Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

202 0 Новини високих технологій

ЦПУ моделі Celeron D 331 від компанії «Інтел» були призначені для складання обчислювальних систем початкового рівня. Такі ПК мали низьку швидкодію і дозволяли вирішувати найпростіші завдання. Саме про це доступному мікропроцесорному рішення і піде мова в цьому оглядовому матеріалі.

Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

Спеціалізація

Мікропроцесорна продукція компанії «Інтел» в рамках комп'ютерної платформи LGA775 розподілялася наступним чином:
 • Найбільш продуктивні системні блоки в обов'язковому порядку комплектувалися ПРОЦЕСОРИ серії Core 2Quad, які базувалися на найбільш передовій архітектурі на той момент, мали підвищені частоти і оснащувалися збільшеним об'ємом швидкої кеш-пам'яті. Тому такі ЦПУ навіть донині продовжують бути актуальними і забезпечують досить високий рівень швидкодії.
 • Персональні комп'ютери середнього класу ґрунтувалися на чіпах лінійки Core 2Duo. Ключова їх відмінність від старших моделей – це зменшене кількість обчислювальних блоків. Якщо старші чіпи Core 2Quad мали чотири обчислювальних блоку, то мікропроцесори Core 2Duo – лише два. Тому рівень продуктивності таких обчислювальних систем був істотно нижче.
 • ЕОМ початкового рівня в рамках процесорного роз'єму ґрунтувалися на ЦПУ лінійки Pentium. Дана група рішень вже базувалася не на архітектурі Core, а на NetBurst. Остання на той час встигла сильно застаріти. Тому швидкодія таких чіпів було на дуже низькому рівні.
 • Найбільш ж бюджетні ПК базувалися на процесорні пристрої лінійки Celeron. Один або ж два обчислювальних блоку на застарілій архітектурі з низькими частотами і менший об'єм кеш-пам'яті дозволяли таким чіпам вирішувати лише найпростіші задачі на той момент. Саме до цієї групи і ставився герой цього огляду - Intel Celeron D 331.
 • Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

  Види комплектацій

  У двох можливих варіантах поставки можна було зустріти Celeron D 331. Найбільш доступним з них з точки зору вартості був Trail. У нього компанія «Інтел» включала чіп в захисному транспортному боксі з пластику, наклейку – логотип, сертифікат відповідності і керівництво користувача. Такий варіант поставки найбільш часто купувався великими компаніями, які спеціалізувалися на складанні системних блоків. Надалі вони купували окремо системи охолодження за дуже низькими оптовими цінами, і це дозволяло отримати невелику економію в кінцевому підсумку на кожному комп'ютері. Другий можливий варіант поставки – це Box. В цьому випадку список поставки був доповнений картонною коробкою, штатним кулером від компанії «Інтел» і тюбиком термопасти. У такому вигляді цей мікропроцесор вже набували дрібні збирачі обчислювальних систем.


  Основні параметри ЦПУ

  Як було вже зазначено раніше, основний роз'єм для встановлення даних процесорів - сокет 775. До складу даного чіпа входив один обчислювальний модуль, кодова назва якого – Prescott. Його номінальна частота складає 26 ГГц. Серед інших особливостей Celeron D 331 можна відзначити наявність підтримки 64-бітних обчислень. Тобто навіть сучасні офісні додатки на основі такої апаратної все ще можуть працювати.
  Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

  Кеш. Оперативна пам'ять

  Вже одна кількість ядер процесора даної моделі вказує на те, що він оснащується системою кеш-пам'яті всього з двох рівнів. При цьому розмір першого з них становить усього лише 16 Кб, а другого – 256 Кб. Вже одне це обставина зовсім негативно позначається на швидкодії комп'ютерної системи цілому. Контролер ОЗП не входив до складу мікропроцесора, а розташовувався в північній мікросхемі» набору системної логіки. Як правило, він підтримував двоканальний режим і міг працювати лише з оперативною пам'яттю стандарту DDR2. Причому рекомендована частота роботи мікросхем модулів повинна складати 533 МГц. Максимальний же обсяг ОЗП в цьому випадку був обмежений 4 Гб.


  Тепловий пакет. Технологічні особливості

  Характеристики Celeron D 331 вказують на те, що тепловий пакет цього ЦПУ не перевищує 84 Вт, а його гранично допустима температура – 67 0 С. Звичайно, на сьогоднішній день цей мікропроцесор не можна назвати енергоефективним рішенням, але за мірками 2005 року він все ж таким був. Кремнієва підкладка цього чіпа виготовлялася по технології з нормами допуску 90нм. Знову-таки зараз цей техпроцес повністю застарів, але на момент початку продажів даної модифікації мікропроцесора він був передовим.
  Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

  Список завдань

  Раніше згадане кількість ядер процесора даної модифікації не дозволяє йому забезпечувати високий рівень продуктивності. Тому подібний чіп найбільш доцільно використовувати лише для виконання найпростіших завдань. До останніх можна віднести різні офісні пакети, браузери, бухгалтерські та банківські програми, мультимедійні програвачі та найпростіші іграшки. А ось більш ресурсомісткі програми на такому чипі вже не запустяться.
  Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

  Вартість

  На поточний момент все ще можна зустріти у вільному продажу процесор Celeron D 331. Причому як в новому стані, так і в старому. В останньому випадку його можна купити на вітчизняних торговельних майданчиках за ціною 70-100 рублів. Знову-таки про стан ЦПУ в даній ситуації можна лише здогадуватися. Досить часто такі чіпи піддаються розгону і функціонують на межі своїх можливостей. При появі перших збоїв у його роботі власник такий комп'ютер продає цілком або по частинах. Тому в такому вигляді цю модель мікропроцесора настійно не рекомендується купувати. Можна також і в новому стані таке напівпровідниковий пристрій придбати вже на китайських торгових майданчиках в інтернеті. В цьому випадку його вартість складе 300-350 рублів. У такому вигляді дану модифікацію ЦПУ доцільно купувати лише тільки для ремонту системних блоків на базі LGA775.

  Відгуки. Сильні сторони і основний недолік

  Лише тільки один істотний недолік мають процесори сокет 775: дана комп'ютерна платформа на поточний момент застаріла. Тільки її найбільш продуктивні чіпи лише частково відповідають сучасним вимогам. Герой цього огляду ставився до сегменту найменш швидкодіючих ПРОЦЕСОРІВ. Тому такий мікропроцесор доцільно використовувати лише у складі низькопродуктивних обчислювальних систем. Тобто у відгуках власники даний чіп називають відмінним рішенням для офісних ПК. До плюсів можна віднести вартість і надійність даного мікропроцесора.
  Процесор Intel Celeron D 331 Prescott: огляд, характеристики

  Висновок

  В рамках цього матеріалу була розглянута модель мікропроцесора Celeron D 331. Чимось примітним цей чіп навіть на момент виходу не міг похвалитися. Це типовий ЦПУ, призначений для бюджетних системних блоків. Саме так його по сей день і використовують власники. Звичайно, такий комп'ютер вже зараз потребує модернізації. Саме про це і повинні замислюватися власники таких офісних системних блоків.

  Популярі новини
  Загрузка...