Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?

364 0 Новини високих технологій

Коли на зорі еволюції Windows-систем з'явилася можливість встановлювати на комп'ютерах спеціальні звукові пристрої, звані саундкартами, розробники внесли в систему один з основних елементів управління звуком у вигляді своєрідного мікшерного пульта, на якому й досі можна регулювати не тільки загальний вихідний рівень звукового сигналу, але і налаштовувати гучність системних повідомлень (якщо вони включені) або будь-якого окремо взятого активного додатка, в даний момент звертається до можливостей звукової системи. Далі коротко зупинимося на деяких питаннях, пов'язаних з тим, як відкрити мікшер гучності Windows 10 і які дії можна зробити, якщо з ним спостерігаються проблеми (зникає значок з трея, мікшер не відкривається або не працює і т. д.). І для початку зупинимося на самому простому варіанті доступу до описуваного далі компонента операційної системи.


Як відкрити мікшер стандартним методом?

По всій видимості, немає потреби говорити, що навіть після першої інсталяції самої операційної системи і при наявності на вашому комп'ютері або ноутбуці коректно встановленої звукової карти з працездатними драйверами значок саунду у вигляді динаміка можна побачити в системній області на «Панелі завдань» (в системному треї, ліворуч від годин і мови). Виклик контекстного меню на самій іконі через ПКМ відкриває доступ до пунктів налаштувань, серед яких є і мікшер гучності Windows 10.
Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?
Відразу ж зверніть увагу на той момент, що спочатку при відсутності запущених активних програм, що використовують саундсистему комп'ютера, в самому мікшері буде присутній тільки регулювання загального рівня гучності звуків системних повідомлень. Якщо ж паралельно запускається ще якийсь додаток, користувач починає слухати музику або дивитися фільм в Інтернеті за допомогою браузера, в мікшері з'явиться окремий фейдер для зміни і рівня звучання відтвореного через браузер контенту.


Що робити, якщо мікшер гучності Windows 10 не відкривається?

Тепер давайте трохи зупинимося на можливих проблемах. Найчастіше їх пов'язують з зникненням іконки регулювання рівня звуку з системного трея. Ситуації ж, коли мікшер гучності Windows 10 не працює взагалі (звук не регулюється або аплет не запускається), зазвичай буває спровокована некоректною роботою драйверів звукової карти, але їх зараз розглядати не будемо. Вважаємо, що просто пропав значок. Насамперед необхідно зайти в параметри, вибрати розділ персоналізації і перейти до пункту налаштування «Панелі завдань».
Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?
Праворуч у вікні є рядок включення і виключення системних значків, що відображаються на панелі, серед яких потрібно знайти гучність і активувати відображення іконки, пересунувши повзунок вправо.

Маніпуляції з налаштуваннями екрану

Також можна припустити, що іконка начебто активна, але її в треї все одно немає, внаслідок чого і мікшер гучності Windows 10 виявляється недоступним. Дуже часто така проблема може бути пов'язана з параметрами екрану.
Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?
Для того щоб вирішити проблему, потрібно через ПКМ на «Робочому столі» перейти до пункту налаштування параметрів екрану, встановити масштаб тексту та елементів додатків на 125 %, закрити вікно налаштувань, увійти в цей же розділ повторно, виставити первісне значення для масштабу 100%, вийти з налаштувань і провести повне перезавантаження комп'ютера або ноутбука.

Мікшер гучності Windows 10 не працює: дії з системним реєстром

Нарешті, подивимося, що можна зробити, якщо вище запропоновані методи не спрацювали. Повернути іконку, а заодно і відновити доступ до мікшера гучності Windows 10 можна через реєстру (regedit), причому використовуючи для цього два способи.
Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?
У першому випадку в гілці HKCU необхідно знайти розділ TrayNotify, як показано вище, а праворуч у вікні видалення ключі IconStream і PastIconStream. Якщо якогось з них там не виявиться, нічого страшного.
Як відкрити мікшер гучності Windows 10 і усунути неполадки, якщо він не працює?
У другому випадку в тій же гілці потрібно перейти до розділу Desktop, а в правому вікні створити два строкових параметра, одному з яких буде присвоєно ім'я WaitToKillAppTimeout, а другого – HungAppTimeout. Подвійним кліком слід увійти до зміна кожного з ключів і встановити для обох значення 20000. Примітка: при використанні обох тільки що описаних методів по завершенні всіх операцій в обов'язковому порядку буде потрібно перезавантаження системи. Якщо у вас виникають деякі сумніви з приводу застосування даних налаштувань, попередньо зробіть резервну копію реєстру, скориставшись функцією експорту в файловому меню.

Популярі новини
Загрузка...