Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння

447 0 Новини високих технологій

Одне з найбільш привабливих напрямів для отримання доходу в даний час – робота в Інтернеті. Це цікаво, захоплююче, модно, та й працювати можна з будь-якої точки світу. Серед великої кількості вакансій на просторах Всесвітньої павутини робота адміністратора соціальних мереж є однією з найбільш затребуваних.

Хто такий адміністратор соцмережі

Соціальні мережі міцно увійшли в наше життя – практично у всіх є аккаунт в "ВКонтакте", Facebook, Instagram, "Однокласниках" або т. п. Користувачі проводять велику кількість часу, переглядаючи паблики (співтовариства) і читаючи новини груп. Людина, відповідальна за ведення таких онлайн-спільнот, і є адміністратором соціальних мереж.


Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
Технічно йому для управління і роботи достатньо лише мати комп'ютер (ноутбук) і доступ в Інтернет. Тому здійснювати діяльність можна віддалено, а простіше кажучи, сидячи вдома у зручному кріслі.

Обов'язки адміністратора соціальних мереж

Коло обов'язків названого працівника залежить від вимог замовника, а також тематики, особливостей та напрями групи. Але до класичного набору функцій завжди відносяться наступні:
 • Просування групи для збільшення трафіку (залучення нових підписників).
 • Наповнення якісної, унікальною і актуальною інформацією (контентом).
 • Модерація групи: перевірка і допуск до публікації фотографій, тим, відео, розміщуються іншими учасниками.
 • Контроль за порядком - видалення неприпустимих коментарів, спаму.
 • Організація та проведення опитувань, конкурсів.
 • Створення рекламних (продають) постів.
 • Надання звітності.
 • Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
  Нові учасники, що з'явилося в результаті дій адміністратора групи соціальних мереж, повинні бути активними – ставити лайки та обмінюватися повідомленнями з іншими користувачами.


  До речі, деякі компанії шукають фахівця, який би зміг займатися веденням їх груп відразу в декількох соціальних мережах в одному стилі.

  Які додаткові послуги може запропонувати адміністратор соціальних мереж?

  Чим вища кваліфікація та ширше коло умінь претендента на описувану посада, тим вища оплата такого спеціаліста з координації групи соцмереж. Наприклад, він може запропонувати:
 • створення міні-сайту "ВКонтакте";
 • дизайнерське оформлення постів, меню (з допомогою таких програм, як Photoshop, CorelDraw і т. д.);
 • створення індивідуального стилю спільноти, аватара (також за допомогою графічних редакторів);
 • оптимізацію під пошукові запити;
 • проведення регулярного аналізу конкурентів.
 • Чим обумовлена затребуваність професії

  Сайти по працевлаштуванню переповнені пропозиціями щодо пошуку адміністраторів груп у соціальних мережах. Вакансії при цьому індивідуальні, тобто кожна має персональний перелік обов'язків, а зарплати дивують своїм розбігом. Затребуваність соцадминистраторов пояснюється тим, що кожен підприємець зацікавлений у просуванні свого товару або послуги і в пошуку нових клієнтів. В сучасний технологічний століття всі прагнуть охопити велику аудиторію, для чого і перебираються в Інтернет або організовують свої фірми безпосередньо в Мережі.
  Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
  Створення групи в соціальній мережі в якості візитної картки компанії – одна з складових на шляху до успішному бізнесу. Але, як правило, у комерсантів немає спеціальних навичок і часу самостійно займатися її рекламою (що дуже важливо для розширення клієнтської бази), заповненням доречними, відповідними і важливими для споживача матеріалами і спілкуванням з потенційними покупцями. Тоді вони і оголошують про вакансії адміністратора соціальних мереж з віддаленими повноваженнями управителя.

  Особисті якості адміністратора

  Ця професія нова, тому чітких меж і вимог поки до неї немає. Але в процесі роботи людина стикається з певними особливостями цієї діяльності. І якщо ви володієте перерахованими далі особистими якостями, то, можливо, це робота для вас:
 • Самодисципліна: працювати доведеться не в офісі, а вдома, де багато спокус, починаючи від домашніх справ і закінчуючи бажанням довше поспати зранку, адже бігти нікуди не треба. Тому вміння правильно спланувати свій день, відвести необхідний час на адміністрування групи, відіграє важливу роль.
 • Грамотність. Адміністратор наповнює групу контентом, супроводжуваним текстовою інформацією, яка повинна бути викладена грамотно, красиво, лаконічно. Ніхто не буде платити гроші людині, яка допускає грубі помилки при спілкуванні або донесенні рекламного матеріалу.
 • Позитивний настрій. В Інтернеті, як і в реальному світі, діють схожі правила торгівлі: поширювати гарний настрій, доброзичливість, бути відкритим до діалогу.
 • Пунктуальність: багато завдань мають обмежений період виконання, тому необхідно встигати закінчувати заплановане у строк, укладатися в дедлайн (граничне час виконання).
 • Комунікабельність. Важливо вміти керувати публікою, збуджувати у неї інтерес, задавати тон обговоренням.
 • Наполегливість, скрупульозність, посидючість, уважність.
 • Ділові якості, необхідні адміністратору соцмереж

  Що стосується ділових якостей, то їх можна розвинути і в процесі роботи, отримавши основні навички після навчання. До основних умінь названих фахівців відносяться наступні:
 • Вміння писати тексти, що продають.
 • Креативність, творчий підхід.
 • Бажання працювати на результат, готовність «розчинитися» в роботі.
 • Можливість завжди бути на зв'язку, без вихідних.
 • Прагнення навчатися і самовдосконалюватися.
 • Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння

  Необхідні навички адміністратора соцмереж

  Крім перерахованого, для ефективного виконання покладених на нього завдань, адміністратор соціальних мереж повинен:
 • Вміти реєструвати і заводити публічні сторінки і групи, зазначати потрібні налаштування і вибирати необхідний функціонал.
 • Володіти вмінням оформляти спільноти, ставити обкладинку, аватар, створювати меню, вкладки.
 • Знаходити і публікувати цікавий контент.
 • Розбиратися в статистикою, відслідковувати ефективність роботи розміщеної реклами.
 • Ознайомитися і не порушувати правила віртуальних спільнот, щоб не потрапити під санкції.
 • Знати основи розкручування груп у соцмережах, розміщувати рекламу, обмінюватися з адміністраторами інших груп оголошеннями.
 • Умови роботи

  Як вже зазначалося, робота адміністратора соціальних мереж віддалена, не прив'язана до місця, дозволяє працювати в тих умовах, які комфортні особисто вам. Це може бути суворий робочий стіл з кріслом або м'який диван. Ніякого дрес-коду, фіксованого графіка роботи, відволікаючих колег.

  Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння

  Де адміністратора інтернет-спільнот знайти замовників

  Власники компаній готові платити фахівця, який вміє вигідно піднести їх бізнес в соціальних мережах і залучити нових клієнтів. Таким чином, замовниками можуть бути:
 • інтернет-магазини;
 • власники малого та середнього бізнесу;
 • ЗМІ і блогери;
 • рекламні агентства;
 • замовники одноразових послуг.
 • На будь-якому сайті з підбору персоналу опубліковано багато пропозицій для роботи адміністратора соціальних мереж, вакансії на цю посаду також можна знайти на біржах фріланса або працевлаштування. Було б непогано написати своє резюме з портфоліо і чекати відгуків чи створити сайт-візитку (групу в соціальній мережі) з самопрезентацією.
  Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
  Плюсом цієї діяльності є відсутність географічної залежності від замовника: ви можете знаходитися в різних містах або країнах, це не буде мати ніякого значення.

  Скільки заробляє адміністратор соцмереж?

  Щоденне приємне проведення часу по кілька годин в інтернет-спільнотах, перегортування і читання оновлень, розглядання картинок можна перетворити на користь для себе, роблячи практично те ж, але при цьому заробляючи непогані гроші на улюбленому занятті.
  У залежності від кваліфікації адміністратора та функцій, які він виконує, вартість супроводу одного співтовариства коштує 2000-12000 рублів на місяць. Мінімальні посадові обов'язки припускають і мінімальну оплату, і навпаки. Один фахівець може вести кілька груп, заробляючи в кілька разів більше.
  Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
  До речі, на спеціалізованих сайтах вакансій робота адміністратора соціальних мереж може оцінюватися і набагато вище, наприклад, 25000 або навіть 40000 руб. Але це заробіток або для просунутих SMM-менеджерів, або він передбачає супровід в декількох соціальних мережах одного продукту одночасно. Іншими словами, працюючи повний день, постійно підвищуючи свій професіоналізм і рівень знань, ви можете вийти на суму 40000 в місяць.

  Навчання професії

  Навчитися правильно адмініструвати групи в соціальних мережах, спілкуватися з людьми, шукати ідеї та інформацію для створення цікавого та унікального наповнення можна як самостійно, так і з допомогою різних тренерів, пропонованих ними курсів, онлайн-тренінгів. Курси бувають платними і безкоштовними. Навчанням адміністраторів соціальних мереж займаються багато успішні біржі з працевлаштування або SMM-спеціалісти. Вибір таких напрямів та програм в Інтернеті великий. Згідно з підрахунками, витрати на навчання окупляться дуже швидко.
  Адміністратор соціальних мереж: умови роботи, обов'язки, необхідні навики та вміння
  А мінусом самостійного навчання є те, що доведеться зіткнутися з величезним обсягом інформації, часто некорисною. Вибрати ж потрібне для себе, не маючи досвіду, буде досить складно. Так, ви не витратите грошей, але часу самостійне утворення займе більше. А час – гроші. Курси пропонують структуровану програму, зазвичай з покроковою інструкцією. У середньому навчання займає близько 3-10 тижнів. Паралельно з цим можна вести нескладну групу або створити свою, щоб відточити отримані навички, експериментувати з налаштуваннями, управлінням меню. Навіть адміністраторам соціальних мереж з досвідом варто звернути увагу на підвищують кваліфікацію курси, адже в цієї постійно розвивається області немає межі досконалості.

  Популярі новини
  Загрузка...