тому, що є неофіційним софтом, який насильно заштовхують в гру, не порушуючи її початкову структуру.

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
На прикладі цих трьох модів, звичайно, не можна говорити про всіх існуючих модах, про їх вплив на гру і так далі. Адже є невеликі збірки, наприклад, додають тільки змінених персонажів, перероблені скіни зброї, одяг. Але при своїй незначності вони теж залишаються графічними модами до гри. Зрозуміло, збірок є багато, всі вони різні і треба орієнтуватися при їх завантаженні тільки на свої потреби та можливості. Гарного контенту в Інтернеті багато, треба тільки знайти щось своє.

Установка

Пройшовши всі складності і зрозумівши, в чому особливість, ніж прекрасні і цікаві графічні моди на «Сталкер: Тінь Чорнобиля», варто задуматися над тим, як працювати з файлом, тільки що скачаним з Мережі. Дане питання дуже важливий. Проблема полягає в тому, що чіткого і єдиного відповіді за універсальним способом встановлення модів не існує тому, що є різні версії ігор і моди, розробляються під ці версії. Висновок робимо той, що іноді, завантаживши модифікації, ви не можете встановити їх в гру з-за несумісності між ними версій. Отже, оскільки модів багато, всі вони розроблені окремими компаніями фанатів, а часто є розробником і зовсім одна людина. Версій гри, на яку можна поставити той чи інший мод, теж дуже багато, що викликає масу несумісностей і проблем. Додайте сюди існуючу вірогідність того, що людина намагається поставити мод в гру, де вже раніше додавав їх. Тому ідеального варіанту установки не існує.

Важливі поради по установці

Графічні моди на "Сталкер. Тінь Чорнобиля": опис та процес установки
Але все ж корисний рада є, який допоможе впоратися з будь-якими проблемами установки. Для початку уважно ознайомтеся з інформацією на сайті, де завантажуєте мод. Обов'язково перевіряйте сумісності версій гри і файлу, що завантажується. Звертайте увагу навіть на те, для якої частини гри розроблений цей мод, адже часто буває так, що неуважність призводить до прикрих помилок. Дивіться на системні вимоги, які іноді описують у великих модах, адже для деяких з них потрібні потужні комп'ютери. Якщо не знаходите описаний процес установки на сайті, шукайте його в тих файлів, що скачали, іноді корисна і важлива інформація міститься в документах формату .txt, про що знають не всі. Пам'ятайте, що процедурою встановлення модів часто є заміна одних файлів в грі іншими. Іноді у них присутні документи з дозволом .exe, дозволяють в два кліка запустити інсталяційний компонент. Насправді завантажити і встановити мод в наш час дуже легко, їх роблять грамотно і мучитися з ними, як це було раніше, давно не доводиться. "Сталкер: Тінь Чорнобиля" - це відома комп'ютерна гра в жанрі шутер, яка була розроблена українською компанією. Вона здобула неймовірну популярність. Все це завдяки якісно розробленим геймплею і ігровому світу. Жанр даної гри поєднує елементи RPG, тобто поряд з елементами 3D знаходиться ворожа по відношенню до гравця навколишнє середовище. Все це ускладнює умови виживання, але надає "Сталкеру" вагомість в ігровому світі.

Популярі новини
Загрузка...