Що таке бібліотека для Kontakt 5 і найпростіші дії зі звуковими наборами

166 0 Новини високих технологій

По всій видимості, більшості комп'ютерних музикантів, які використовують для написання музики віртуальні студії і секвенсори, програмний плеєр/семплер Kontakt представляти не потрібно. На сьогоднішній день він є чи не найпопулярнішим і найбільш затребуваним інструментом. Але іноді навіть професіонали не завжди чітко собі уявляють, яка саме бібліотека для Kontakt 5 повинна або може використовуватися в процесі аранжування для створення звуку певного напряму. А що вже говорити про новачків? Спробуємо визначитися з деякими важливими аспектами, стосуються і самого плеєра, і завантажуються в нього звукових наборів.

Що являє собою бібліотека для Kontakt 5?

Для початку трохи теоретичних відомостей, які в подальшому стануть в нагоді в розумінні деяких дій, що передбачають завантаження і використання потрібних наборів у самому сэмплере. Те, що Kontakt є не тільки плеєром, але і семплером, по всій видимості, говорити не потрібно. Плеєр, так само як і ромплер з незмінним набором саундов, секвенцій або ефектів, адже тільки програє (відтворює) звуки без можливості редагування, а семплер дозволяє їх змінювати за власним бажанням. Але що ж собою являє бібліотека для Kontakt 5?


Що таке бібліотека для Kontakt 5 і найпростіші дії зі звуковими наборами
Зазвичай це набір файлів, що складається з семплів для самого «Контакту» у вигляді інструментів і наборів у форматах NKI, NKC, NKX з іноді присутнім файлом самої бібліотеки з розширенням .nicht, призначеним для додавання її в список, а також з додатковими папками засэмплированных звуків у форматі WAV, які відповідають певним нотах і містять додаткові параметри для управління за допомогою MIDI.

Кращі бібліотеки для Kontakt 5

На жаль, неможливо навіть приблизно сказати однозначно, які нині пропонуються звукових наборів, розрахованих на відтворення і використання в цьому сэмплере, вважаються кращими. На вибір можуть впливати і переваги самих музикантів в плані стилю або музичного напряму треку і те, які саме звуки, ефекти будуть використовуватися при створенні композиції (неіснуючі в природі або футуристичні набори, повні копії звучання живих інструментів, аналоги саунд-наборів «залізних» синтезаторів) і т. д.


Тим не менше, серед розробників бібліотек для Kontakt 5 особливо можна відзначити таких грандів, як Zero-G, Big Fish Audio, Samplephonics, SamplOddity, Best Service, Sonokinetic, 80Dio, Prominy, Vir2 Heavyocity, Orange Tree Samples, Sample Logic, Soundiron, MonsterShop і навіть самого творця плеєра – Native Instruments.

Як завантажити інструменти або додати бібліотеки в семплер?

Що стосується завантаження інструментів, спочатку певну бібліотеку для Kontakt 5 список можна взагалі не додавати.
Що таке бібліотека для Kontakt 5 і найпростіші дії зі звуковими наборами
Досить просто вибрати потрібний інструмент у вигляді одиночного файлу у власному браузері програми.
Що таке бібліотека для Kontakt 5 і найпростіші дії зі звуковими наборами
А ось саме додавання повних наборів можна виготовити з меню бібліотек (Libraries), в якому потрібно натиснути кнопку керування бібліотеками (Manage Libraries), а потім просто вибрати директорію, що містить файл .nicht) через натискання кнопки додавання (Add Library). По закінченні сканування набір буде доданий до основного списку на лівій панелі. Але робиться це виключно заради зручності використання. В принципі, можна додати будь-який набір, навіть якщо файлу бібліотеки для нього немає, але для цього доведеться виконати досить багато складних дій із створенням спеціальних об'єктів у вигляді файлів і ключів реєстру.

Питання оновлення семплера Kontakt

Нарешті, при завантаженні деяких наборів слід звернути увагу на версію плеєра, з якої вони можуть працювати.
Що таке бібліотека для Kontakt 5 і найпростіші дії зі звуковими наборами
У разі, якщо вимагається одне з останніх оновлень, слід встановити в обов'язковому порядку, оскільки інструмент застарілої модифікації не тільки не відтворюється, але й не завантажиться взагалі. Сам же семплер може використовуватися і у вигляді стаціонарної версії (Standalone), і у вигляді плагіна VST або іншого формату, до того ж, є платним, не кажучи вже і про самих звукових наборах. Однак знайти зламані версії цього в російськомовній частині Інтернету можна абсолютно запросто, причому і з ключами активації, і з кей-генераторами, і з інсталяторами у вигляді SimLink Installer, хоча їх використання є, м'яко кажучи, протизаконним.

Популярі новини
Загрузка...