403 Forbidden: що це за помилка і як її усунути найпростішими методами?

240 0 Новини високих технологій

При вході в інтернет-браузери рядовими користувачами або при спробі доступу до власного хостингу веб-розробниками нерідко можна зустріти поява збою начебто 403 Forbidden. Що це за помилка, в принципі, небагато розуміють практично всі. Але от як її виправити найпростішими методами, знають небагато. Розберемося в цих питаннях, але для початку з'ясуємо природу самої помилки і трактування супутнього повідомлення, присутнього після вказівки основного коду збою.

Що означає помилка 403 Forbidden?

Щоб розібратися в суті збою, для початку потрібно просто перевести шукане назва помилки і фрази, яка зазвичай представлена у вікні повідомлення трохи нижче. «Forbidden» означає «Заборонено», а нижче пояснення «Access denied» або «You do not have permission».


403 Forbidden: що це за помилка і як її усунути найпростішими методами?
Перше словосполучення трактується як заборона доступу, а друге може означати відсутність необхідних прав на такий доступ або використання сервісу, до якого проводиться звернення в даний момент. Однак навіть при розумінні суті того, що відбувається помилки слід розділяти на дві основні групи. Примітка: збій може мати декілька назв, але основний код помилки 403 або вказівка на заборону присутні в будь-якому описі.

403 Forbidden: що це за помилка стосовно рядовим користувачам?

Що стосується звичайних юзерів, найчастіше такий збій пов'язаний з ситуаціями, коли користувач намагається увійти на якусь сторінку в інтернеті, але з боку сайту видається заборона. Чому це відбувається? Та тільки тому, що його елементарно могли «забанити», наприклад, у тій же соціальній мережі. Доступ до деяких ресурсів може бути обмежений в силу територіальних обмежень для комп'ютерного пристрої, з якого здійснюється доступ (наприклад, блокування доступу до американських інтернет-радіостанцій для Східної Європи), є блокування регіонального рівня (наприклад, неможливість доступу до російським інформаційним або пошуковим ресурсів на Україні), невірно задається адреса ресурсу, спостерігаються проблеми з самими сайтами або в операційній системі виникають короткочасні збої. Про віруси зараз не говоримо, хоча і такий варіант їх впливу виключати не можна.


Трактування помилки для веб-майстрів

Тепер давайте подивимося, що це за помилка 403 Forbidden - якщо мова йде про веб-розробників. Найчастіше її поява пов'язується із завданням некоректних назв деяких індексації файлів (index) форматів PHP і HTML, наявністю заборон, встановлених на об'єкті .htaccess, відсутністю необхідних прав і т. д.

Виправлення помилки найпростішими методами

Після того як були з'ясовані основні причини такого явища, подивимося, як виправити 403 Forbidden, використовуючи для цього найбільш прості варіанти дій.
403 Forbidden: що це за помилка і як її усунути найпростішими методами?
Рядовим користувачам рекомендується для початку виконати очищення кеша браузера з супутніми елементами, після чого провести повне перезавантаження системи, а потім спробувати знову увійти на потрібний ресурс, заодно перевіривши правильність введення його адреси.
У разі отримання «бана» з боку якого-небудь сервісу спробуйте просто включити в браузері клієнт VPN (в останніх версіях браузера Opera він є вбудованим). Але це стосується лише випадків, пов'язаних із зміною регіонального IP-адреси. Якщо ж доступ заблоковано на рівні користувача реєстрації, така методика не допоможе.
403 Forbidden: що це за помилка і як її усунути найпростішими методами?
Крім VPN безпосередньо в браузері можна використовувати і програми загального призначення начебто SafeIP. У разі непрацездатності самого ресурсу (якщо є така можливість), зачекайте деякий час і повторіть спробу входу, а якщо це не допоможе, зверніться, скажімо, по електронній пошті з адміністрацією сайту і вкажіть на виниклу проблему. Іноді аналогічна ситуація може бути пов'язана і з провайдером, який надає послуги доступу до інтернету. У цьому випадку дії аналогічні попереднім. Іноді допомагає навіть звичайна зміна браузера. Тепер подивимося, як усунути 403 Forbidden, якщо мова йде виключно про веб-майстрів. Насамперед перевірте завдання імен файлів index.
403 Forbidden: що це за помилка і як її усунути найпростішими методами?
В їх назвах повинні бути лише літери нижнього регістру. Перегляньте файл .htaccess і перевірте можливі заборони в його вмісті. У разі оновлення DNS-кеша, що теж іноді може послужити причиною такого явища, почекайте близько доби і повторіть необхідні дії. Нарешті, зверніть увагу на те, що для всіх каталогів повинні бути встановлені коректні атрибути прав доступу (для користувачів і адміністраторів сайтів – 755 для власників – 744). Крім того, бажано перевірити розміщення самих файлів сторінок, які повинні знаходитися в строго визначених директоріях. Якщо ж нічого з вище перерахованого результату не дасть, можете сміливо звертатися в службу підтримки хостингу.

Короткі підсумки

Що це за помилка 403 Forbidden - розібралися. В якості підсумку можна відзначити, що нічого страшного або катастрофічного ні для особи, ні для веб-розробника (власника хостингу), її поява не представляє. Самі ж заборони знімаються досить просто, але перед використанням того чи іншого рішення для початку переконайтеся в правильності визначення першопричини. Цілком можливо, що деякі з представлених методик не знадобляться взагалі.

Популярі новини
Загрузка...