Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?

216 0 Новини високих технологій

Багато завзяті геймери досить часто стикаються з проблемою того, що при запуску ігор (не всіх, звичайно) іноді спостерігається мимовільна постійна перезавантаження комп'ютера. Зазвичай більшість користувачів починає звинувачувати в цьому встановлену операційну систему і відеокарту. Так, дійсно, іноді причина може полягати саме в них, але не завжди. Давайте розглянемо типові ситуації і спробуємо знайти вихід з кожного з них, застосовуючи для цього найпростіші засоби і методи.

Чому комп'ютер перезавантажується при запуску ігор?

Взагалі, перш ніж приймати рішення щодо виправлення таких збоїв і помилок, які іноді тягнуть за собою навіть поява синіх екранів смерті, в першу чергу необхідно з'ясувати причину такого явища. Серед всіх ситуацій, описаних користувачами найчастіше можна зустріти такі:


 • проблеми з блоками живлення;
 • перегрів центрального і графічного процесорів;
 • порушення в роботі оперативної пам'яті і жорсткого диска;
 • застарілі або неробочі драйвери графічного адаптера;
 • старіння прошивки BIOS, що тягне за собою проблеми з підтримкою нового встановленого «заліза»;
 • встановлені неліцензійні копії операційних систем та ігор;
 • вплив вірусів;
 • поломка обладнання.
 • Проблеми з електроживленням

  Отже, першим ділом будемо відштовхуватися від розгляду проблем суто фізичного характеру, оскільки саме вони зустрічаються найчастіше. Як вже зрозуміло, якщо комп'ютер при запуску ігор перезавантажується мимовільно й постійно, насамперед перевірте характеристики блоку живлення. Цілком можливо, що він просто не забезпечує достатнє живлення і потужність (така ситуація частіше всього проявляється, коли комп'ютерна конфігурація зібрана вручну). В якості додаткового засобу можна порадити встановити безперебійник або хоча б який-небудь простенький стабілізатор для запобігання негативного впливу на комп'ютер стрибків напруги в електромережі.


  Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?
  Примітка: іноді для ігор допомагає активація спеціального ігрового режиму (Win + G), який, щоправда, можна використовувати виключно в Windows 10 що дозволяє відключити непотрібні системні служби, що впливають на системні ресурси, і встановити схему електроживлення з максимальною продуктивністю.

  Перевірка температури процесора і відеокарти з виправленням знайдених проблем

  Не менш поширеною проблемою можна назвати і перегрів деяких важливих компонентів комп'ютера. Зокрема, це відноситься до процесора і відеокарти. Перевірити такі показники власними засобами Windows-систем неможливо, оскільки їх використання просто не передбачено (хіба що тільки в BIOS). Для визначення поточних температур «залізних» компонентів краще всього скористатися програмами на кшталт CPU-Z/GPU-Z, AIDA64 і т. д.
  Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?
  При виявленні критичних температур, найпростішим методом їх усунення вважається навіть не заміна або модернізація системи охолодження (хоча фахівці можуть зробити це без проблем), а установка додаткового програмного забезпечення на зразок невеликої утиліти SpeedFan, здатної контролювати швидкість обертання вентиляторів програмним способом, використовуючи для цього автоматизовані або користувальницькі налаштування.

  Тестування оперативної пам'яті та проблеми жорсткого диска

  Тепер ще дві часто зустрічаються причини, пов'язані з порушеннями в роботі ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і жорсткого диска, що теж може приводити до того, що комп'ютер при запуску гри перезавантажується. Що робити в такій ситуації? Відповідь очевидна: необхідно перевірити працездатність і цих компонентів. В якості найбільш простих засобів можна використовувати стандартні інструменти Windows-систем. Перевірити диск можна з розділу властивостей в «Провіднику» або через командний рядок (що набагато більш переважно).
  Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?
  Для тестування пам'яті застосовується інструмент mdsched (однойменна команда вводиться в меню «Виконати»). Але більш ефективними вважаються сторонні додатки зразок Victoria HDD і Memtest86/86+.

  Оновлення драйверів відеокарти і прошивки BIOS

  Іноді комп'ютер перезавантажується при запуску ігор ще й тому, що драйвер відеокарти є застарілим або просто непрацездатним. Найчастіше про це якраз і нагадують сині екрани, в яких при описі збою разом зі стоп-кодом видається посилання на файл збійного драйвера. Багато намагаються справити перевстановлення відповідного керуючого через «Диспетчер пристроїв», але в цьому випадку відновлення працездатності прискорювача на всі сто не гарантується.
  Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?
  Найкраще оновлювати драйвери за допомогою автоматизованих програм на зразок Driver Booster або використовувати вузькоспрямовані програми безпосередньо від виробників графічних чіпів. Оновлення BIOS самостійно виконати теж можна, однак тут слід врахувати, що встановлюється прошивка повинна повною мірою відповідати наявній первинній системі, оскільки некоректна її заміна може згубно позначитися на всій системі. У випадку з оновленням UEFI все набагато простіше, оскільки інсталяційний файл можна запустити від імені адміністратора безпосередньо в середовищі Windows, а оновлення прошивки буде вироблено при перезавантаженні комп'ютера або ноутбука. Але завантажувати потрібні складання такого програмного забезпечення слід виключно з офіційних інтернет-ресурсів виробників материнських плат або первинних розробників систем.

  Відсутність ключа Windows і встановлення піратських копій ігор

  Нарешті, якщо комп'ютер перезавантажується при запуску ігор після виконання всіх вищеописаних дій, зверніть увагу на власну копію операційної системи. Неліцензійні або не активовані версії можуть викликати такі збої.
  Комп'ютер перезавантажується при запуску ігор: що робити?
  Якщо ключа активації у вас немає, скористайтеся активаторами начебто KMSAuto Net, а на одній із стадій дайте згоду на створення завдання з постійною переактивации (зазвичай кожні десять днів) в Планувальнику завдань». Власне, і самі піратські копії ігор, працюватимуть у офіційних модифікаціях Windows, можуть викликати подібні явища. У цьому випадку, або вимкніть всі захисні функції системи (що може бути досить проблематично), або завантажте і встановіть офіційний реліз гри. Примітка: при використанні всіх описаних програмних методів не забувайте насамперед виконувати перевірку комп'ютера на віруси, оскільки деякі їх різновиди теж можуть викликати появу таких збоїв і помилок, не рахуючи і поломок обладнання, що теж потрібно враховувати.

  Популярі новини
  Загрузка...