Мікропроцесор Celeron 430. Характеристики, специфікації і призначення

387 0 Новини високих технологій

Характеристики Celeron 430 вже спочатку відносять його до сегменту бюджетних мікропроцесорів. Всього лише один обчислювальний модуль, що входить до його складу, це зайвий раз доводить. Саме про цю бюджетної моделі ЦПУ і піде мова в даному матеріалі.

Мікропроцесор Celeron 430. Характеристики, специфікації і призначення

Призначення та комплектація

Як було зазначено раніше, характеристики Celeron 430 позиціонують його як низкопроизводительное процесорне рішення. Тому основна сфера використання даного чіпа – це бюджетні комп'ютери. Останні спеціалізуються на виконанні офісних пакетів, запуск браузерів і відтворенні мультимедійних файлів в низькому дозволі. Також на такому системному блоці можна запустити і найменш вимогливі іграшки. Даний мікропроцесор можна було зустріти у двох можливих варіантах поставки. Найбільш доступний з них – це Trail. У нього виробник включав чіп у захисній пластиковій упаковці, наклейку-логотип з найменуванням сімейства ЦПУ, сертифікат відповідності і керівництво користувача. Більш дорогий варіант поставки називався Вох. В цьому випадку список доповнювався картонною коробкою, фірмовим кулером і термопастою.


Мікропроцесор Celeron 430. Характеристики, специфікації і призначення

Характеристики мікропроцесора

Характеристики Celeron 430 як вже було зазначено раніше, вказують лише на наявність одного обчислювального ядра на основі мікропроцесорної архітектури Conroe. До того ж дана модифікація ЦПУ не підтримує технологію НТ. Тобто на програмному рівні код це пристрій обробляє лише в один потік. Номінальна частота Intel Celeron 430 – 18 ГГц. Характеристики мікропроцесора при цьому вказують на відсутність підтримки технології автоматичного розгону під назвою TurboBust. Тобто автоматично змінювати тактову частоту чіп не може. Але у нього розблокований множник. Тому його можна розігнати. Як показує досвід, при сприятливому збігу обставин частоту ЦП можна підвищити до 30–32 ГГц.


Цей чіп призначений для установки в застарілий сокет LGA775. Він може працювати тільки з оперативною пам'яттю формату DDR2. Мікросхеми останньої повинні працювати на частоті 800 МГц. Максимальний обсяг ОЗУ, яке такий чіп може адресувати, обмежена до 4 Гб. Загальний розмір кеша першого рівня 64 кб, а другого – 512 кб. А ось третього рівня швидкої пам'яті у цього мікропроцесора не існує. Остання обставина вкрай негативно позначається на загальній продуктивності обчислювальної системи.
Мікропроцесор Celeron 430. Характеристики, специфікації і призначення

Енергоспоживання і технологія

Характеристики Intel Celeron 430 акцентують увагу на тому, що його максимальний тепловий пакет не перевищує 35 Вт. Тобто це вельми і вельми енергоефективний мікропроцесор навіть за нинішніми мірками. Його напівпровідникова основа виготовлена по технології з номами допуску 65 нм. Розмір кремнієвого кристала ЦПУ становить 375 х 375 мм, а його площа – 77 мм 2 . Найбільша температура, на якій ще може працювати цей пристрій – це 60 °С. В режимі роботи її значення знаходиться в межах від 50 до 55 °С.

Вартість. Відгуки

У новому стані такий мікропроцесор все ще можна придбати в «глобальної павутини» на китайських торгових майданчиках. При цьому його ціна складе всього лише 300 рублів. Також можна такий купити чіп і підтриманому стані. В цьому випадку його вартість знизиться до 120 рублів.
Низька тактова частота в Celeron 430 – 18 GHz. Характеристики ЦПУ також вказують на наявність всього одного ядра, оснащеного лише 512 кб кеш–пам'яті. Тому продуктивність ПК на базі такого мікропроцесора знаходиться на дуже низькому рівні. Це його ключовий недолік. Так, до мінусів можна віднести той факт, що процесор призначений для установки в сокет LGA775 який на сьогоднішній день повністю застарів. До плюсів цього ЦПУ відносять власники енергоефективність, низьку вартість і, звичайно ж, надійність.
Мікропроцесор Celeron 430. Характеристики, специфікації і призначення

Висновок

В даному матеріалі були розглянуті не тільки характеристики Celeron 430 а й сильні і слабкі сторони цього мікропроцесора. Чіп підходив лише тільки для складання найбільш бюджетних системних блоків з низьким рівнем продуктивності. Тобто такий ЦПУ може вирішувати лише ті завдання, які висувають мінімальні вимоги до апаратних параметрами персонального комп'ютера. До їх числа можна віднести різні офісні пакети, банківські термінали, перегляд інтернет-порталів, найбільш прості іграшки і відтворення мультимедійних файлів в дуже низькій якості. Власне, на цьому закінчується список завдань, які така обчислювальна система може виконати.

Популярі новини
Загрузка...