"Кондишен Зеро": історія створення, відмінність від інших ігор серії

181 0 Новини високих технологій

Кожен геймер у світі знає про серії ігор КС. "Кондишен Зеро" - це давно полюбився користувачам класичний представник жанру шутер. Гра демонструє прекрасну (за мірками початку 00-х) 3D графіку з видом від першої особи. Розробкою "Кондишен Зеро" займалися п'ять компаній протягом 4 років. Видавцем стала відома корпорація Vivendi, у якої пізніше викупила права компанія Valve.

Початок розробки "Контр-Страйк: Кондишен Зеро"

"Кондишен Зеро": історія створення, відмінність від інших ігор серії
Часом початку розробки був обраний 2000 рік. В ті часи створенням "КС: Кондишен Зеро" займалася студія Rogue Enternainment. У цьому їй допомагала компанія Americano McGee, але в наступному 2001 році вони обидві розорилися і були змушені припинити свою діяльність.


Складно повірити, але як і всім відома гра Dota, "Контра Кондишен Зеро" спочатку була лише картою з можливістю порятунку заручників в "Халф-Лайфі". Ідея про створення незалежної гри на базі успішного проекту почала зароджуватися ще в 1999 році. Автори карти КС були запрошені в компанію Valve для розробки "Кондишен Зеро" і інших частин серії. Так, у 2000 році вийшла перша незалежна "Контра". Вперше на повноцінну гру "КС: Кондишен Зеро" можна було подивитися на травневій виставці E3 в 2001 році. Хоча це був ще сирий продукт, але навіть він зміг викликати ажіотаж у колах світової спільноти геймерів. На той момент компанія Rogue вже була закрита, і представляти геймплей довелося студії GearBox. Люди, які працювали в цій компанії, знали свою справу, так як допомагали в створенні перших частин "Контр Страйку", а так само доповнень для "Халф-Лайфа".


Нововведення GearBox

"Кондишен Зеро": історія створення, відмінність від інших ігор серії
Компанія ввела масу оновлень "Контр-Страйк: Кондишен Зеро", що забезпечила комерційний успіх Valve. Вони значно поліпшили графіку гри, усовершенстовав старий движок. Таким чином дрібниці на зразок листя на деревах, шоломи поліції і багато іншого стало виглядати набагато реалістичніше, додані нові види озброєння і екіпіровки. Вперше була розроблена сюжетна лінія для синглової гри без інтернету. GearBox ретельно ставилися до своєї справи, але не змогли вписатися в графік. Вони порушили безліч дедлайнів. В кінцевому підсумку право на розробку "Кондишен Зеро" було передано Ritual Enternainment. Нова студія вирішила все переробити на корені. Вони розробили більше 20 незалежних один від одного місій, в яких гравцеві надавалася можливість поборотися з терористами в різних куточках планети. Інтернет-режим доповнював можливості у проходженні цих квестів. Паралельно з ПК-версією Ritual Enternainment розробляли гру і на консоль Xbox. Робота GearBox не задовольнила видавців, і гра була відправлена на доопрацювання компанії Turtles Rock Studio.

Робота Turtles Rock Studio

Передбачалося, що довгоочікуваний реліз буде призначений на 2003 рік, але проект знову чекала невдача, розробники також не встигали все зробити вчасно. Багато часу зайняло вдосконалення системи штучного інтелекту як для помічників гравця, так і для противників.
"Кондишен Зеро": історія створення, відмінність від інших ігор серії
Вихід гри раз переносили. Вона могла вийти ще в 2002 році, останнім рубежем став березень 2004-го. Справа збільшував судовий позов від корпорації Vivendi по відношенню до Valve, де останні відстоювали права на видавництво "Кондішн Зеро".
До того ж до всіх невдач, які відбувалися з розробниками та видавцями, додалася ще одна проблема. Комп'ютери працівників Valve і Turtles Rock Studio були зламані, і друга частина "Халф-Лайф" і сама гра "Кондишен Зеро" були злиті в Інтернет. Пірати незаконно продавали геймплей під виглядом повноцінного і завершеного продукту. Але навіть це не могло перешкодити успіху офіційного продукту. Випущена гра мала масу переваг, баги були виправлені, графіка перебувала на зовсім іншому рівні, сильно змінена сюжетна лінія. Також в комплекті з продуктом йшли вирізані сцени, серйозно дополнявшие інтерес до гри.

Поява "КС: Кондишен Зеро" в Росії

На теренах РФ гру переносили ще більше. Задля більшої прибутку російські компанії вирішили випустити гру в "Антології" - збірнику ігор одній серії. Випуск був намічений на 2008 рік. Гра пройшла практично непоміченою для російської публіки. Тим не менш кількість онлайн-гравців, які проходять ці картки до цих пір, обчислюється десятками тисяч в день. Багато в чому гра тримається на плаву завдяки тому, що "Кондишен Зеро" йде в комплекті з класичною "Контр Страйк".

Ігровий процес

"Кондишен Зеро": історія створення, відмінність від інших ігор серії
Гра стала ідейним продовжувачем серії КС. Це все ті ж антитерористичні операції, в яких ви можете взяти участь з обох сторін. Геймплей являє собою управління персонажем, метою якого є знищення супротивника. У деяких місіях для перемоги достатньо звільнити заручників або встановити (деактивувати) бомбу. Головна відмінність від 1.6 — штучний інтелект ботів, виконаний на зовсім іншому рівні. Вороги підлаштовуються під будову карти, а союзники повідомляють про їх переміщення та роблять на цій основі власні висновки. Одиночна гра також сильно відрізняється пропрацьованністю, так як раніше в місіях просто не було сюжету. Гра на кілька гравців по мережі не отримала жодних змін - це все той же "Контр Страйк", тільки набагато гарніше.

Популярі новини
Загрузка...