Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців

128 0 Новини високих технологій

З представленої статті ви зможете дізнатися всю необхідну інформацію про те, що робити, якщо ви залили ноутбук водою, а також які дії необхідно зробити в першу чергу, щоб уникнути подальшого пошкодження всіх важливих частин пристрою.

Найголовніше

Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців
Що робити, якщо залив ноутбук? Відразу ж після того, як комп'ютер потрапила рідина, потрібно виконати його повне знеструмлення. Для цього в терміновому і наведеному нижче порядку зробіть наступне:
 • від'єднайте кабель живлення від самого ноутбука;
 • відразу після того як залили ноутбук водою, вийміть акумуляторну батарею.
 • Виконувати це необхідно максимально швидко. Не варто запускати стандартну процедуру виключення і намагатися просушити клавіатуру. Настільки повільні дії призведуть до того, що всю апаратну частину комп'ютера просто закоротит.


  В результаті велика кількість деталей може виявитися пошкодженими. Причому як зовнішні, так і внутрішні. І лагодити доведеться не тільки залиту клавіатуру ноутбука, але також і материнську плату з усім, що до неї підключено. А це досить велика сума. Проте варто відзначити, що найчастіше першою страждає оперативна пам'ять. А тому необхідно виконати її перевірку.

  Діагностика оперативки

  Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців
  Отже, ви залили ноутбук водою, що робити далі? Після того як ви відключили шнур живлення і витягли з корпусу батарею, постарайтеся просушити ноутбук. Приступати до перевірки даної частини комп'ютера можна тільки тоді, коли вся рідина висохла. Як всередині, так і зовні. Але для цього необхідно розібрати пристрій. Просто виконайте наведені інструкції:


 • Якщо ви залили ноутбук водою, переверніть його нижньою кришкою догори.
 • Відкрутіть всі болти, що утримують її, і обережно зніміть деталь. Якщо в процесі доводиться застосовувати силу, зупиніться і ще раз уважно огляньте корпус. Можливо, ви не помітили один або декілька з них.
 • Обережно вийміть знаходяться в залитому ноутбуці планки оперативної пам'яті і огляньте їх.
 • Проведіть перевірку на предмет наявності окислення або ж різних чорних плям. При їх відсутності встановіть її назад.
 • У тому випадку, якщо зазначені вище моменти все ж проявилися, деталь виявилася зіпсована, і її необхідно замінити. Увага! При зміні плашок оперативки враховуйте їх тип. Це може бути або DDR2 або DDR3. Тому при покупці шукайте саме ті різновиди, які вказані в мануалі до комп'ютера або ж в характеристиках на коробці. У результаті чим більше у вас стояло планок і чим більше з них виявилося пошкоджено, тим дорожче вам обійдеться їх заміна.

  Перевірка слотів

  Якщо ви залили ноутбук, пошкодили планки оперативної пам'яті і успішно придбали нові, не поспішайте встановлювати їх назад. Для початку огляньте місце для їх розміщення. В іншому випадку куплені деталі також виявляться пошкодженими. У тому випадку, якщо у вас один слот, доведеться використовувати його. Але якщо їх два, то огляньте їх і додайте плашку в тому, який виявився більш цілим. Для перевірки достатньо просто підключити живлення до ноутбуку. Батарею поки що повертати не варто.
  Далі спробуйте виконати запуск пристрою. Якщо воно включилося і заходить в систему, то швидше за все, пошкоджена тільки оперативна пам'ять. Однак при наявності чорного екрану або ж повній відсутності реакції на спроби включення варто від'єднати його від харчування і знову зняти задню кришку. Швидше за все, крім одного чи обох слотів для пам'яті виявилися пошкоджено й інші деталі.

  Подальший огляд

  Якщо ви залили ноутбук і, виконавши всі зазначені вище дії, зіткнулися з тим, що він не включається, варто перейти до складнішого варіанту огляду і ремонту. Якщо ви не маєте достатньо навичок у цій справі, то краще зверніться за допомогою до того, хто в цьому розбирається, ну або в сервісний центр. Одна з найважливіших деталей, які могли виявитися пошкодженим водою - процесор. Але щоб перевірити припущення, необхідно розібратися з тим, де він встановлений:
 • як і раніше, відкрутити всі болти, на яких тримається задня кришка ноутбука;
 • обережно зніміть її і огляньте вміст;
 • якщо з конкретною боку слот під процесор відсутня, то акуратно додайте зняту раніше деталь і прикрутіть всі гвинти на місце.
 • У тому випадку, якщо останній пункт у вас збігся, то необхідно перейти до розбору верхній частині пристрою.

  Зняття клавіатурної панелі

  Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців
  Якщо після того як ви залили ноутбук, виконали всі наведені вище пункти і зіткнулися з тим, що процесор вашого пристрою розташовується зверху, то необхідно виконати розбір його верхній частині, знявши розташовані тут клавіші.
  Але перед тим як приступити до роботи, ознайомтеся з наступними важливими моментами:
 • Перевірте будова лицьовій панелі. Подивіться, складається вона з однієї частини або ж двох. У другому випадку першої видаляється верхня дека.
 • У сучасних моделях ноутбуків використовується фіксуючий скотч або ж металеві защіпки. Враховуйте це при знятті панелі.
 • Не робіть різких рухів, тому ви можете відірвати шлейф.
 • Тепер можна приступати до процесу зняття клавіатури. Щоб правильно виконати дану процедуру, виконайте наведені інструкції:
 • використовуючи плоску викрутку, обережно піддягніть верхню частину праворуч;
 • далі повільно рухайтеся ліворуч, акуратно звільняючи замки для фіксації стримують елементів;
 • після звільнення панелі від'єднайте шлейф, без різких рухів.
 • Огляд процесора

  Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців
  Після видалення клавіатури акуратно вийміть процесор з слота. Огляньте його на предмет наявності будь-яких сторонніх речовин (крім термопасти). Якщо ви виявили те, що необхідно, обережно почистіть деталь за допомогою шматочка тканини. Можна спробувати звернутися в сервісні центри, де цю процедуру виконують за допомогою ультразвукових ванн. Самостійна чистка цього елементу може призвести до пошкодження "ніжок" або роз'ємів.

  Пошкодження плати

  Що робити, якщо залила ноутбук? Поради та рекомендації фахівців
  Після очищення процесора не забудьте оглянути і материнську плату. Вам необхідно звертати увагу на конденсатори. Якщо вони набрякли, то деталь виявилася пошкоджена і, швидше за все (якщо тільки ви не вмієте паяти), її доведеться замінити. Також огляньте і інші елементи плати. Якщо на ній були виявлені якісь сліди, то їх можна стерти за допомогою спирту. Але все ж рекомендується звернутися за допомогою до фахівців. Інакше замість деяких деталей доведеться купувати новий ноутбук.

  Популярі новини
  Загрузка...