Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

135 0 Новини високих технологій

Вільне місце на жорсткому диску комп'ютера має властивість закінчуватися в самий невідповідний момент. І немає ніякої різниці, на два терабайта цей самий диск, на чотири або шість. Всьому приходить кінець. І звичайно, набагато швидше, ніж планував користувач. Як почистити диск і виділити трохи місця під нові файли? Стандартна очищення розділу за допомогою спеціальних програм не дуже-то допомагає. Проте вихід є. Пошук і видалення дублікатів файлів може допомогти звільнити чимало місця на жорсткому диску. Як це зробити? Про це ми розповімо трохи нижче. Але спочатку трохи загальної інформації. Так би мовити, невеликий "лікнеп".

Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

Що таке дублікат?

У комп'ютерному середовищі "дублікат" - це файл з тим же назвою, ім'ям, розміром і змістом, що і вже присутній в пам'яті комп'ютера. Багато користувачів помилково думають, що у них немає ніяких дублікатів на HDD. Вони сильно помиляються, оскільки іноді сама "Віндовс" створює дублікати. З якою метою - невідомо. Але такий факт має місце. Якщо дублікат розмірів в декілька мегабайт - то Будда з ним. Чіпати його немає сенсу. Але є гіганти, об'ємом від 200 до 2000 мегабайт. І парочка таких файлів може серйозно з'їсти дефіцитне місце на жорсткому диску. Пошук і видалення дублікатів файлів вручну - пекельна праця. Потрібно врахувати величезну кількість параметрів. Це непросто. Можна збитися і видалити зовсім не те, що потрібно. Тому розробники придумали спеціальні програми, які можуть допомогти користувачам цій нелегкій справі. Зараз ми розглянемо найбільш популярні утиліти і зрозуміємо, яка з них гідна звання найкращої.


Популярний файловий менеджер ТЗ

Як не дивно, але двохпанельний файловий менеджер під назвою Total Commander відкриває список. По суті, він не є утилітою для пошуку дублікатів. Але завдяки підтримці величезної кількості плагінів і деяким вбудованим функціям він цілком може згодитися для цієї задачі. Варіант з "Тотал Коммандером" хороший тим, що не потрібно встановлювати ніякого додаткового софта. Але це тільки, якщо завантажити і встановити версію ТЗ PowerPack. Саме в цій версії є величезна кількість встановленого софта редакції Portable. Для пошуку дублікатів у складі файлового менеджера є спеціальна утиліта, яка називається Duplicate Buster. Вона працює досить швидко і не навантажує комп'ютер. Викликати її можна за допомогою спеціальної панелі у верхній частині вікна "Тотал Командер".


Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

Dupkiller

Маленька і легка програма для видалення дублікатів файлів. Має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що легко настроюється і володіє потужним алгоритмом для пошуку копій. Утиліта легко справляється зі своїми обов'язками і може заткнути за пояс по швидкості роботи більш імениті продукти. І це при тому, що інсталяційний файл "важить" всього три мегабайти. Це саме легковажне додаток з таким функціоналом. Програма Dupkiller здатна знайти всі дублікати файлів і перманентно видалити їх. Причому алгоритм видалення такий, що "Віндовс" навіть не зможе їх відновити, якщо захоче зробити це "нишком". Файли видаляються відразу і назавжди. І в цьому головна перевага утиліти перед іншими продуктами. Той же "Тотал Командер" так не може. Тому багато хто вибирають саме це додаток.
Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

Швидкий Duplicate File Finder

Ця утиліта призначена для швидкого пошуку дублікатів і повного їх видалення. Duplicate File Finder вміє шукати копії навіть серед системних файлів. Правда, для цього йому потрібні права адміністратора. На даний момент це найпоширеніша програма такого плану. Вона абсолютно безкоштовна, що робить її найбільш прийнятною для домашнього використання. Утиліта має потужний механізм для пошуку копій файлів. Він ґрунтується на штучному інтелекті і безпомилково визначає дублікати. Видалення відбувається за звичайною схемою. Ніяких особливостей тут немає. Тому дублікати можуть несподівано з'явитися знову. А тому, потрібно регулярно перевіряти систему на наявність копій файлів. А так утиліта цілком собі справляється з поставленим завданням. Більшого від неї і не потрібно.
Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

NoClone 2007

Досить давня програмка, але все ще актуальна. Принаймні, для тих, хто досі використовує "сімку" від "Майкрософт" (а таких більшість). Пошук і видалення дублікатів файлів відбуваються по самому простому сценарієм: знайшов, запитав, видалив. Ніякими додатковими опціями NoClone не блищить. Просунутого алгоритму пошуку тут теж немає. Так що утиліта цілком може що-небудь пропустити. Частенько доводиться виправляти її промахи руками. Тим не менш, з більшою частиною дублікатів вона справляється. А значить, є сенс її використовувати. Але власникам "десятки" вона абсолютно не підійде, так як не зможе сканувати системні файли на предмет дублікатів. Краще підібрати щось більш свіже. Наприклад, свіжу версію NoClone. Вона існує в природі. Тільки чому її досі ніхто не бачив.
Програми для пошуку і видалення дублікатів файлів

CloneSpy

Ще одна утиліта такого плану. За відчуттями - точна копія NoClone. По функціоналу теж. Видалення дублікатів файлів в "КлонСпай" відбувається за точно таким же сценарієм. Опції "правильного" видалення також немає. Використовувати цю програму варто тільки в тандемі з власними руками, так як вона часто пропускає дублікати. Але з більшою частиною копій справляється. Утиліта була гарна на початку двотисячних, коли не було адекватних альтернатив. Але тепер цей продукт приречений на вимирання. Він просто не витримує конкуренції з більш крутими продуктами. Навіть горезвісний Total Commander куди краще справляється з дублікатами. Але деякі досі використовують цю утиліту "по старій пам'яті". До речі, якщо у вас "десятка", то ця програма вам точно не підійде.

Висновок

Отже, ми розглянули кілька найбільш популярних програмних продуктів для пошуку і видалення дублікатів файлів. Не всі вони можуть похвалитися функціональністю і точністю роботи. Але серед них є цілком запущені екземпляри, які можна застосовувати в сучасних реаліях. Ті ж, хто не любить захаращувати свій комп'ютер різними незрозумілими програмами, може цілком використовувати "Тотал Командер". Цей файловий менеджер на ура справляється з автоматичним пошуком дублікатів файлів і без проблем їх видаляє. Ось тільки цей менеджер платний. І ліцензія коштує досить дорого. Але ми точно знаємо, що потрібно робити. Адже так?

Популярі новини
Загрузка...