"Стиснути цей диск для економії місця": це що таке? Наскільки доцільно виконувати таку операцію?

151 0 Новини високих технологій

Більшість користувачів, які працюють з жорсткими дисками і логічними розділами Windows-системах, використовуючи для цього «Провідник» або відповідний розділ управління дисками, напевно, звертали увагу на присутність в контекстному меню кілька незрозумілого пункту «Стиснути цей диск для економії місця». Це нововведення було винесено в окрему категорію, починаючи з Windows 7 хоча в системах рангом нижче теж було. Давайте подивимося, що це таке, для чого може використовуватися, чи варто займатися подібними речами і що слід врахувати, якщо таку операцію все-таки передбачається виконати.

Пункт налаштувань «Стиснути цей диск для економії місця»: це що таке?

Як відомо, раніше, коли вінчестери не володіли достатніми обсягами для зберігання інформації, а деякі файли, найчастіше відносяться до форматів мультимедіа (в основному відео та музика), мали дуже великі розміри, економія місця на жорсткому диску була справжньою проблемою всіх без виключення користувачів. Саме тому в свій час фахівці корпорації Microsoft вирішили її хоч якось усунути. Для збереження вільного простору при виборі розділу пропонувалося (і пропонується) стиснути цей диск для економії місця. Це, по ідеї, повинно означати зменшення розміру файлів, за рахунок чого і відбувається вивільнення необхідного додаткового обсягу. Як вже зрозуміло, якщо така функція в системі є, гріх нею не скористатися. І, як вважає більшість користувачів, нічого критичного в цьому немає. Однак, незважаючи на появу в Windows такої функції, деякі недостатньо добре розуміють суть питання і, не розібравшись, що до чого, одразу ж намагаються застосовувати стиск до дисків і розділів. А ось цього, без розуміння суті того, що відбувається робити не варто.


Як це працює?

Так, дійсно, стискання тому можна виконати. Технологія проведення таких дій чимось дуже сильно нагадує роботу з вбудованим в останні версії Windows Zip архіватором, коли є можливість просто зайти в упакований архів і переглянути його вміст, або відкрити потрібний файл.
"Стиснути цей диск для економії місця": це що таке? Наскільки доцільно виконувати таку операцію?
Так і тут. Всі файли при виборі компресії просто стискуються, але тільки в тому процентному співвідношенні, яке передбачено для кожного конкретного формату. Проте в «Провіднику» все стислі об'єкти видно в звичайному вигляді, а саме стиск жодним чином не впливає на можливість відкриття файлів, їх редагування, збереження або виконання операцій копіювання чи переміщення. З одного боку, це дуже зручно. Але не завжди, оскільки в деяких випадках можна не тільки зіткнутися з непередбаченими труднощами, але і отримати неработоспособную операційну систему.


Які диски або розділи можна стискати?

Що значить «стиснути диск для економії місця», трохи розібралися. Тепер подивимося, до яких саме розділів можна застосовувати такі операції. Якщо мова йде про логічних розділах, виконати стиснення можна.
"Стиснути цей диск для економії місця": це що таке? Наскільки доцільно виконувати таку операцію?
Але головною умовою є те, що вони повинні бути попередньо відформатовані виключно в NTFS. В іншому випадку нічого не вийде. Ще один нюанс полягає в тому, що при копіюванні стисненого файлу з одного розділу в інший компресія зберігається, а ось при переміщенні такого об'єкта в межах розділу він приймає вихідний вид, при якому стиснення відсутнє. Таким чином, якщо ви часто виконуєте операції, пов'язані з копіюванням або переміщенням великих файлів в одному розділі, сенс стиснення, загалом-то, зовсім втрачається (тим більше що повторно стиснути переміщений файл засобами для виконання компресії всього розділу не вийде).
Тепер пару слів про те, стискати диск для економії місця, якщо він виконує роль системного розділу (того, в якому встановлена операційна система). Більшість експертів схиляється до думки, що в цьому випадку використовувати компресію, незважаючи навіть на присутність такого пункту у властивостях диска, не варто ні за яких обставин хоча б з тієї причини, що після її виконання Windows може перестати завантажуватися взагалі.

Як виконати стиснення найпростішим методом?

Що ж стосується виконання процедури стиснення, тут зазвичай труднощів не виникає навіть у самих непідготовлених користувачів. В «Провіднику» досить просто через меню ПКМ перейти до розділу властивостей розділу, для якого передбачається виконати операцію стиснення, потім на загальній вкладці зазначити відповідний пункт, підтвердити свої дії і зробити рестарт системи.

Як зробити декомпресію системного розділу?

Але що робити, якщо користувач вирішив скористатися таким інструментом і за незнання або помилково стиснув системний розділ, після чого Windows перестала нормально завантажуватися?
"Стиснути цей диск для економії місця": це що таке? Наскільки доцільно виконувати таку операцію?
Відразу зверніть увагу, що відкат системи, який іноді може автоматично стартувати, ніякого результату не дасть.
"Стиснути цей диск для економії місця": це що таке? Наскільки доцільно виконувати таку операцію?
В цій ситуації доведеться проводити завантаження з будь-якого знімного носія, після чого в самому початку установки вибирати пункт відновлення, а на стадії вибору локації драйверів (після визначення встановленою ОС) у вікні знову вибрати властивості системного розділу через контекстне меню і зняти прапорець зі злощасного пункту.

Варто стискати диск для економії місця?

В загальних рисах, як видно з усього вищесказаного, нічого страшного в проведенні компресії немає. Залишається останнє питання з приводу використання пункту «Стиснути цей диск для економії місця». Це рішення, звичайно, залишається за самим користувачем, але в якості найбільш практичного рішення можна порадити стискати тільки логічні розділи, причому тільки ті, в яких часте внутрішнє переміщення файлів і папок не передбачено. З системним розділом краще не експериментувати.

Популярі новини
Загрузка...