Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради

193 0 Новини високих технологій

Досить часто на всіляких комп'ютерних форумах в інтернеті серед користувачів лептопів можна зустріти скарги на те, що ноутбук став погано ловити «Вай-Фай». Проблема ця є досить поширеною, але сказати відразу, в чому саме полягає причина зниження якості сигналу, неможливо. Проте можна виділити декілька типових ситуацій, які можна виправити доступними будь-якому користувачеві інструментами, використовуючи для цього і засоби Windows, і стороннє програмне забезпечення (якщо тільки мова не йде про фізичних поломки або зносі маршрутизаторів).

Чому погано ловить «Вай-Фай» на ноутбуці?

Що стосується причин зниження якості бездротового сигналу, їх може бути дуже багато. Деякі з них можуть бути пов'язані з технічною стороною питання працездатності обладнання, інші стосуються програмної частини для установки з'єднання на основі бездротової роздачі. Якщо ж згрупувати їх все в один список, звичайно виділяють кілька основних ситуацій:


 • неправильне розташування маршрутизатора;
 • проблеми з боку служби провайдера;
 • перевантаження мережі одночасними завантаженнями;
 • некоректні налаштування мережі;
 • старіння драйвера мережного адаптера або їх невідповідність обладнання;
 • включений режим економії енергії для мережевого адаптера;
 • відсутність важливих оновлень в операційній системі;
 • некоректні налаштування маршрутизатора.
 • Віруси в даному випадку не розглядаємо, хоча і вони здатні наносити шкоду системі. Та й турбота про безпеку власної комп'ютерної системи повинна бути у кожного користувача, так сказати, в особистому пріоритеті. Проблеми, пов'язані з неполадками в самих ноутбуках або роутерах, що відносяться до фізичних поломок також в розрахунок не беремо.


  Проблеми зі сторони провайдера і відсутність доступу до інтернету

  Для початку давайте розглянемо, чому ноутбук погано ловить «Вай-Фай» вдома або в невеликому офісі. Само собою зрозуміло, що проблема може полягати як раз в службі провайдера, яка в даний момент проводить якісь технічні або сервісні роботи на лінії. Цілком можливо, встановлене обладнання частково не працює. У цьому випадку досить просто уточнити інформацію у фахівця відповідної служби. Іноді можна зустріти і проблеми, пов'язані з відсутністю доступу тільки до строго певних ресурсів.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Тут варто перевірити, чи не блокується сайт, наприклад, на державному рівні, або не внесений він в список заборон у файлі host. Іноді для усунення проблем буває необхідно на час відключити антивірус і брандмауер. Якщо з доступом все буде у порядку, потрібно змінити налаштування блокування або навіть змінити антивірусне програмне забезпечення. Ще одна проблема – неправильне розташування роутера. В квартирі його варто помістити в таке місце, щоб він знаходився в центральному приміщенні (бажано поставити його вище), і щоб навколо не було огороджувальних конструкцій та стін, а також сторонніх приладів, які можуть давати підвищений випромінювання, забивающее сигнал (мікрохвильові печі та інші подібні електроприлади).

  Перевантаження підключення закачуваннями

  Ще одна типова ситуація, при якій ноутбук погано ловить сигнал «Вай-Фай», може бути пов'язана з тим, що в певний момент включено занадто велику кількість одночасних завантажень, що дуже часто пов'язується з використанням закачувань за допомогою торрентів з максимально високим пріоритетом швидкості завантаження.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  У цій ситуації потрібно лише відключити всі закачки і вийти з програми-завантажувача. Якщо потрібно, краще поставте завантаження на ніч, коли бездротовим підключенням ніхто не користується, але майте на увазі, що роздаються торренти теж досить сильно знижують прийом сигналу, навантажуючи всю мережу.

  Перевірка стану драйверів адаптера і мережевих налаштувань

  Не менш часто обладнання на ноутбуці погано ловить «Вай-Фай» внаслідок того, що деякі драйвери мережевого адаптера працюють неправильно, не відповідають йому або застаріли. Тут оптимальним рішенням стане відвідування сайту виробника лептопа. Там, як правило, завжди викладені найсвіжіші та актуальні версії керуючого ПО, які потрібно завантажити і встановити самостійно. На деяких ресурсах можна знайти спеціальні системи онлайн-тестування «заліза», з автоматичною установкою потрібних драйверів. Але при ручному виборі драйвера слід бути дуже уважним. Так, у разі коли погано ловить «Вай-Фай» ноутбук HP, багато користувачів знаходять на офіційному ресурсі драйвери декількох типів, деякі з яких до адаптера можуть і не підходити.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Щоб знайти найбільш відповідне для початку скористайтеся визначенням ідентифікаторів устаткування в «Диспетчері пристроїв», вкажіть на сайті виробника ноутбука або адаптер пошук по найдовшій рядку, що містить значення VEN і DEV, а тільки потім завантажуйте максимально відповідний драйвер.

  Налаштування електроживлення

  Дуже часто проблема того, що на ноутбуці погано ловить «Вай-Фай», може стосуватися активованого режиму економії електроенергії, що призводить до відключення адаптера при роботі від батареї.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Щоб виправити ситуацію, в тому ж «Диспетчері пристроїв» перейдіть до властивостей бездротового адаптера і на вкладці керування електроживленням зніміть прапорець з пункту дозволу на відключення.

  Ноутбук з Windows 10 погано ловить «Вай-Фай»: оновлення системи

  Говорячи про програмної частини, особливо слід згадати встановлення обов'язкових критично важливих апдейтів для самої операційної системи. Така проблема помічена практично за всіма ОС починаючи з сьомої версії і вище. Насамперед перевірте, чи включений сам «Центр оновлення», скориставшись стандартним розділом параметрів, а також зробіть ручний пошук доступних апдейтів з автоматичною подальшою установкою. Драйверів пристроїв це звичайно не стосується, а от працездатності самої ОС – так точно.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Примітка: якщо «Центр оновлення» не працює сам по собі, зайдіть в розділ служб (services.msc) і увімкніть його там. Заодно перевірте, активовані служби «Інсталятор Windows» і «Інсталятора модулів». При необхідності запустіть служби і виставте для них автоматичний тип старту з присутнього в налаштуваннях випадаючого списку.

  Перевірка кількості пристроїв

  На всяк випадок, якщо на ноутбуці погано ловить «Вай-Фай», подивіться, скільки пристроїв в даний момент користується бездротовим підключенням (включаючи комп'ютери та мобільні девайси).
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Виконати такі дії в середовищі Windows нереально, тому оптимальним варіантом стане використання невеликої утиліти Who Is On My Wi-Fi. У разі виявлення чужих девайсів встановіть обмеження на максимальну кількість одночасно підключаються пристроїв на роутері, а також захистіть власне з'єднання шляхом установки пароля на маршрутизаторі.

  Установка каналу і типу сигналу на роутері

  В сучасних багатоквартирних будинках, ноутбук може не ловити Wi-Fi з причини того, що використовується для передачі сигналу діапазон зайнятий іншими маршрутизаторами, оскільки бездротовий зв'язок зараз є чи не в кожного. Всі пристрої, що здійснює роздачу, працюють практично в одному діапазоні, з-за чого і може відбуватися накладання сигналу. В цьому випадку доведеться виконати перебудову каналів.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Для початку визначте незайнятий канал, скориставшись додатком Acrylic WiFi Home, яка проаналізує всі доступні канали, а на графіку покаже вільні зони.
  Погано ловить "Вай-Фай" на ноутбуці: причини, можливі поломки, способи усунення несправності, поради
  Після цього увійдіть у веб-інтерфейс роутера через будь-який наявний у системі браузер і встановіть в якості основного певний вільний канал, після чого збережіть виставлені опції і перезавантажте маршрутизатор разом з ноутбуком.
  Примітка: тип який роздавали сигналу можна залишити без змін (за замовчуванням він встановлюється на змішаний 11bgn з автоматичною шириною каналу).

  Установка додаткових опцій підключення

  Якщо на ноутбуці погано ловить «Вай-Фай» і після виконання вищеописаних дій, спробуйте змінити параметри, встановлені в налаштуваннях протоколу IPv4. Тут автоматичне отримання IP краще не чіпати (навіть якщо у вас використовується статичний адресу), а ось адреси серверів DNS можна змінити, вписавши в поля, для них відведені, безкоштовні комбінації, наприклад, від Google. Хоча безпосередньо на роздачу це не впливає, проте за рахунок встановлення саме таких опцій можна істотно підвищити швидкість інтернету.

  Скидання налаштувань

  Нарешті, якщо ні одне рішення усунути проблему так і не змогло, на крайній випадок виконайте повне скидання всіх налаштувань, використовуючи для цього командну консоль, запущену від імені адміністратора, і кілька найпростіших команд, представлених нижче (без знаків пунктуації в кінці):
 • ipconfig /flushdns;
 • ipconfig /registerdns;
 • ipconfig /renew;
 • ipconfig /release.
 • Якщо і це ефекту не дасть, в якості додаткових заходів виконайте ще дві команди:
 • netsh interface reset all;
 • netsh winsock reset.
 • Додаткове обладнання та дії

  В деяких випадках можна скористатися і більш дорогими рішеннями, які полягають у тому, щоб встановити вдома не один маршрутизатор, а два, придбати спеціальний підсилювач бездротового сигналу (репітер) або навіть створити власний сервер VPN на ноутбуці або настільному ПК, після чого до нього зможе підключатися більшу кількість пристроїв, а сам термінал буде працювати на роздачу сигналу. Перші два рішення вимагають фінансових витрат, а створити сервер набагато простіше, використовуючи для цього власні кошти операційної системи (потрібно всього пара хвилин).

  Післямова

  Звичайно, вище були розглянуті далеко не всі можливі проблеми і пов'язані з ними ситуації. У більшості випадків програмними методами їх виправлення захоплюватися не варто, а звернути увагу на саме використовуване обладнання, його правильне підключення і розташування. У разі відсутності видимого ефекту, доведеться виконати перевірку і самого підключення, і встановлених для нього параметрів.

  Популярі новини
  Загрузка...