Набір системної логіки NVidia GeForce 6100/nForce 405. Технічні характеристики і призначення

154 0 Новини високих технологій

Ще кілька років тому багато комп'ютерні компанії пробували сили на ринку чіпсетів і пропонували достатньо конкурентні рішення за дуже демократичною ціною. Одним з таких наборів системної був NVidia GeForce 6100. Його технічні характеристики, а також можливі випадки використання цього пристрою в подальшому будуть приведені в рамках цього огляду.

Набір системної логіки NVidia GeForce 6100/nForce 405. Технічні характеристики і призначення

Призначення чіпсету

Набір мікросхем системної плати NVidia GeForce 6100 був представлений в 2004 році. Спочатку він призначався для платформи Socket 754. Але потім були випущені оновлені модифікації для Socket 939 і навіть AM2. Знову-таки, мінімальний рівень функціональності і наявність інтегрованої відеокарти дозволяли збирати лише офісні ПК на базі таких комп'ютерних компонентів.


Спочатку компанія NVidia спеціалізувалася на виробництві якісних і високопродуктивних графічних акселераторів у дискретному форматі. Але потім цей виробник комп'ютерної техніки вирішив розширити асортимент пропонованої продукції з метою підвищення прибутку. Саме на цій хвилі з'явився набір системної логіки NVidia GeForce 6100. З урахуванням того, що цей чіпсет вельми успішно проіснував в рамках трьох комп'ютерних платформ компанії АМД, цей експеримент можна назвати успішним. На сьогоднішній день виробники процесорних систем відмовилися від практики використання наборів мікросхем сторонніх систем. Тому даний чіпсет застарів на сьогоднішній день і вже точно не є актуальним апаратним компонентом. В рамках сучасних комп'ютерних платформ він вже точно не використовується.


Набір системної логіки NVidia GeForce 6100/nForce 405. Технічні характеристики і призначення

Моделі процесорів

Спочатку чіпсет NVidia GeForce 6100 /NForce 405 як було зазначено раніше, був націлений на використання у рамках процесорного роз'єму Socket 754. В його рамках були випущені чіпи серій Septron і, звичайно ж, Athlon. Оскільки даний комплект мікросхем мав офісну спрямованість, то він працював у зв'язці в основному саме з першим сімейством чіпів. Аналогічні дві серії ПРОЦЕСОРІВ були реалізовані також у рамках процесорного роз'єму Socket 939. Знову-таки, лінійка Athlon мала високопродуктивну спеціалізацію. Тому в зв'язці з такою системною платою використовувалися лише тільки все ті ж бюджетні чіпи Septron. Ключова відмінність від попередньої платформи Socket 754 в цьому випадку полягало в тому, що такі процесори в її рамках працювали в одноканальному режимі ЦПУ, а для Socket 939 здатні працювати у двоканальному. Тобто в останньому випадку за рахунок такого рішення виходив певний приріст продуктивності. У рамках же АМ2 список процесорів був доповнений сімейством Phenom. Але на практиці в сокет такої системної плати все так же встановлювалися всі ті ж Septron з одним обчислювальним блоком, скромними технічними специфікаціями і низькою частотою. Але знову-таки, швидкодії подібних ЦПУ було достатньо для реалізації невимогливих офісних додатків.
Набір системної логіки NVidia GeForce 6100/nForce 405. Технічні характеристики і призначення

Актуальність платформи

На сьогоднішній день актуальними є процесорні пристрої компанії АМД для АМ4. Для цього сокета існують тільки фірмові вирішення цього виробника. Тому набір мікросхем NVidia GeForce 6100 /NForce 405 не є актуальним. Його технічні характеристики застаріли і не дозволяють вирішувати сучасні завдання початкового рівня. Тому власники персональних комп'ютерів, в основі яких лежить така материнська плата, вже зараз повинні виконати модернізацію обчислювальної системи.

Відгуки. Особливості

Набір мікросхем NVidia GeForce 6100 /405 мав такі переваги на момент виходу:
 • Низька вартість.
 • Прийнятний рівень функціональності.
 • Хороший комунікаційний список, що допускає підключення до системної плати різних периферійних рішень.
 • Висока ступінь надійності. Багато такі пристрої донині продовжують активно експлуатуватися.
 • До мінусів же фахівці і власники відносили низьку продуктивність, рівень якої дозволяв реалізовувати лише максимально прості завдання. Другим мінусом на поточний момент є те, що цей чіпсет застарів. Тобто дана комп'ютерна платформа перестала бути вже досить давно актуальною.
  Набір системної логіки NVidia GeForce 6100/nForce 405. Технічні характеристики і призначення

  Висновок

  Бюджетний набір мікросхем системної плати NVidia GeForce 6100 за мірками 2005-2007 років був дійсно популярним рішенням для офісних систем. Але зараз цей чіпсет повністю застарів. Його функціональності лише достатньо для обробки текстових документів. Для чогось більшого такий персональний комп'ютер не підходить. Їх власники повинні в терміновому порядку здійснити їх модернізацію.

  Популярі новини
  Загрузка...