"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

224 0 Новини високих технологій

Гра "Скайрим" вийшла ще в 2011 році і з тих часу обросла великою кількістю доповнень і модів. В останній версії гри була додана складність "легендарного" рівня і для деяких гравців вона стала справжнім випробуванням. Але що відрізняє нову складність від всіх інших, і як грати в "Скайрим" на легендарному рівні складності?

Рівні складності

Всього в грі є 6 рівнів складності. За замовчуванням стоїть середній рівень - "Адепт". Якщо якийсь етап гри здається занадто важким, то складність можна переключити на більш легку і продовжити проходження. Можна зробити і навпаки: ускладнити гру, якщо вона здається занадто простою. Чим відрізняються рівні складності в "Скайриме"? З кожним наступним рівнем збільшується одержуваний гравцем шкоди і зменшується кількість завдається шкоди. Іншими словами, чим вище рівень складності, тим болючіше б'ють противники і тим більше герою потрібно часу на їхнє вбивство.


"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

Новачок

Найнижчий рівень складності в "Скайриме". Він не популярний у гравців, адже гра стає просто нецікавою. На "новачка" можна переключитися в тому випадку, коли бій на більш високій складності не вдається виграти і не хочеться до нього повертатися пізніше з більш сильним персонажем. Також низька складність підійде тим, хто не любить битви і хоче просто досліджувати світ.

Учень

На цьому рівні складності в "Скайриме" все стає трохи важче, але все ще не досить цікаво. Ворогів на "учня" вбивати занадто легко, персонаж, у свою чергу, отримує від них занадто мало шкоди. На цій складності можна швидко проходити завдання та просто знайомитися з сюжетом і всесвіту ігри.


"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

Адепт

Середній рівень складності в "Скайриме", який стоїть у грі за замовчуванням. Саме з нього краще всього починати знайомитися з грою. Однак досвідченим гравцям "адепт" здасться занадто простим. Грати на такому рівні складності цілком комфортно, і він не вимагає від гравця продумування тактики для кожного бою. Тим не менш персонаж вже цілком може померти, і тому іноді доведеться використовувати цілющі зілля.

Експерт

Якщо гра на "адепті" здасться занадто легкою, можна спробувати свої сили на "експерті". Цей рівень складності "Висування" не найскладніший, але і повністю розслабитися не дасть. Деякі противники почнуть наносити все більше шкоди порівняно з попередніми рівнями складності, їх кількість здоров'я збільшиться, і герою знадобиться більше цілющих зіль, щоб з ними впоратися.

Майстер

Спочатку "майстер" був самим складним рівнем "Скайриме". На цьому рівні вороги стають досить сильними, їх захист збільшується ще більше, а шкода, яку завдає персонаж, стає відчутно менше. Тепер гравцеві потрібно продумувати свої дії перед вступ в бій і запасатися зіллям.
"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

Легендарний

Максимальний рівень складності в грі. Особливість легендарного рівня складності в "Скайриме" полягає в тому, що тепер супротивники можуть вбити гравця практично з одного удару. Без правильного підходу до розвитку персонажа, неабиякого запасу зіль і терпіння "легендарну" складність майже не пройти.

Порівняння складності в "Скайриме": відмінності рівнів складності "Адепт" і "Легендарний"

Як вже було сказано, вибір складності впливає на те, якої шкоди завдаватимуть противники персонажу і наскільки сильно буде бити сам герой. Із зростанням складності можуть зустрічатися більш сильні різновиди монстрів, але ніяких додаткових умінь у них не з'являється. І звичайно ж, проходження "Скайріма" на "легендарному" рівні складності займає набагато більше часу, ніж на "адепті".
"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради
Як же відрізняється бій на максимальної і середньої складності? Наприклад, напавши на вовка при складності "адепт", гравець легко з ним впорається, завдавши кілька ударів, і продовжить свій шлях. На "легендарної" складнощі при першій же зустрічі з вовком в ближньому бою доведеться постаратися, щоб його вбити. Можна навіть встигнути поліпшити кілька навичок. Якщо на "адепті" на початку гри зустрінеться крижаний троль, то з ним цілком можна впоратися. На "легендарному" рівні при зустрічі з таким монстром краще відразу тікати і повертатися тільки тоді, коли персонаж поліпшить свої здібності.
"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради
В цілому гра на "адепті" спочатку здається досить легкою, і тільки з зростанням рівня персонажа все починає ставати трохи складніше. З "легендарної" складністю все навпаки. Перші рівні даються насилу, але з розвитком персонажа вороги перестають здаватися непереможними. Ще однією відмінністю максимального рівня складності від середнього є те, що для успішного застосування навичок вони повинні бути добре прокачані. Наприклад, вміння "скритність" на "адепті" добре працює вже після отримання перших шести рівнів, в той час як на "легендарної" складності цей навик треба поліпшити як мінімум до 45-го рівня.
"Адепт" підійде більше для тих, хто не хоче надмірно напружуватися при проходженні гри. "Легендарна" ж складність сподобається любителям постійно відчувати свого персонажа на міцність.
"Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

Прокачування деяких умінь

Оскільки рівень персонажа в "Скайриме" підвищується з ростом рівня умінь, буде корисно дізнатися, як швидше прокачати деякі з них:
 • Скритність. Найпростіший спосіб підвищити цей навик - уперти персонажа в стіну, натиснути клавішу Ctrl, щоб він присів, Capslock для відключення бігу і "C" для автоматичного руху вперед. Після цього персонажа можна залишити на якийсь час, поки не прокачается навик. Інший спосіб - постійно пересуватися по світу в режимі скритності, не використовуючи швидке переміщення.
 • Красномовство. Навичка запросто поліпшується за допомогою розмови з барменом в таверні міста Рифтена. Варто тільки попросити його розповісти про сім'ю "Чорний верес" і весь час вибирати "Переконання". Ще можна дати будь біднякові кілька монет або відправитися в храм Дибеллы за благословенням.
 • Кишенькові крадіжки. Найлегше цей навик поліпшити постійно зберігаючись перед крадіжкою і завантажуючись в разі невдачі (гарячі клавіші F5-F9). Кількість одержуваного досвіду залежить від вартості речі, яку ви вирішили вкрасти.
 • Ковальська справа. Щоб отримати максимум вигоди від цього навику, качати його варто після прокачування красномовства. Все, що знадобиться для поліпшення ковальської справи - це багато залізних злитків і смужок шкіри. Їх можна як купити, так і добути самостійно, переплавляючи руду і нарізаючи шкіру на смужки. З добутих інгредієнтів робляться кинджали, які можна відразу і продавати, але краще залишити для прокачування зачарования.
 • Зачарование. Для поліпшення цього навику потрібно велика кількість каменів душ і кілька вивчених зачарований. Отримати камені можна двома способами: зачаровав якусь зброю на захоплення душ і добиваючи ним монстрів або за допомогою заклинання, якщо ви вирішили грати магом. Після отримання каменів можна приступати до зачарованию кинджалів, зроблених раніше. Якщо немає кинджалів, то варто відправитися в Солитьюд і відвідати магазин "Сяючі одягу". Там можна купити багато дешевих речей, які після зачарования легко перепродати дорожче.
 • Алхімія. Цей навик вимагає багато різних інгредієнтів, які видобуваються і купуються по всьому "Скайриму". Вигідніше всього робити зілля невидимості, а також отрута паралічу, завдає шкоди здоров'ю.
 • Володіння зброєю. Цей навик можна легко прокачати ще на початку гри. Просто доходите до місця з ведмедицею в пролозі ігри, берете кинджал або іншу зброю і починаєте бити Хадвора або Ралофа, в залежності від вашого вибору. Оскільки ці персонажі навчальні і за сюжетом повинні бути на стороні гравця як мінімум до виходу з печери, вони не почнуть атакувати, скільки ударів ви їм не завдали. Найкраще при прокачуванні навику таким способом вибрати "легендарний" рівень складності, щоб показник здоров'я у Ралофа або Хадвора зменшувався повільніше.
 • "Скайрим": рівень складності, секрети проходження, поради

  Секрети та поради по проходженню

  У "Скайриме" існує досить багато всіляких нюансів і хитрощів, які можуть допомогти в проходженні гри. Ось деякі з них:

 • Затиснувши клавішу Alt, персонаж починає тікати або скакати на коні швидше, витрачаючи витривалість. Але найкраще не витрачати її повністю, оскільки, закінчившись, вона почне відновлюватися лише через кілька секунд.
 • Не варто ігнорувати книги, які ви знаходите під час проходження гри. Вони можуть підвищити якусь здатність або почати квест.
 • Стріляючи з лука в режимі скритності, ви зможете нанести додатковий шкоди.
 • Якщо знімати із стін факели, то крастися стане простіше.
 • За допомогою режиму очікування (за замовчуванням клавіша "T") можна швидко відновити здоров'я, ману і витривалість.
 • З компаньйонами можна обмінюватися речами, але варто пам'ятати, що їх вантажопідйомність обмежена. Також у супутників є ще одна цікава особливість: якщо дати їм одну стрілу для стрільби з лука, то вона ніколи не закінчиться, скільки б компаньйон не стріляв. Можна, наприклад, дати наймита ебонітову стрілу і зібрати за ним вже сотню таких же стріл.
 • Залишені де попало речі незабаром зникають. Щоб цього уникнути, слід купити собі будинок і складати речі в скриню.
 • Якщо вам не подобаються налаштування складності самої гри, то можна поставити моди рівнів складності в "Скайриме". Деякі з них зрівнюють одержуваний і завдається шкоди, що може трохи полегшити життя на легендарному рівні. Інші ж покращують певні навички, що робить гру на максимальній складності комфортніше, але грати на більш низьких рівнях стає нецікаво. Є й такі, які ще більше збільшують складність гри.
 • Популярі новини
  Загрузка...