Мікропроцесор Core i3 - 4005U. Характеристики, параметри, характеристики і сфера використання

385 0 Новини високих технологій

Для створення ультрабуків з високим рівнем автономності призначається процесор Core i3 – 4005U. Характеристики цього чіпа, його специфікації, а також можливі випадки застосування будуть розглянуті в рамках даного огляду. Також будуть наведені відгуки власників мобільних обчислювальних систем на базі даного ЦПУ.

Мікропроцесор Core i3 - 4005U. Характеристики, параметри, характеристики і сфера використання

Покоління чіпа. Його специфікації

Розглянута модель мікропроцесора відноситься до четвертого покоління архітектури Core, яка має кодову назву Haswell. Два фізичних обчислювальних модуля входять до складу i3 – 4005U. Характеристики ж цього ЦПУ вказують на підтримку технології НТ. Тому цей напівпровідниковий кристал може обробляти одночасно чотири потоку програмного коду. Тактова частота чіпа зафіксована на значенні 17 ГГц. Подібне її низьке значення обумовлено просунутої енергоефективність процесора. Як-то змінити її в більшу сторону неможливо з тієї причини, що множник ЦПУ і частота системної шини зафіксовані виробником. Номінально дана модифікація мікропроцесора призначена для установки в слот FCBGA - 1168 але деякі виробники мобільних комп'ютерів розпаювали цей ЦПУ безпосередньо на системній платі. В останньому випадку ремонт або модернізація ультрабука стають неможливими.


Підсистема пам'яті. Кеш

Інтегрованим двоканальним контролером ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті оснащений i3 – 4005U. Характеристики його вказують на те, що він може адресувати до 16 Гб оперативної пам'яті формату DDR3. Рекомендована частота модулів – 1600 МГц. Також чіп оснащений системою кеш-пам'яті з 3 рівнів. Розмір першого з них становить 128 Кб, другого – 512 Кб, а третього – 3Мб. Першими двома з них може користуватися тільки обчислювальна частина ЦПУ, а до третього має доступ також і інтегрована в мікропроцесор відеокарта.
Мікропроцесор Core i3 - 4005U. Характеристики, параметри, характеристики і сфера використання

Графічне ядро

Інтегрована відеокарта HD Graphics 4400 входить до складу Core i3 – 4005U. Характеристики її вказують на наявність 20 обчислювальних блоків. Тактова частота кожного з них може варіюватися в межах від 200 до 900 МГц. Для обробки графічної інформації резервується частина оперативної пам'яті. Максимальний обсяг відеобуфера можна задати в системі BIOS. Кількість використаного ОЗП змінюється в залежності від ступеня складності розв'язуваної задачі.


Технологія. Енергоспоживання

За технологією 22нм виготовлявся напівпровідниковий кристал Intel i3 – 4005U. Характеристики цього ЦПУ вказують на тепловий пакет 15 Вт. Максимально допустима температура цього чіпа складає 100 0 С.
Мікропроцесор Core i3 - 4005U. Характеристики, параметри, характеристики і сфера використання

Відгуки. Висновок

Початково високим рівнем продуктивності не може похвалитися Core i3 – 4005U. Характеристики цього мікропроцесора це зайвий раз тільки підтверджують. Але це і не його призначення. Цей чіп призначений для використання у складі обчислювальних систем з високим ступенем автономності. Це ключова його перевага, на якому акцентують увагу власники ультрабуків на основі такої ЦПУ. В додаток до цього даний мікропроцесор може похвалитися високим ступенем енергоефективності. Ноутбук з таким ЦПУ відмінно підходить для вирішення завдань початкового та середнього рівня. А ось ресурсномісткі завдання він не здатний реалізовувати.

Популярі новини
Загрузка...