NumLock на ноутбуці. Де знайти?

264 0 Новини високих технологій

Користувачі, тільки що купили ноутбук, не особливо розбираються у назвах та призначення клавіш. Тому вони змушені шукати в Інтернеті інформацію, пов'язану з клавіатурою ноутбука. Завжди потрібно знати, для чого служить та або інша кнопка. Бо через незнання можна накоїти таких справ, що доведеться встановлювати заново операційну систему. Однією з таких підступних клавіш є NumLock на ноутбуці. Часто знайти цю кнопку дуже складно. Особливо, якщо лептопа клавіатура виконана в якому-небудь "своєму" стилі. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Що таке NumLock?

Ця "чарівна" кнопка служить для включення цифрового блоку клавіатури. Навіть якщо того і в помині немає. Не зрозуміло? Пояснюємо. Деякі клавіатури мають спеціально виділений цифровий блок, який дозволяє більш комфортно працювати з цифрами. За замовчуванням він зазвичай вимкнений, і працювати з ним не можна. Однак є клавіша NumLock на ноутбуці, яка активує цифрову панель. Якщо її натиснути, то кнопки з цифрами стають активними. Хоча звичайні користувачі зазвичай не люблять вводити цифри з цієї панелі. Цим страждають бухгалтери та інші фахівці вузького профілю.


NumLock на ноутбуці. Де знайти?
Однак бувають і такі випадки, що NumLock на ноутбуці є, а цифрового блоку немає. Що тоді? Тоді функцію цифрового блоку виконують перші кнопки клавіатури (й, ц, у, к, ф, и, в, а і так далі). Іноді користувач приходить в замішання, коли замість букв з'являються цифри. А це всього лише вказує на включену цифрову панель. Де NumLock на ноутбуці і як його вимкнути? Про це і поговоримо.
NumLock на ноутбуці. Де знайти?

Як визначити, що клавіша активована?

У більшості лептопів є спеціальні індикатори, які відображають перехід клавіатури ноутбука, в той або інший режим. Так, приміром, є світлодіод, який засвідчує активну кнопку CapsLock, яка відповідає за написання букв у верхньому регістрі. Така ж ситуація і з NumLock на ноутбуці. Придивіться до індикаторів. І якщо горить що-небудь крім світлодіода процесора, а букви нормального розміру, то це стовідсоткова гарантія того, що NumLock включений. Потрібно всього лише його вимкнути. Але спочатку його потрібно знайти. Якщо є цифрова панель, то перевірити статус NumLock ще простіше. Справа в тому, що є на цій панелі спеціальна кнопка "0". Вона ж грає роль коми при наборі тексту. Якщо вона працює, то NumLock включений.


NumLock на ноутбуці. Де знайти?

Де знайти NumLock?

Вся біда в тому, що в різних моделях NumLock на ноутбуці може бути в самих різних місцях. Та й він може називатися по-різному (наприклад, NumLKm NmLk і так далі). Насамперед слід уважно розглянути клавіатуру. Якщо є цифровий блок, то потрібна клавіша буде розташовуватися в районі цифрової панелі. Якщо ж такого блоку немає, то кнопку потрібно шукати просто на правій стороні клавіатури. Зазвичай вона знаходиться вгорі.
NumLock на ноутбуці. Де знайти?
Якщо є кнопки з подібними написами, то їх слід натискати, одночасно стежачи за станом індикаторів. Якщо один з них включився, то ви точно знайшли потрібну кнопку. Іноді для перемикання на цифрову панель потрібно натиснути поєднання клавіш (така політика зазвичай зустрічається у лептопів від "Асер"). Потрібно натиснути функціональну клавішу (зазвичай позначається літерами Fn і знаходиться десь біля пробілу) і відповідну кнопку в верхній частині клавіатури. Якщо це не допомогло, то варто почитати інструкцію. У ній повинні бути описані всі функціональні кнопки.

Висновок

Отже, ми розібрали питання про те, як знайти клавішу NumLock на ноутбуці. Хочеться відзначити, що багато чого тут залежить від конкретного виробника. Часто ця кнопка знаходиться в такому місці, що відразу і не зрозумієш. Необхідно уважно розглянути клавіатуру і пошукати що-небудь з назвою NumLock або NmLk. Також варто звертати увагу на індикатори при натисканні тієї чи іншої кнопки. Всі ці дії допоможуть знайти потрібну клавішу майже зі стовідсотковою гарантією.

Популярі новини
Загрузка...