Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?

270 0 Новини високих технологій

Як відомо, типів звукових файлів сьогодні можна нарахувати дуже багато. Музичні треки, які зберігаються на жорсткому диску комп'ютера, на знімному носії або викладаються в інтернеті, часто можуть мати абсолютно різні формати, і їх досить часто потрібно поміняти або, так би мовити, привести до єдиного спільного знаменника. Про те, як змінити формат музики, далі і піде мова. Запропоновані нижче методи користувачам, не знайомим з основами обробки звуку, можуть здатися дещо складними, однак з практичної точки зору в їх застосуванні особливих труднощів виникнути не повинно.

Для чого може знадобитися зміна музичного формату файлу?

І для початку давайте розберемося, для чого все це потрібно. По-перше, файли різних форматів мають іноді дуже сильно різняться розміри. Порівняйте хоча б один і той же трек, записаний у вигляді WAV або MP3 файлу. Перший з займаного місця на жорсткому диску або знімному носії може перевищувати другий раз в десять і більше. По-друге, формати можуть відрізнятися якістю записаного матеріалу (бітрейтом, глибиною і частотою дискретизації). В даному випадку в приклад краще всього привести формати FLAC (lossless) і MP3. Перший – незжатий і записаний без втрати якості, другий – стислий. Звичайно, на слух різниця не надто очевидна, але багато меломанів відчувають її досить сильно. Нарешті, говорячи про те, як змінити формат музики і для чого це необхідно, слід враховувати, що утримувати власні колекції зручніше в одному форматі, так і при публікації музики в інтернеті зміна теж може знадобитися. Наприклад, при відправці свого треку на радіо чи на якийсь сайт для просування музики зазвичай потрібно дотримати деякі обов'язкові умови, в числі яких може бути зазначено, що композиція повинна бути записана в форматі WAV.


Як змінити формат музики: програма Cool Edit Pro

Для початку розглянемо спеціалізовані програми для обробки звуку. Одним з найбільш популярних можна назвати програму Cool Edit Pro, яка нині не випускається, оскільки її розробка була викуплена у компанії Syntrillium корпорацією Adobe, програма поміняла назву на Audition і стала трохи складніше за рахунок розширення основних можливостей. Тим не менш, давайте подивимося, як виконати перетворення саме в цьому додатку. Припустимо, нам потрібно змінити формат музики на MP3.
Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?
Відкриваємо музичний трек в будь-якому з підтримуваних аудіоформатів, а потім просто вибираємо збереження в новому вигляді («Save As» у файловому меню) і ставимо в якості кінцевого формат MP3.


Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?
Якщо потрібно змінити характеристики звуку, можна скористатися функцією конвертації Batch Convert, а на стадіях підготовки перетворення вказати інший кінцевий формат і необхідні звукові параметри.
Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?
Якщо говорити про те, як змінити формат музики в Adobe autdition, дії будуть тими ж, тільки підтримуваних типів файлів більше, а зміна характеристик саунду можна виконати або через пункт Batch Process, або використовувати функцію ресэмплирования (Convert Sample Rate). Попутно, якщо є бажання, можна додати ефекти або зробити вирівнювання гучності за рахунок нормалізації (Normalize).

Як змінити формат музики в секвенсорі FL Studio?

Практично всі відомі секвенсори і студії дозволяють імпортувати аудіотреки. Так, наприклад, в FL Studio достатньо відправити на задану доріжку потрібний файл, попередньо визначивши темп, в якому він записаний, щоб не відбулося автоматичне розтягування або прискорення.
Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?
Для цього можна скористатися спеціальними утилітами. Потім потрібно виставити базову ноту (С5), тривалість звучання патерну або додати порожній патерн в режимі Song у плейлисті в такій кількості, яка відповідає часу звучання.
Як змінити формат музики з використанням декількох типів програм?
Після цього необхідно вибрати експорт файлу з зазначенням потрібного формату і частотних характеристик. Останні версії секвенсора, до речі, можуть працювати навіть формат FLAC.

Використання конверторів і програвачів

Нарешті, найбільш простими є автоматизовані програми-конвертори, в яких потрібно просто додати файли будь-якого типу і вказати вихідний формат. Багато з таких програм підтримують пакетне конвертування декількох файлів одночасно, причому різних вихідних форматів. Іноді для всіх об'єктів можна встановити і єдині параметри звуку. Також просто аналогічні дії можна виконати у деяких програвачах. Приміром, досить успішно з такими завданнями справляється програмний плеєр VLC.

Популярі новини
Загрузка...