Гра "Сталкер": останні моди

434 0 Новини високих технологій

Серія ігор S. T. A. L. K. E. R. стала для багатьох кращим вітчизняним шутером. Над нею працювала українська компанія GSC Game World. Кожна частина переносить гравця в альтернативну реальність, на територію України, у зону відчуження. Події гри пов'язані з Чорнобильською АЕС. У 2006 році стався Викид (аномальний вплив у грі). Все це призвело до того, що територія сильно змінилася, почали відбуватися дивні фізичні, хімічні і біологічні процеси. Все це призвело до мутантів, артефактів і аномалій. Розробники надихалися книгою братів Стругацьких, а також фільмом, який був знятий за нею.

Гра "Сталкер": останні моди

Ігри

Перша частина анонсована в 2004 році. «Тінь Чорнобиля» вийшла лише в 2007 році. Вона була відразу доступна на ПК з ОС Windows. Слідом за нею вийшла мобільна версія. Вона не отримала так багато позитивних відгуків, як комп'ютерна версія. Тим не менш має місце.


Друга основна частина з'явилася в 2008 році. «Чисте небо» знову можна було запустити тільки на операційній системі Windows. В описі до проекту йдеться про те, що це самостійне DLC. З сюжетної сторони «Чисте небо» - пріквел попередньої частини. А ось «Поклик Прип'яті» - проект, який вийшов у 2009 році, вважається сиквелом до «Тіні Чорнобиля». Його також називають доповненням серії. Зараз це остання частина, яка була випущена. У 2010 році намагалися запустити онлайн-версію ММОРПГ. Але вже на наступний рік скасували її. Також в 2010 році був анонсований «Слакер 2», розробку якого пізніше скасували. Але в травні 2018 року знову відбувся анонс другої частини. Є ймовірність, що до 2021 році все-таки збудеться мрія багатьох шанувальників цієї серії.


Але поки нова гра не випущена, гравцям доводиться задовольнятися останніми модами до «Сталкера».

Продовження

Щоб про серії не забували, прихильники намагаються працювати над «доповненнями». Кожна з частин регулярно отримує новий мод. Звичайно, далеко не всі версії стають популярними. До того ж, багато з них зроблені під впливом інших проектів. Але так чи інакше, останні моди «Сталкера» є у кожній серії.

Глобальний мод

Одним з популярних доповнень став Sigerous Mod. Це глобальний мод, який поширюється на всю серію ігор. Також завдяки йому був розроблений «Диверсант». Для «Тіні Чорнобиля» та «Чистого неба» є тільки одна версія цього мода. А ось для «Поклику Прип'яті» можна знайти останню версію мода «Сигериус» («Сталкер»). Раніше були випущені: з 13 по 22 версії. Є інформація, що 30 на даний момент в розробці.

Sigerous в «Тіні Чорнобиля»

Мод помітно вплинув на основну частину гри. Змінилася сюжетна історія, а на віртуальній локації з'явилося багато нових сцен. Одне і те ж зброю стало отримувати різні забійні характеристики. Модифікація вплинула і на нічний час доби. Тепер опівночі прокидаються моторошні істоти, які будуть нападати на героя. Але до ранку всі вони відправляються спати.
Гра "Сталкер": останні моди
Завдяки моду проходження отримало високий рівень складності. Тепер буде набагато більше проблем з тим, щоб вижити в зоні. Щоб отримати потрібну суму, доведеться шукати артефакти, які тепер зустрічаються рідше, але з збільшеною вартістю. Крім того, додали:
 • 95 нових артефактів;
 • 11 нових типів амуніції;
 • модифікатори зброї;
 • сотню бронекостюмов;
 • нові види продуктів і медикаментів;
 • 150 зброї;
 • 60 нових завдань;
 • нову погоду та багато іншого.
 • Sigerous в «Чистому небі»

  Мод також вплинув і на сюжетну історію «Чистого неба». У гру додали більше 70 нових завдань. Модифікація вплинула на кількість сцен і нових персонажів. Вночі стало практично нічого не видно, що перетворило цю частину в ужастик. Помітні зміни в механіці стрільби і нових модифікатори зброї. У гру додали затемнення і новий артефакт. Розробники постаралися виправити всі помилки, які до цього зустрічалися. Збільшилася кількість монстрів. Додана функція сну і т. д.

  Sigerous в «Поклик Прип'яті»

  Для цієї частини серії було випущено кілька версій. Вони змінювали безліч багів і додавали багато корисних нововведень. Стало доступно продовження сюжету. Розробники попрацювали над тим, щоб в останньому моді «Сталкера: Поклик Прип'яті» була адаптована частина локацій. Змінилося початок гри. На старі локації додали нові завдання. Розробники попрацювали над новою зброєю, виправили баги і взяли новий метод збереження.

  Популярний мод

  Одним з популярних став мод «Останній сталкер». «Сталкер: Тінь Чорнобиля» - гра, яка стала платформою для розробки цього доповнення. Мод з'явився в 2014 році. Він подарував геймерам нову сюжетну лінію. Над модом «Останній сталкер» працював zaurus crew. Автор відомий багатьма роботами, в тому числі трилогією «Апокаліпсис». Сюжет тісно пов'язаний з історіями попередніх частин від цього автора. Мод став логічним завершення тих подій, які були в «Апокаліпсисі» і «Впала Зірку. Честь Найманця». Хоча розробник хотів би, щоб додаток став самостійним.
  Гра "Сталкер": останні моди
  Основні зміни торкнулися сюжету. З'явився новий протагоніст Грек. Також з'явилися нові персонажі. Гравцеві довелося знайомитися з артефактами і спорудами на локаціях.

  «Тінь Чорнобиля»

  Останнім модом «Сталкера: Тінь Чорнобиля» став «Новий арсенал 5.0». Ця версія з'явилася в травні 2018 року. Проект помітно оновив основну частину гри. Завдяки модифікації з'явилася величезна кількість нового зброї та амуніції. Мод вплинув на геймплей і в цілому ігрову систему. Також збільшилася віртуальна локація, тому довелося додати в гру транспорт. Розробники попрацювали над квестами, сюжетною лінією. Тепер під час проходження геймери зможуть брати другорядні місії, а після закінчення основних квестів продовжити гру в режимі фріплей. Особливостями цього мода стало нову зброю. Тепер гравець міг вибрати собі рушницю з величезного списку. До зброї додали велику кількість модифікаторів, які впливали на прицілювання, раскачу при ходьбі, скорострільність і т. д. Протагоніст отримав новий навик і можливість подорожувати по збільшеній віртуальної зоні.

  В останньому моді гри «Сталкер: Тінь Чорнобиля» з'явилися великі місії і безліч другорядних завдань. Багато квестів пов'язано зі стріляниною гравця, тому доведеться багато потренуватися. Також є можливість мирно пройти всі завдання.

  «Чисте небо»

  У січні 2018 року з'явився для «Сталкера: Чисте небо» останній мод під назвою Stalker Wolfenstein. Це не найбільша додаток для цієї частини. Мод являє собою нові сюжетні зміни. Він переносить гравця на зовсім іншу локацію. Геймеру необхідно виконати роль Відродженого і розібратися з таємницею нацистів у Зоні Відчуження. Модифікація побудована на стелс-місій. Гравцеві потрібно непоміченим пробратися на базу, відшукати сейф, в якому зберігається вся необхідна інформація для проходження. Сюжетка тісно пов'язана з подіями, які відбувалися в ранніх модах «Артефакти Смерті». Протагоніст потрапляє в зону неподалік від території нацистів. Виявляється, що німці пробралися сюди через тимчасової розлом. Щоб повністю розібратися в історії, гравцеві потрібно знайти сейф з дослідженнями, після відшукати безшумне зброю для стелс-режиму і відправитися в підземеллі. Основне завдання - не бути виявленим ворогами, інакше завдання буде провалено.
  Перед гравцем абсолютно новий сюжет і режим проходження. Він потрапляє в невідому раніше місце - Локатор і Очисна. Тут йому будуть доступні квести і візуали. Також розробники трохи переробили геймплей і графіка.

  «Поклик Прип'яті»

  Самий останній мод на «Сталкер: Поклик Прип'яті» - «Ефект метелика». Вийшов він у березні 2018 року. Розробники представили його як доповнення до основної сюжетної лінії. Гравцеві належить познайомитися з долею одного з персонажів, який зустрічався в основній частині. Кардинальних змін немає: платформа проекту ґрунтується на оригінальної серії.
  Гра "Сталкер": останні моди
  У мод також впровадили ще один адаптований DLC. Він впливає на графіку і погодні ефекти. Тому локація буде виглядає дещо інакше. «Ефект метелика» тісно пов'язаний з попереднім модом «Контракт на хороше життя». Історія, представлена в останньому додатку, тісно пов'язана з подіями в розглядаємому моді. Так, гравцеві вдалося познайомитися з найманцем Похмурим, який подорожував з Коропом. Йому потрібно було відправитися в підземні шахти, щоб досліджувати їх. Але Карпо раптово зникає. Саме про те, що сталося, буде розказано в «Ефекті метелика». Модифікація вплинула на сюжетну історію і познайомила гравця з Коропом. Геймеру довелося досліджувати нову локацію. Над віртуальної територією попрацювали добре: є повноцінне наповнення об'єктами, цікавий ландшафт і добре пророблена місцевість. У сюжеті часто зустрічаються кат-сцени і помітні нововведення, пов'язані з геймплеєм.

  Інші моди

  Останні новітні моди на «Сталкер» не завжди стають культовими. Звичайно, затяті шанувальники раді будь-якому продовження улюбленої гри. Але серед всіх модифікацій є ті, які вважають багато хто не гірше основних історій, придуманих українською компанією-розробником.
  Гра "Сталкер": останні моди
  Приміром, «Мертве місто» став глобальним модом для «Поклику Прип'яті. Хоча він не подарував нову історію, він вплинув на геймплей і хід гри на основних локаціях. Розробники додали величезна кількість нової зброї. Також стали популярні деякі новостворені території. Локація розширилася, а тому на неї прибули нові угруповання і бази, а також стали відомі недосліджені аномалії. Разом з останніми в гру додали різні типи погоди. Гравцям сподобалися:
 • угруповання;
 • монстри;
 • текстури;
 • смішні діалоги;
 • захоплюючі квести;
 • масові битви і т. д.
 • Але, незважаючи на всі свої позитивні моменти, мод не зміг позбутися від багів і помилок. Також деякі геймери розкритикували нецензурну лексику і жаргон у перших версіях.
  Гра "Сталкер": останні моди

  Справа живе

  У свій час гравці були приємно здивовані проектом від вітчизняних розробників. Багато хто відразу стали шанувальниками серії ігор «Сталкер». Щоб справа жило, шанувальники збираються разом і придумують свої історії. Кожен хоче внести частинку себе в проект. Не всі моди виявляються вдалими. Серед них є вузькоспрямовані доповнення, які не всім зрозумілі. Навіть незважаючи на це, автори модів намагаються зберігати суть гри. Вони працюють над атмосферою, яка була прописана розробниками оригінальної гри. Продумують історію кожного протагоніста, щоб вона відповідала апокаліптичної теми.
  Гра "Сталкер": останні моди
  Останні вийшли моди до "Сталкера" в черговий раз підтверджують, що про гру не забули, а геймери раніше чекають другу частину гри. І хоча її вже обіцяли в 2010 році, анонс 2018 року дав надію на відродження проекту. Тому залишається чекати 2021 року, щоб побачити оновлену графіку, покращений геймплей і нову історію в старому стилі.

  Популярі новини
  Загрузка...