Графічний адаптер NVidia GeForce 7300 GS. Спеціалізація пристрою, його характеристики та комплектація

191 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GS був представлений в 2006 році. Основна сфера його застосування – це персональні комп'ютери початкового рівня. Тобто такі системи, швидкодія яких вище інтернованих відеокарт, але нижче прискорювачів середнього класу. Саме таким, по суті, і був на момент початку продажів герой цього невеликого огляду.

Графічний адаптер NVidia GeForce 7300 GS. Спеціалізація пристрою, його характеристики та комплектація

Призначення. Список поставки

Як було раніше зазначено, дана модифікація дискретного графічного прискорювача найбільш оптимально підходила для створення ігрових систем початкового рівня. Подібний адаптер дозволяв запускати практично будь-який додаток даного класу на момент початку продажів пристрою, але от якість картинки при цьому було вельми і вельми скромним.


Офісний ПК комплектувати таким акселератором було недоцільно з економічних причин. Він коштував досить дорого. При цьому його обчислювальні ресурси при такому режимі експлуатації не до кінця завантажені. Високопродуктивні ЕОМ на його базі неможливо було зібрати з тієї причини, що він не міг забезпечити достатній рівень швидкодії. Список поставки даного дискретного рішення складався з таких компонентів:
 • Диск зі спеціалізованим софтом електронною версією документації.
 • Керівництво користувача.
 • Власне, сам акселератор.
 • Талон з гарантійними зобов'язаннями компанії – виробника. Термін дії останнього становив один рік.
 • Специфікації графічного пристрою

  Характеристики NVidia GeForce 7300 GS акцентують увагу на тому що в його основі лежить кремнієвий процесор під кодовою назвою G72. Цей чіп проводився за нормами 90 нм і включав 112 мільйонів транзисторів. Піксельних конвеєрів у цього чіпа 4 штуки. Аналогічну кількість блоків TMU. А ось кількість вершинних конвеєрів зменшено до 3 штук. Всі ці елементи, що входять графічний процесор, працювали на фіксованій частоті 550 МГц.


  Підсистема пам'яті цього пристрою націлена на використання мікросхем DDR2 або DDR3. Як в першому випадку, так і в другому частота роботи ОЗП має становити 400 МГц. Знову-таки, краще використовувати в даному дискретному графічному пристрої саме перший тип пам'яті, але оскільки цей прискорювач ставився виробником до ніші початкового рівня, то він оснащувався в основному мікросхемами формату DDR2. Це дозволяло незначно знизити кінцеву вартість адаптера. Шина підключення ОЗП має скромну розрядність 64 біта. Рекомендований об'єм оперативної пам'яті в даному разі становить 256 Мб.
  Графічний адаптер NVidia GeForce 7300 GS. Спеціалізація пристрою, його характеристики та комплектація

  Висновок

  Типовим представником графічних адаптерів початкового рівня у 2006 році був NVidia GeForce 7300 GS. Все необхідне для вирішення завдань початкового рівня у нього було. Низька швидкодія дозволяла запускати іграшки того часу на дуже скромному якості. При цьому цінник прискорювача був цілком демократичний. У кінцевому підсумку все це призвело до того, що відеокарти даної моделі в даній сегменті комп'ютерних комплектуючих одержали повсюдне поширення. Такі прискорювачі і зараз можна зустріти в складі застарілих ЕОМ. Вони все ще продовжують активно експлуатуватися досі. Тільки тепер їх спеціалізація – це офісні програми.

  Популярі новини
  Загрузка...