Як визначити на мові PHP адресу поточної сторінки?

264 0 Новини високих технологій

Розробник сайту може сам визначити бажане зміст посилання на веб-ресурс, а пошукова система сама формує рядок запиту до сайту. У різних випадках адресний рядок браузера може містити не тільки вказівка на протокол і доменне ім'я. URL - це поєднання важливих елементів, які можна використовувати для формування адекватного вмісту та збору статистики. Отримати на PHP адресу поточної сторінки, розібраний на істотні компоненти, нескладно.

Основне джерело інформації

PHP пропонує розробнику широкий спектр даних за фактом запиту сторінки браузером. Як тільки відвідувач прийшов на сайт, сервер іде запит, який заповнює глобальний масив PHP - $_SERVER - важливою інформацією.


Як визначити на мові PHP адресу поточної сторінки?
Адреса сторінки має двояке значення:
 • для цілей розробки в контексті коду;
 • для цілей формування вмісту та збору статистики.
 • У першому випадку, значення $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']і $_SERVER['PHP_SELF']- корінь сайту і ім'я запитаної сторінки. Папки сайту, в яких розміщуються файли зручно адресувати щодо кореня сайту, а не прив'язувати до абсолютних адресах. Знати ім'я поточної сторінки також має сенс.
  Як визначити на мові PHP адресу поточної сторінки?
  У другому випадку можна визначити, який саме контент вивести на сторінку, будь використовувати мову, якою дизайн, що саме помістити з тих чи інших підстав.

  Управління сайтом через URL

  Посилання на сайт можна розміщувати з зазначенням параметрів та/або потрібної стартової сторінки. Розміщуючи різні посилання на різних сторонніх ресурсах, можна через PHP отримати адресу поточної сторінки і набір параметрів, які були вказані. Наприклад, на сайтах одного регіону країни розміщені посилання на сторінку сайту 'visit.php' з параметром 'region=1', на сайтах іншого регіону - 'statements.php' і параметром 'call=phone'. Варіантів може бути багато. Знаючи, що, де і навіщо було розміщено, можна аналізувати візити, дивитися, хто звідки прийшов, і відповідати відповідно.
  Як визначити на мові PHP адресу поточної сторінки?
  За допомогою PHP адресу поточної сторінки виходить в розібраному на компоненти вигляді. Можна аналізувати значення QUERY_STRING (рядок параметрів), можна дізнатися протокол, порт, час та інші дані. Узагальнюючи дані по безлічі звернень, можна сформувати об'єктивну інформацію про відвідувачів і роботі сайту.

  Популярі новини
  Загрузка...