State of Decay: бази, проходження, персонажі

166 0 Новини високих технологій

State of Decay — це гра-пісочниця, в якій гравцеві доведеться виживати в штаті, обложеному живими мерцями. Кількість персонажів варіюється: спочатку управляти можна тільки одним героєм, зате потім — одразу кількома. Гра дає можливість відчути на собі всі труднощі і небезпеки цього зомбі-апокаліпсису. Тут є і збір необхідних ресурсів, і об'єднання у групи з іншими вижили, і облаштування власного притулку. До речі, бази State of Decay — це один з головних аспектів виживання в ігровому світі. Розробники проекту додали багато цікавих геймплейних елементів, пов'язаних з будівництвом, розширенням і поліпшенням притулків. Детальніше про це та багато іншого можна прочитати у нашому матеріалі. Отже, розповідаємо про оригінальному релізі ігри і оновлення State of Decay YOSE.


Бази

Для захисту від зомбі в даному проекті необхідно ховатися у спеціальних базах, де може бути досить безпечно, якщо зайнятися своєчасним зміцненням. Кожен такий об'єкт можна забезпечити електрикою, барикадами, прожекторами та іншими поліпшеннями. Саме на базах і збираються всі вижили, яких встиг відкрити гравець.
State of Decay: бази, проходження, персонажі

Про героїв

Кожен персонаж наділений своїм характером, навичками і звичками (як корисними, так і шкідливими). На самому початку гравець може вибрати між трьома вижили:
 • Маркус — серед його головних якостей можна відзначити прямолінійність, сміливість, силу і витривалість. На відміну від інших героїв, у Маркуса найбільше місця в інвентарі. Його найкраща зброя — це монтування і біта.
 • Майя — персонаж пройшов через армію, тому воліє користуватися в бою автоматами і пістолетами. Майя є врівноваженою і витриманою дівчиною, яка завжди проявляє спокій. Абсолютно марна в ближньому бою і з відповідним зброєю. Місце в інвентарі сильно обмежена.
 • Ед — худорлявий молодий чоловік, який був студентом до зомбі-епідемія. Щосили користується своїми швидкістю і спритністю, щоб непомітно прокрадатися повз мерців. Ед дуже життєрадісний та оптимістичний, що відрізняє його від більшості тих, хто вижив. Для ближнього бою вибирає мачете, ножі, тесаки; вміє користуватися вогнепальною зброєю (пістолети і автомати). Місце в інвентарі сильно обмежена.
 • State of Decay: бази, проходження, персонажі

  Що необхідно знати перед будівництвом?

  Перш ніж починати зводити базу, необхідно розібратися з кількома головними умовами:


 • Обрана територія повинна бути відкрита для забудови.
 • Місця для бази State of Decay зазвичай огороджено високим парканом.
 • Варто відразу сказати, що подібні території в грі зустрічаються не так часто, як того б хотілося. Однак не варто хвилюватися, адже вибирати є з чого. Як же розпізнати, чи підходить локація під будівництво бази? В State of Decay такі території зазвичай позначаються іконкою у вигляді будиночка. Якщо під час чергової подорожі по ігровій карті гравцеві пощастило натрапити на схожу іконку, значить, він знайшов те саме підходяще місце. Перед тим як приступати безпосередньо до самого будівельного процесу, потрібно зайти на межі території — в лівій стороні повинна з'явитися відповідна напис. Далі натискаємо на клавішу Alt, викликаємо меню рації і вибираємо опцію переїзду. Тут же ми зможемо отримати всю необхідну інформацію про ресурси, які підуть на будівництво нового притулку, і про те, скільки чоловік потрібно для даного процесу. У разі якщо якісь пункти не відповідають заявленим вимогам, переїзд буде скасовано.
  State of Decay: бази, проходження, персонажі

  Як побудувати власну базу?

  Зведення нової бази в State of Decay починається з клавіші Tab, яка відкриває доступ до спеціального меню. Нас цікавить порожня рядок у вкладці з об'єктами — вибираємо меню і викликаємо вікно з будівлями. Після цього переглядаємо всі доступні будівлі і вибираємо ті, що хочемо звести в даний момент. Якщо матеріалів недостатньо, краще обмежитися тільки самими необхідними будівлями хоча б на перший час. В іншому випадку великі витрати можуть призвести до дефіциту будматеріалів та інших ресурсів, а також до зниження загальної групової моралі. Брак будь-якого матеріалу можна заповнити, відправившись на вилазку. Після наведення курсору мишки на ще недобудовану базу можна дізнатися поточний прогрес і відсоток її готовності. Рівень об'єкта визначає кількість і тип будівель, які можна зводити. Якщо група тих, що вижили вирішила обґрунтувати в Церкві, то її територія замала для масштабного будівництва, однак якщо перебратися на Снайдеровский склад, то даній локації вистачить на багато що. До речі, багато моди в State of Decay на бази допомагають користувачам не тільки з будівництвом, але і з подальшим облаштуванням. За їх допомогою можна розширити територію, змінити зовнішній вигляд притулку і навіть збільшити кількість тих, що вижили, що мешкають на одній території.
  State of Decay: бази, проходження, персонажі

  Добуваємо ресурси через рацію

  Рація — це найбільш безпечний варіант пошуку необхідних ресурсів. Заходимо в будівельне меню і вибираємо опцію радіостанції. З її допомогою можна або залишити запит на який-небудь конкретний тип матеріалів або спробувати зв'язатися з іншими вижили. Незабаром ми отримаємо відповідь сигнал, який вкаже на найближчу локацію з необхідними нам ресурсами або людьми. Зручно також те, що всі координати автоматично відзначаються на карті, тому займатися пошуками "наосліп" нам не доведеться. На жаль, часто використовувати радіостанцію не вийде, крім того, ніщо не гарантує того, що черговий запит пройде успішно. Мабуть, найбільший плюс цього способу полягає в тому, що він абсолютно безкоштовний і не вимагає використання додаткових ресурсів.

  Пошук ресурсів через вилазки

  Вилазки за межі баз State of Decay (де безпечніше) — це завжди великий ризик, особливо коли на кону иссякающие запаси і ресурси. Гравець може відправитися на обшук як тематичних магазинів, на кшталт зброї чи закусочних, так і звичайних житлових будинків, в яких вже більше ніхто не живе. Головний плюс таких вилазок полягає в тому, що вижили можуть забирати з собою абсолютно будь-які типи предметів та речей (принаймні ті, що не прибиті до підлоги).

  State of Decay: бази, проходження, персонажі

  Поради по вилазкам

  Для того щоб ручний пошук ресурсів не викликав у вас особливих труднощів, ми підготували декілька корисних порад і рекомендацій:
 • У пошуках їжі найкраще податися на заправки, закусочні та інші забігайлівки.
 • За будматеріалами рекомендуємо вирушати в рейд по недобудованим домівках, великим складам і маленьким сараях.
 • Великі запаси зброї і патронів зазвичай зберігаються на складах спеціалізованих магазинів. Іноді можна спробувати удачі з житловими будинками та сараями.
 • Каністри з бензином можна відшукати на місцевих заправках або на складах з будматеріалами.
 • Якщо хтось з тих, що вижили потребу в медикаментах, радимо обшукати лікарні і ветеринарні клініки. Також під час обшуку житлових будинків не варто проходити повз ванних кімнат з лікувальними шафками.
 • Допомога для збору залишилися ресурсів

  State of Decay: бази, проходження, персонажі
  За раз гравцем може бути винесена тільки одна упаковка з ресурсами. Інше може бути зібрано "бігунами-стерв'ятниками" — так називають інших персонажів, яких посилають за рештою припасами, не поместившимися в рюкзак головного героя. Для виклику "бігунів" необхідно скористатися рацією (меню через Alt) неподалік від кинутих ресурсів і вибрати відповідну опцію. Якщо головний герой зайшов занадто далеко від бази, то краще за "бігунами" не посилати. В такому випадку вони висуватимуться назустріч гравцю, не звертаючи уваги на можливу небезпеку на дорозі. На жаль, забіги на довгі дистанції у "бігунів-падальщики" ніколи не увінчуються успіхом — вони завжди натикаються на зомбі, після чого починають надсилати сигнал лиха.

  Будівництво аванпосту

  Крім баз, State of Decay вижили можуть будувати аванпосты — спеціальні місця, де зберігаються всі накопичені ресурси. Отримати доступ до них за межами притулку, що дуже зручно. Крім цього, у аванпосту є ще одна дуже корисна функція — спалювання орди. Правда, після кожного використання даної функції повинен пройти автоматичний перезаряд, який займе якийсь час.
  State of Decay: бази, проходження, персонажі
  Отже, як же побудувати аванпост? Для цього заходимо всередину будь-якої будівлі, повністю зачищаємо його від ходячих мерців і використовуємо рацію (нагадуємо, що меню відкривається через клавішу Alt). Нарешті, замовляємо через рацію розташування охоронного поста. З цього моменту на нього може бути вміщено весь знайдений лут. Рекомендуємо розміщувати аванпосты як можна далі від великих баз State of Decay — так вони стануть тимчасовими складами для нещодавно зібраних ресурсів, даючи можливість гравцеві спокійно досліджувати нові території.

  Популярі новини
  Загрузка...