Непоправні помилки секторів жорстких дисків

515 0 Новини високих технологій

Як відомо, будь-який «залізне» обладнання, яке встановлюється в комп'ютерах, схильна до старіння чи зносу. І жорсткі диски винятком не є. Незважаючи на здаються проблеми фізичного характеру, досить часто можна зустріти і деякі різновиди програмних збоїв, внаслідок яких на дисках з'являються так звані невиправні помилки секторів (CrystalDiskInfo – утиліта для тестування HDD – позначає їх у списку ID, привласнюючи значення «С6»). Навіть при проведенні серії тестів поверхні вінчестера помилки можуть бути віднесені саме до фізичних пошкоджень, хоча насправді це не так. Просто програми при неможливості запису або тестування таких областей і позначають їх як збійні. Втім, виправити такі проблеми можна, звісно, лише за умови, що вінчестер дійсно не почала «сипатися» чи не піддавався фізичному впливу (ударів, падіння, потрапляння пилу і вологи, перегрівання тощо).


Що таке невиправні помилки секторів жорстких дисків?

Для початку слід навести трохи теоретичних відомостей про можливих ситуаціях, пов'язаних з появою таких збоїв в роботі обладнання. Фізичну природу появи невиправних помилок секторів жорстких дисків поки розглядати не будемо, а зупинимося на розумінні того, як такі збої розпізнаються і інтерпретуються засобами перевірки. В принципі, якщо не брати в розрахунок пошкодження поверхні, можна стверджувати, що всі основні збої пов'язані з порушеннями логічної структури жорстких дисків, що називається файловою системою. Дійсно, програми перевірки позначають збійні області з BAD-секторів з видачею повідомлень про помилки тільки з причини того, що не можуть їх прочитати. Як вже, напевно, зрозуміло, зовсім необов'язково це може бути саме фізичне пошкодження пластин. Найчастіше така ситуація може спостерігатися, скажімо, при раптовому відключенні живлення або не некоректного завершення роботи комп'ютера.


Трохи теорії з приводу битих секторів

Що ж стосується самих невиправних помилок секторів на диску, при їх виявленні особливого приводу для паніки бути не повинно. От тільки тут потрібно робити різницю між нестабільними секторами і нібито непереборні помилками.
Непоправні помилки секторів жорстких дисків
Як вже було сказано, у вищезазначеному додатку другим відповідає параметр «С6». А ось перші позначаються як «С5». Якщо відбувається збільшення тільки другого значення із зростанням кількості, не факт, що вінчестер почала «сипатися». У разі збільшення значення параметра «С6» або обох одночасно необхідно терміново приймати заходи і для початку спробувати хоча б створити резервні копії потрібних файлів або, якщо це можливо, скопіювати їх на знімний носій. Крім того, варто звернути увагу і на той факт, що багато виробників жорстких дисків, щоб уникнути появи таких ситуацій заздалегідь створюють на вінчестерах спеціальні резервні області. При виявленні невиправних помилок секторів на жорсткому диску лікування полягає в тому, щоб перепризначити адреса збійної комірки пам'яті, присвоївши їй одне з зарезервованих значень.

Симптоми прояву помилок HDD

Але далеко не всі користувачі стежать за станом жорсткого диска і регулярно його перевіряють на помилки. У більшості випадків активні дії робляться вже в самих надзвичайних ситуаціях. Тому спочатку слід звертати увагу на роботу HDD. Але як виявити, що на диску можуть бути помилки і збої?
Непоправні помилки секторів жорстких дисків
Найчастіше визначити наявність несправностей можна по постійному подвисанию операційної системи або зниження продуктивності, по появі частих мимовільних і перезавантажень появі синіх екранів смерті, неможливості завантаження при включенні або рестарт комп'ютера і т. д.

Найпростіша перевірка неактивного логічного розділу

Тепер зупинимося на основних методах усунення виниклих проблем. Найпримітивнішим рішенням є перевірка на нестабільні сектора і непоправні помилки секторів стосовно логічним розділам, оскільки вони не є віртуальними, а створюються на основному носії (тільки в іншої області диска).
Непоправні помилки секторів жорстких дисків
Для цього можна скористатися стандартною перевіркою диска, що викликається з розділу властивостей в «Провіднику». У сьомої версії Windows і нижче вказувати автоматичне виправлення збійних секторів або проведення тесту поверхні потрібно вручну. У версіях вище це не потрібно.

Як перевірити системний розділ?

Що стосується системного розділу, тут не все так просто. Виявити невиправні помилки секторів вищевказаним методом не вийде (система видасть повідомлення про те, що перевірка в даний момент активного тома неможлива). Однак в якості додаткового повідомлення може видаватися пропозицію про проведення перевірки при наступному включенні комп'ютера. З цим бажано погодитися і виконати перезавантаження. При рестарті тестування буде активовано без участі користувача. Але і без перезавантаження виконати перевірку теж можна.
Непоправні помилки секторів жорстких дисків
Для цього потрібно викликати командний рядок (обов'язково від імені адміністратора) і поставити в ній команду chkdsk /x/f/r, в якій атрибут «/x» відповідає за попереднє вимкнення активного тома, а два інші призначені для пошуку і усунення критичних помилок і збоїв з відновленням пошкоджених секторів. Знову ж таки, якщо перевірка виявиться неможливою, і вам буде запропоновано виконати її при рестарті, слід погодитися.

Як виправити невиправні помилки секторів у програмі HDD Victoria?

Однак власні кошти системи, як небезпідставно вважається, далекі від досконалості, тому для отримання найбільш ефективного результату слід використовувати сторонні програмні продукти, серед яких лідером (це визнано всіма експертами) є додаток Victoria HDD, здатне працювати і з-під Windows, і в DOS-режимі, який є кращим.
Непоправні помилки секторів жорстких дисків
У самій утиліті пошук невиправних помилок секторів, так само як і нестабільних областей, заснований на проведенні чотирьох тестів:
 • Ignore (попередня перевірка на наявність збійних або ігнорованих при читанні секторів);
 • Remap (перепризначення адрес для виявлених осередків);
 • Erase (стирання збійних адрес пошкоджених секторів або обнулення);
 • Restore (відновлення).
 • Примітка: тест з обнуленням слід використовувати тільки в крайніх випадках, оскільки подальша запис даних в такі сектори згодом виявиться неможливою.

  Непоправні помилки секторів жорстких дисків
  Само собою зрозуміло, що можна використовувати і інші програмні продукти начебто Ashampoo HDD Control, HDDScan, Data LifeGuard Diagnostic та інші. Але перша наведена вище програма, безумовно, є найкращою (це не обговорюється).

  Відновлення вінчестера: чи це можливо?

  Нарешті, абсолютно природними виглядають питання, пов'язані з відновленням жорсткого диска, але не за допомогою фізичного ремонту, а програмними методами. До недавнього часу не існувало. Однак з появою невеликої програми під назвою HDD Regenerator все змінилося.
  Непоправні помилки секторів жорстких дисків
  Як вважається, саме ця утиліта здатна виробляти так зване перемагничивание поверхні жорсткого диска, що дозволяє відновити не тільки працездатність HDD, але і всю що зберігається на ній інформацію. Звичайно, скептики щодо її використання наводять безліч контраргументів, тим не менш багатьом це не заважає її застосовувати і, треба сказати, вельми небезуспішно. Працює додаток виключно в DOS-режимі і має тільки англомовний інтерфейс (це два головних мінуса програми). З іншого боку, в середовищі Windows запускати перевірку жорсткого диска, загалом-то, не рекомендується взагалі, а з іншого – навіть при мінімальному знанні англійської мови особливих труднощів розібратися з утилітою не складе (тим більше що в основному всі операції максимально автоматизовані).
  Непоправні помилки секторів жорстких дисків
  Нарешті, якщо взагалі нічого не допомагає, можна спробувати провести низькорівневе форматування за допомогою програми HDD Low Level Format, але це знищить абсолютно всі дані, а операційну систему доведеться встановлювати заново, хоча, якщо вінчестер справді почав «сипатися», особливого сенсу в цьому немає.

  Що в підсумку?

  Як можна зробити висновок з усього вищесказаного, навіть пошкодження поверхні особливою проблемою не є, оскільки сучасні комп'ютерні технології досягли того рівня, що відновлення жорсткого диска проводиться зовсім елементарно. Що ж стосується ваших улюблених інструментів, звичайно, краще всього віддати перевагу програмі Victoria HDD (при наявності програмних збоїв). Якщо її застосування результату при неробочому жорсткому диску результату не дасть, тоді вже нічого крім додатка HDD Regenerator не допоможе (і то, дивлячись, наскільки серйозними виявляться виявлені проблеми).

  Популярі новини
  Загрузка...