Заміна клавіатури на ноутбуці на нову

712 0 Новини високих технологій

Клавіатура - це одна з найбільш тендітних компонентів ноутбука, схильний до впливу різноманітних зовнішніх факторів. Крім того, після матриці це другий компонент ноутбука, який ламається частіше всього. Якщо для стаціонарного комп'ютера проблема несправність клавіатури легко вирішується придбанням нової, то у випадку з ноутбуком проблема найчастіше вирішується тільки заміною. Клавіші клавіатури ноутбука схильні залипанню і швидкого зносу у зв'язку з попадання різних дрібних частинок під клавіші. Цьому сприяє прийом їжі при роботі, жирні руки, бруд, пил, шерсть тварин.


Ще одна серйозна небезпека клавіатури ноутбука - це пролита на неї рідину. Попадання навіть невеликої її кількості на клавіші з великою ймовірністю призведе клавіатуру до збою.

Заміна клавіатури на ноутбуці на нову
Ось деякі причини заміни клавіатури на ноутбуці:
 • попадання рідини на клавіатуру ноутбука;
 • випадання однієї або декількох клавіш;
 • порушення цілісності струмопровідних механізмів;
 • вихід з ладу мультиконтроллера;
 • поява іржі на струмопровідних пластинах;
 • попадання в клавіатуру великої кількості крихт, пилу, або шерсті тварин.
 • відображення при натисканні неправильних символів.
 • Підготовка

  Заміну клавіатури на будь-якому ноутбуці починаємо з знеструмлення приладу. Виймаємо всі дроти. Знімаємо елемент живлення (батарею). Для здійснення необхідних для заміни операцій нам знадобиться:
 • лоток або піддон для болтів;
 • пластикова картка або спеціальна лопатка для розтину;
 • набір викруток;
 • нова клавіатура.
  Заміна клавіатури на ноутбуці на нову
 • Заміна клавіатури на ноутбуці Acer V3571g на нову

  Перевертаємо ноутбук, підбираємо викрутку та відкручуємо усі болти, якими кріпиться задня кришка. Не забудьте про болти, які знаходяться під кришкою, що закриває вінчестер і оперативну пам'ять, а також під жорстким диском. Ставимо ноутбук і акуратно починаємо піддягати засувки віджимаючи передню панель ноутбука, на якій знаходиться тачпад. Знявши цю панель, відкручуємо болтики під нею. Тільки після цього піднімаємо клавіатуру ноутбука.


  Зверніть увагу, що під клавіатурою знаходиться шлейф самої клавіатури і шлейф кнопки живлення. Тому зняти клавіатуру повністю можна тільки після їх відключення. Перевертаємо зняту клавіатуру і відкручуємо усі болтики на її зворотній частині. Знімаємо піддон клавіатури і виймаємо її. Встановлюємо нову клавіатуру і збираємо ноутбук в зворотній послідовності.
  Заміна клавіатури на ноутбуці на нову

  Заміна клавіатури на ноутбуці Acer V5-551

  Особливість цієї моделі Acer в тому, що клавіатура замінюється тільки в зборі. Вона називається TopCase. В її збірку входить тачпад і поле клавіатура з підсвічуванням. Приступимо до розбирання. Спочатку відкручуємо усі видимі болтики. Витягаємо DWD-привід. Чим-небудь гострим піддягаємо і знімаємо кришку відсіку модулів оперативної пам'яті. Від'єднуємо роз'єм динаміків. Знімаємо кришку. Після зняття відключаємо всі видимі роз'єми. Від'єднуємо шлейфи дисплея, підсвічування, жорсткого диска. Знімаємо жорсткий диск, радіатор з охолодженням, плату VGA, матрицю та інші комплектуючі ноутбука. Від'єднуємо клавіатуру від монітора. Розбирання закінчена. Беремо новий TopCase і починаємо збірку в зворотному порядку.

  Заміна клавіатури на ноутбуці Samsung NP300V5a

  Заміна клавіатури начебто рядова, але складність в тому, що до клавіатури складно дістатися. Зняти її теж. Розбирається ця модель дуже дивно. Щоб здійснити ремонт ноутбука і замінити клавіатуру, доведеться розібрати його повністю. Знімаємо батарею. Знімаємо лючок оперативної пам'яті. Відкручуємо три болти під гумовими ніжками по кутах кришки. Тягнемо кришку на себе і знімаємо. У цієї моделі така особливість: під першою знятою кришкою виявляється видимим тільки жорсткий диск і модуль оперативної пам'яті. Інше закрито ще однією кришкою. Далі викручуємо саморізи по колу. Знімаємо жорсткий диск і викручуємо всі видимі гвинти. Виймаємо оптичний привід. Тільки після цього починаємо відокремлювати нижню частину корпусу від верхньої віджимаючи пластиковою карткою засувки. Далі відключаємо всі видимі роз'єми і шлейфи. Від'єднуємо і відкручуємо внутрішні комплектуючі. Процес розбирання дуже довгий. Діставшись нарешті до клавіатури, виймаємо її з верхньої панелі і встановлюємо нову. Тепер необхідно закріпити клавіатуру. Закріплювати клавіатуру рекомендується двостороннім скотчем для екранів смартфонів. А в тих місцях, де вона була зафіксована розпаяним пластиком, закріплюємо клеєм. Після висихання клею можна приступати до складання.
  Заміна клавіатури на ноутбуці на нову

  Заміна клавіатури ноутбука HP 15-D008SV

  Клавіатура у цій моделі типу Top Case, тобто в збірку входить і верхня кришка, і тачпад. Починаємо демонтаж. Викручуємо всі кріпильні елементи, виймаємо привід. Від'єднуємо шлейфи. Акуратно від'єднуємо верхню кришку спеціальною лопаткою. Прибираємо в бік ноутбук і займемося клавіатурою. Спробуємо замінити не весь Top Case, а тільки частина з клавішами. Звичайно, це більш трудомісткий процес, але тут питання у вартості ремонту. Заміна клавіатури на ноутбуці обійдеться набагато дешевше, ніж всього TopCase. Роботу почнемо зі зривання пластикових заглушок. Підсовуючи викрутку під металеву пластину одну за одною відокремлюємо заглушки. Від'єднуємо фольгу і піднімаємо пластину клавіатури. Виймаємо клавіатуру з TopCase, поддевом викруткою засувки. При необхідності чистимо корпус і починаємо збірку нової клавіатури спочатку в Top Case. Паяльником распаиваем заглушки на металевій пластині. Збираємо і сам ноутбук.
  Заміна клавіатури на ноутбуці на нову

  На закінчення

  Приступаючи до ремонту клавіатури ноутбука? варто озброїтися необхідними інструментами і докладними інструкціями. Крім того, бажано мати певні навички і знання – іноді достатньо знати принцип ремонту клавіатури однієї моделі ноутбука, приблизно уявляючи? з чим зіткнетеся в інший. Перед виконанням такого ремонту вирішіть для себе - чи варто виконувати його самостійно. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам прийняти правильне рішення.

  Популярі новини
  Загрузка...