Мобільний мікропроцесор Intel Atom D2500. Характеристики, призначення, відгуки і специфікації

241 0 Новини високих технологій

Процесорний пристрій Intel Atom D2500 є універсальним рішенням і може бути використане як в складі локальної обчислювальної системи, так і в мобільному комп'ютері початкового рівня. При цьому енергоспоживання цього чіпа мінімально, і він підходить для вирішення найпростіших завдань. Саме про це ЦПУ і піде мова в даному матеріалі.

Мобільний мікропроцесор Intel Atom D2500. Характеристики, призначення, відгуки і специфікації

Спеціалізація ЦПУ

Як було раніше зазначено, Intel Atom D2500 є універсальним мікропроцесором. Він може використовуватися як в стаціонарному системному блоці, так і в ноутбуці або нетбука. У нього низька продуктивність і відмінну мінімальне енергоспоживання. Тому звертати на нього увагу потрібно лише в тому випадку, коли на ЕОМ планується вирішувати найпростіші завдання. До їх числа можна сміливо віднести офісні програми, перегляд веб-сторінок, банківські програми і відтворення різноманітного мультимедійного контенту низької якості. Також подібне апаратне забезпечення дозволяє запускати і найпростіші іграшки.


Основні параметри

ПРОЦЕСОР моделі Intel Atom D2500 належить до покоління напівпровідникових чіпів Cedar Trail. Цей чіп містить 2 обчислювальних блоки, що функціонують на фіксованій частоті 186 ГГц. Додатково також необхідно відзначити те, що цей чіп не підтримує технології НТ і TurboBust. Перша з них дозволяє на одному обчислювальному модулі обробляти два потоку програмного коду, а друга змінює частоту ЦП в залежності від ступеня нагріву напівпровідникової системи та рівня складності виконуваної програми. Його кремнієвий кристал виготовлявся за технологією 32 нм. Енергоспоживання ЦПУ обмежена 10 Вт. Тобто в деяких випадках такий мікропроцесор може цілком стабільно працювати у зв'язці з пасивною системою охолодження. При цьому максимально допустиме значення температури даного чіпа становить 100 °С.


Мобільний мікропроцесор Intel Atom D2500. Характеристики, призначення, відгуки і специфікації

Оперативна пам'ять. Кеш і графічний прискорювач

Контролер ОЗП даного мікропроцесора може працювати лише в одноканальному режимі і здатний адресувати 4 Гб пам'яті. У разі використання в стаціонарному ПК можуть бути використані модулі формату DDR3 а в мобільних комп'ютерах – DDR3L. В додаток до цього дана модель ЦПУ оснащена кеш-пам'яттю, яка складається з двох рівнів. У першому з них сумарно можна розмістити 128 Кб даних та інструкцій, а у другому – 1 Мб. Характеристики Intel Atom D2500 вказують на те, що він оснащується вбудованим графічним прискорювачем. Його модель – GMA 3650. Згідно документації, він може виводити зображення на два екрани і має дуже і дуже низький рівень продуктивності. Тому відмінно підходить для обробки текстових документів, відтворення мультимедійного контенту в низькому дозволі і навіть для найбільш простих ігор.

Відгуки власників

До переваг CPU Intel Atom D2500 його власники відносили енергоефективність, надійність і низьку вартість. Також ще одним плюсом можна вважати можливість встановлення пасивної системи відводу тепла. До мінусів же фахівці відносять низьку продуктивність.
Мобільний мікропроцесор Intel Atom D2500. Характеристики, призначення, відгуки і специфікації

Висновок

Хоч і досить давно за мірками комп'ютерних технологій був випущений Intel Atom D2500 але він все ще може успішно справлятися з поставленими перед ним завданнями. Такий мікропроцесор спеціалізувався на запуску самих простих програм. А у них донині вимоги до апаратних ресурсів не змінилися.

Популярі новини
Загрузка...