Високопродуктивний графічний прискорювач GeForce GTX 280. Характеристики і специфікації

169 0 Новини високих технологій

У 2008 році був представлений графічний прискорювач преміального класу GeForce GTX 280. Характеристики цього адаптера дозволяли йому забезпечувати високий рівень швидкодії і вирішувати будь-які актуальні на той момент завдання. Саме про це дороге рішення і піде мова в даному огляді.

Високопродуктивний графічний прискорювач GeForce GTX 280. Характеристики і специфікації

Призначення

Характеристики GeForce GTX 280 як було зазначено раніше, відносили до сегменту високопродуктивних комп'ютерних відеокарт. Причому гідних опонентів у 2008 році у неї було. Тому такий адаптер можна було зустріти лише у складі стаціонарних комп'ютерів, які забезпечували безкомпромісно високий рівень швидкодії. До таких обчислювальних систем відносяться графічні станції та ігрові ПК. Перші з них спеціалізуються на обробці зображень максимальної якості. Другий випадок використання такого прискорювача – це запуск будь-якої іграшки з максимальними налаштуваннями і роздільною здатністю.


Комплектація

Характеристики NVidia GeForce GTX 280 Series позиціонували як пристрій преміального рівня з чудовими технічними специфікаціями. Тому список поставки цього рішення повинен був бути відповідний. У нього виробник включав наступне:
 • Графічний прискорювач у дискретному виконанні з активною системою охолодження.
 • Диск з документацією, набором драйверів і різними діагностичними утилітами, які дозволяють провести розширену діагностику даного компонента ПК.
 • Набір перехідників для реалізації додаткового електропостачання прискорювача з боку блоку живлення.
 • Керівництво по експлуатації в короткій формі.
 • Гарантійний талон.
 • Логотип – наклейку для передньої частини корпусу комп'ютера.
 • Будь-яких питань наведений раніше перелік не викликає, і він є достатнім для того, щоб почати активно експлуатувати цей акселератор відразу ж після покупки.


  Високопродуктивний графічний прискорювач GeForce GTX 280. Характеристики і специфікації

  Характеристики. Технічні специфікації

  Характеристики GeForce GTX 280 вказують на те, що в його основі лежить чіп під кодовою назвою GT200. Друге його умовна назва – D10U-30. Цей чіп виготовлявся по технології з нормами допуску 65нм. У 2008 році це була найбільш передова технологія виробництва кремнієвих кристалів. Кількість транзисторів у GPU даного пристрою становить 1400 мільйонів транзисторів. Заявлений рівень енергоспоживання пристрою становить 236 Вт. Тобто цей акселератор не може нормально працювати без системи активного охолодження. Також в процесі функціонування пристрій потребує додаткового електропостачанні через окремі роз'єми живлення. До складу цього графічного чіпа входить 240 процесорів, які функціонують на частоті 1296 МГц. Знову-таки, в цьому пристрої не реалізована підтримка технології Boost. Тому останнє значення змінюватися в процесі функціонування не буде. Інша частина графічного чіпа працює на частоті 602 МГц. До складу мікропроцесора GTX 280 входять 80 модулів TMU і 32 блоки ROP.

  Пам'ять

  Обсяг ОЗП даного прискорювача дорівнює 1 Гб. Тип використовуваної в даному пристрої пам'яті GDDR3. Причому її мікросхеми працюють на досить високій частоті в 2214 МГц. Фізична розрядність шини складає 512 біт. У результаті пропускна здатність підсистеми пам'яті -141 Гб/с. Тобто дана модель графічного прискорювача має високу швидкодію навіть за нинішніми мірками. Ну а в 2008 році цей пристрій було поза конкуренцією.
  Високопродуктивний графічний прискорювач GeForce GTX 280. Характеристики і специфікації

  Вартість

  Досить дорогою на момент виходу була відеокарта GeForce GTX 280. Характеристики цього рішення дозволяли йому видавати максимальний рівень швидкодії в 2008 році. Тому вартість у нього була відповідна. Зараз такий адаптер в новому стані вже неможливо придбати. Колишні ж у використанні пристрій даної моделі можна придбати за ціною 1500-2000 рублів. У новий комп'ютер такої акселератор недоцільно встановлювати. А ось для ремонту старих системних блоків такий адаптер цілком можна застосувати. При цьому матеріальні вкладення будуть не настільки вже й великими. Тобто шляхом мінімальних витрат можна без проблем повернути ПК до життя.

  Відгуки

  Характеристики NVidia GeForce GTX 280 в першу чергу вказують на її високий рівень швидкодії. Це ключова перевага даного пристрою. А ось до його недоліків можна віднести застарілу елементну базу, підвищене енергоспоживання і звукову систему активного охолодження. Доповнює весь цей список демократична вартість на поточний момент.
  Високопродуктивний графічний прискорювач GeForce GTX 280. Характеристики і специфікації

  Висновок

  У цьому оглядовому матеріалі були детально розглянуті характеристики GeForce GTX 280 а також надано рекомендації щодо використання такої графічної підсистеми. На момент виходу акселератор по праву вважався революційним пристроєм і забезпечував найбільшу швидкодію. Зараз же він застарів і може на рівних змагатися з адаптерами середнього і початкового рівня. При цьому енергоспоживання такої відеокарти досить висока. У новому комп'ютері такий адаптер буде суттєво знижувати швидкість роботи. А ось в будь-якому старому ПК виглядатиме дуже гідно.

  Популярі новини
  Загрузка...