Моди Portal 2 або як продовжити життя іншим іграм

183 0 Новини високих технологій

"Portal 2" – легендарна комп'ютерна гра від студії Valve. Гра з великої літери, яка захопила розуми мільйонів гравців по всьому світу. Відмінний сюжет, чудових движок і логічні рішення завдань на рівнях – за все це гру швидко полюбили геймери з самих різних країн світу. Моди Portal 2 повинні були продовжити життя грі, але цього не сталося. Зате вони продовжили життя іншим іграм.

Моди Portal 2 або як продовжити життя іншим іграм

Зручний порталган

Порталган або портальна гармата – необхідний ігровий предмет всіх ігор серії portal. Як зрозуміло з назви, це не зброя. Гарматою її назвали лише умовно. Це переносний пристрій для створення порталів на спеціальних, порталообразующих поверхнях. Принцип роботи пристрою дуже простий. Постріл правою кнопкою комп'ютерної мишки відкриває телепорт, який нікуди не веде. Його необхідно пов'язати з телепортом іншого кольору, який можна відкрити, натиснувши на ліву кнопку миші. Два порталу пов'язані один з одним. Увійшовши в один з них, персонаж вийде з іншого. Також в пушку вбудований маніпулятор енергетичним полем нульового рівня. Якщо говорити простіше, то це ще й «Гравипушка». Не така, як у знаменитій Half Life 2 але теж досить цікава.


На принципі роботи цієї гармати і на основі її взаємодії з ігровим світом побудований абсолютно весь сюжет гри.

Невдалий моддінг

Моди в Portal 2 так і не прижилися. Причин цього досить багато. Перш за все, неможливо змінити концепцію цієї гри. Якщо додати ворогів і бойову зброю, то це вже буде зовсім інша гра. Додавати новий сюжет також не має сенсу, адже у самій грі існує конструктор рівнів. З його допомогою можна створювати власні головоломки і грати на тих локаціях, які створили інші гравці.

Універсальна концепція

Однак концепція портального пристрою ідеально вписується в будь-яку іншу гру, в якій фізичний движок допускає подібне взаємодія з світом. Несподівано з'ясувалося, що наявність порталгана не псує ігри інших жанрів, а навпаки, доповнює їх, розширюючи можливості. Це і призвело до того, що відповідні модифікації стали додавати портальне пристрій в самі різні ігри.

"Майнкрафт"

Моди Portal 2 або як продовжити життя іншим іграм
Це дуже перспективна пісочниця з величезним потенціалом. Мод Portal 2 "Майнкрафт" вписався настільки вдало, що став базовою модифікацією для тисяч користувальницьких збірок. Дійсно, мати таку гармату в грі з програмно-утворюваним світом – це круто. Завжди можна моментально повернутися на базу, розвантажити інвентар і настільки ж стрімко повернутися на місце видобутку ресурсів.

Популярі новини
Загрузка...