Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки

648 0 Новини високих технологій

Буквальний переклад назви серії комп'ютерних ігор Serious Sam звучить як «Серйозний Сем». В російської офіційною версією це «Крутий Сем». Жанр даної серії комп'ютерних ігор – шутер від першої особи. Автором основних частин «Серйозного Сема» є хорватська компанія Croteam. Спін-оффы ігри мають різні жанри. Їх розробниками стали інші компанії. Головний герой ігор – Семюель Стоун, має прізвисько Крутий Сем.

Системні вимоги

Для проходження Serious Sam 2 знадобиться комп'ютер з наступними характеристиками:
 • операційною системою Vista/7 або Windows XP;
 • процесором на 550 Мб;
 • оперативної пам'яттю 128 Мб;
 • з відеокартою на 32 Мб.
 • Пропонується разом з грою Serious Sam 2 русифікатор Steam. Справа в тому, що оригінальні версії розроблені із застосуванням англійської мови. При цьому вони укомплектовані однойменними русификаторами. Він знадобиться тим любителям «Крутого Сема», рідною мовою яких є російська. Зручність користувачам забезпечила команда авторів. Українізатор володіє функціональністю, що дозволяє проводити вибірковий переказ або текстових фрагментів гри, або її складових. Право вибору того чи іншого способу перекладу залишається за гравцем.


  Як встановити русифікатор Steam в Serious Sam 2? Для цього знадобиться послідовне виконання наступних кроків:
 • завантаження ZIP-архіву, що містить файли, і його установка;
 • вибір необхідної функції перекладу;
 • активізація інсталяційного файлу русифікатора, попередньо збереженого в системну папку гри.
 • Може бути використаний для гри Serious Sam 2 кооператив на пиратке. У цьому випадку рекомендується, щоб неоригінальна копія була скачана з перевіреного сайту.

  Можливі проблеми

  Іноді користувачі скаржаться на те, що припинена гра «Крутий Сем 1» Розробники рекомендують насамперед перевірити відповідність комп'ютера системним вимогам. Крім цього, ПК завжди вимагає набору спеціального ПО. Це бібліотеки, драйвера і ін Всі вони необхідні для забезпечення нормальної роботи комп'ютера.


  Якщо припинена гра «Крутий Сем 1», то в першу чергу варто переглянути драйвера для відеокарт. В даний час їх виробляє тільки дві компанії – AMD і nVidia. З'ясувавши, який з них оснащений комп'ютер, слід завантажити свіжий драйвер. Після цього знадобиться встановити актуальні бібліотеки. Це NET Framework і DirectX. У будь-якому випадку вони знадобляться для того, щоб не була припинена гра «Крутий Сем 2» і інші версії. Якщо при виконанні цих умов зависання все ж має місце, то тоді знадобиться розглянути типові проблеми. Вони можуть виникнути при проходженні Serious Sam.

  Сюжети перших частин

  Історія гри оповідає про знаходження людством артефакту, який був закладений в єгипетській землі могутньої цивілізацією, яка прилетіла до нас з планети Сіріус. За допомогою цього відкриття люди змогли значно просунутися в наукових досягненнях. Однак землянам довелося натрапити на величезне військо інопланетян під проводом Ментала, яке знищує практично все, що зустрічається на їхньому шляху.
  Для боротьби з ворогами вчені вирішують скористатися знайденим артефактом, що носить назву «Ключ до Вічності». З його допомогою вони відправляють одного з людей в далеке минуле. Цією людиною стає Сем Стоун. У продовженні гри під назвою «Крутий Сем 2: Пришестя» головний герой на літаючої тарілці виявляється збитий літаючим паровозом. Апарат, який переносить Сема в минуле, терпить крах. Герой опиняється на території джунглів Центральної Америки. При проходженні «Крутого Сема 2: Пришестя» йому необхідно здійснити подорож у минуле, побувавши в древньому Вавилоні, в місті Теотіуакані, де жило плем'я майя, а також у середньовічній Європі. Врешті-решт герой повинен отримати Святий Грааль, здатний допомогти у боротьбі з силами зла.

  Сюжет гри «Крутий Сем 2»

  Продовженням перших двох епізодів є історія, яка розповідає нам про те, як головний герой вирушив на Сіріус, де він повинен раз і назавжди перемогти Ментала. Поки Сем летів на цю планету, з ним зв'язався Рада Наймудріших. Його члени розповіли нашому герою про те, що для перемоги над Менталом потрібно зібрати Медальйон, що складається з п'яти частин. Це зробить лиходія вразливим. Перша з цих частин знаходиться в руках симб, що живуть на планеті М' Дигбо. Другу він знайде на планеті Магнор у племені Зикси. Третя знаходиться у жителів Чі-Че, батьківщиною яких є планета Чи Фанг. Четверта частина медальйона захована у клиров, що живуть на планеті Клір, а п'ята - у элфисов, її можна знайти на планеті Эллениер.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  Причому всі ці елементи Медальйона пропали. Перший з них потягла велика мавпа Квонго. Другий елемент був вкрадений зловісним Зум-Зум. Третій проковтнутий принцом Чанем, четвертий використовується магом Клировским для проведення ритуалів, а п'ятий не спускає очей дракон Ментала. Сему належить зібрати всі частини, а після цього відправитися на супутник Сіріуса Кронор, щоб врятувати бійців Альянсу. В кінці гри, після того як головний герой переживе багато пригод, він прийде до фортеці Ментала (проходження «Крутого Сема 2» обов'язково включає цей момент), а той відкриє йому таємницю.

  Як це працює?

  Кожна гра має свою родзинку. В одній з них нею є приголомшлива за своєю красою графіка з детально розробленими персонажами і прекрасними пейзажами , в іншій – пророблений до найдрібніших подробиць і хитро закручений сюжет, а в третій – ретельно продумана фізика з високим ступенем реалізму. Крім цього, існують ігри, які дозволяють подумати. Деякі призначені для стратегів, економістів або героїв. А є ігри для відпочинку, і саме таким характером і володіє проходження Serious Sam 2. Таким же був і перший «Крутий Сем». Гравці полюбили його за його відчайдушність і прямолінійність. Шлях при проходженні Serious Sam 2 досить веселий, і буквально до відмови набитий пародіями й жартами.

  Сам ігровий процес являє собою постійну стрілянину, в перервах між якій вставлений гумор. Часом жарти супроводжують і самі бойові дії. На екрані, в його верхньому лівому кутку, знаходиться лічильник життів. Їх головному герою перед проходженням кожного епізоду дається відразу три. Якщо Сем «помре», то йому доведеться повернутися до самої останньої з «ключових точок». Але після того як закінчаться – всі, на жаль. Гра закінчена. Однак є ще і нормальна система збережень. Крім зброї при проходження гри Serious Sam 2 на всіх рівнях знаходяться призи. Вони приносять нам очки. Після того як їх кількість досягне 10 тис., можна буде отримати додаткове життя. Монстри при проходженні гри Serious Sam 2 не відрізняються підступністю. Просто вони з'являються раптово і з похмурим виглядом накидаються на Сема. Один із секретів гри полягає в знищенні зазначеного авторами кількості монстрів. Тільки після цього можна буде йти далі. Варто відзначити, що заблукати в грі неможливо. Все в ній досить просто. Героєві належить зустріч з усіма босами Serious Sam 2. Тільки після перемоги над ними він зможе виконати завдання. Список всіх босів Serious Sam 2 невеликий. Ці сім персонажів. Серед них:
 • Квонго.
 • Зум-Зум.
 • Хьюго.
 • Принц Чанг.
 • Клировски.
 • Сесіл.
 • Останній бос Serious Sam 2 - фортеця Ментала.
 • Дуже приємною і красивою є графіка гри. При цьому кожен з рівнів відрізняється своїм неповторним стилем. Під час ігрового процесу постійно з'являються відеовставки, які містять в собі або чергову жарт, або підказку про подальше проходження Serious Sam 2.

  Арсенал

  Для знищення ворогів головний герой може скористатися:
 • циркулярною пилкою, яка не потребує ніяких боєприпасів;
 • револьверами з лазерними покажчиками мети;
 • «дивною інопланетної штуковиною» ZapGun, не вимагає зарядів;
 • многоствольным убивателем, який стріляє патронами від дробовика;
 • двустволкой;
 • пістолетами-кулеметами «Узі»;
 • шестиствольным кулеметом-вертушкою;
 • ракетометом;
 • гранатометом;
 • плазмової гвинтівкою;
 • психічно неврівноваженим папугою-камікадзе з бомбою;
 • гвинтівкою з оптичним прицілом;
 • гарматою;
 • бомбою;
 • гранатами-лимонками.
 • Планета М'яка Дигбо

  Проходження повністю «Крутого Сема 2» почнемо розглядати з першого рівня. Наш герой після прослуховування короткого інструктажу потрапляє в джунглі планети М'яка Дигбо, звідки і почнуться його пригоди. Всі дії гравця будуть спрямовуватися і координуватися приємним жіночим голосом, власницею якого є Нетти. Гуляємо селі синіх чоловічків симба, що населяють цю планету. Але нашим завданням є пошук місцевого старости, розмову з яким дозволить вирішити питання щодо вилучення частині Медальйона, що зберігається в джунглях.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  На цьому рівні Сему належить перша зустріч з багатьма різновидами монстрів, які і надалі будуть попадатися йому на шляху по Всесвіту. У пошуках старости нам доводиться кататися на їздового дінозавра, проходити через печеру і бігти до мосту вздовж річки. По дорозі на героя намагаються накинутися всюдисущі орки, дикуни і ящери. Відбиваємося від них і проходимо по мосту. Тут виявляється, що село в облозі. Після перемоги над распоясавшейся нечистю потрапляємо в будинок до місцевого вождя. Проте цікавить Сема частині Медальйона тут немає. Вождь повідомляє про те, що її потягнув Квонга. Що це за істота, знає тільки шаман. Але він живе не в селі. Вирушаємо в дорогу. На прощання вождь дарує Сему папуги-камікадзе Кладовика. Йдемо далі. По дорозі доведеться битися з орками. Тут можна застосувати кулемети. Навколо бачимо багато ящиків. З них сиплються патрони і гранати. Після перемоги над ворогами продовжуємо прогулянку на новому виді транспорту – роллерболе. Він являє собою кулю з шипами, всередині якого доводиться попрацювати ногами. Попереду з'являються білі міські стіни. І тут сімба пропонує новий транспорт, так як наш роллербол вже встиг розбитися. Це реактивний флаєр під назвою «Барракуда», здатний обігнати навіть носорога. До речі, на цих тварин варто звернути особливу увагу. Вони дуже потужні і сильні. І навіть якщо ухилитися від одного з них, носоріг неодмінно піде на наступний захід. Звалюємо тварина пострілом з дробовика. Але тільки зробити це потрібно на невеликій відстані. Біля стін міста Сема чекає перше серйозне бій з армією орків, биками-солдатами і носорогами. Найстрашнішими є гігантські павуки. Для них варто приберегти як можна більше ракет. Після перемоги над ворогами заходимо у ворота. Вулиці міста заповнені шаленими бульдогами без намордників і несвіжими зомбі. Проходячи квартал за кварталом, боремося з ними. Тут знадобляться «Узі» і снайперська гвинтівка, якій потрібно буде вражати ще й мішені, що з'являються на далеких дахах. Доходимо до резиденції шамана. Але його там немає. Шаман, виявляється, сидить у каталажке. Зачищаємо територію, буквально руйнуючи все навколо. Звільняємо шамана, який тут же починає викликати Квонти. Це істота, яке забрало частину Медальйона, виявляється величезною недружньої мавпою. Як вже було сказано, при проходженні Serious Sam 2 босів буде кілька. Квонга – перший з них. Наявний у розпорядженні арсенал Сема здатний тільки подряпати це істота. Однак тут на допомогу приходить шаман. Він вже підготував катапульти. Квонга переможений. Сем отримує першу частину Медальйона.

  Планета Магнор

  Продовжуємо розглядати проходження повністю «Крутого Сема 2». Переходимо на другий рівень. І ось ми опиняємося в болоті на планеті Магнор. Поруч з місцем приземлення Сема лежить плазмова рушниця. Вона допоможе в боротьбі з завербованими Менталом бойовими відьмами. Їх у грі два різновиди. Є серед них такі, які роз'їжджають у котлах. Інші літають на мітлах. Секрет перемоги над відьмами – використання дробовика. Однак стріляти доведеться практично в упор. Це стосується літаючих відьом. Наземних ж належить убити ракетометом і гранатами.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  В болоті також багато і іншої нечисті. Але ми перемагаємо і потрапляємо в село аборигенів, розташовану високо на деревах. У цьому поселенні повинна бути друга частина Медальйона. Але і тут не все так просто. На село нападають орки. Доводиться знову брати в руки зброю і бігти під огнем на інший кінець селища. Саме тут зберігається елемент Медальйона. По дорозі вступаємо в повітряний бій. Але при наближенні до своєї мети бачимо як потрібний нам предмет тягне величезна бджола. Прямуємо до її лігва, на місцерозташування якого вказав нам вождь. По дорозі прориваємося крізь вогонь армії Ментала і викликаємо по телефону боса. Їм є величезна бджола Зум-Зум, яка постійно висить у повітрі. Застосовуємо деякі секрети Serious Sam 2. Вони дозволяють нам врятуватися від атак комах. Для цього ховаємося під предметами, розкиданими на карті. Це стара клітка, друшляк, чарка і т. д. Однак Зум-Зум не залишає нас у спокої. Періодично вона випускає маленьких бджіл. Для того щоб цей бос не зміг поправляти своє здоров'я, Сему необхідно розстріляти квіти, які ростуть на галявині. Після цього ще одна частина Медальйона виявляється в його руках.

  Планета Чай-Фанг

  Сему належить виконати наступне завдання. Він виявляється на планеті Чай-Фанг, яка знаходиться під контролем Ментала. Правителем тут є жахливий і жорстокий принц Чан. Причому саме сьогодні у нього день народження. Потрапляємо в місто. В небі літають повітряні кулі, по вулицях ходять ошатні жителі. Бачимо тут і зомбі, які являють собою мордоворотів, розфарбованих під якудзи. Ретельно зачищаємо територію і проходимо до парку, де зібралася основна натовп. Для того щоб потрапити всередину, доведеться перебити велика кількість монстрів, а після купити квиток. Сему вдається зробити і те, і інше. Однак його запаси готівки занадто малі. Саме тому героєві доводиться шукати дрібниця. Потрапивши в парк, Сем відкриває масований вогонь по літаючим дідусям –майстрів кунг-фу. І знову доводиться бігти повз натовпів клоунів. Однак це не веселі чоловічки, а вибухонебезпечні самогубці. У них доведеться стріляти на відстані, отримуючи за перемогу монетки. Однак поки Сем добирався до іменинника, той, відчувши недобре, полетів на повітряній кулі. Доводиться вирушати на його пошуки. Наш шлях лежить в монастир Чанолин, який представляє собою справжню фортеця. Але Сем перемагає всіх ворогів і тут. Після його проходження усі приміщення стають схожими на немиту м'ясорубку. При вивченні таємниць і сюрпризів Serious Sam 2 зверніть увагу на те, що у внутрішньому дворі необхідно взяти знаходиться там гармату. І не варто економити на боєприпасах. Це цінне знаряддя дозволить відбитися від зграї носорогів. Прориваємося через останній кордон і опиняємося біля резиденції принца Чана, який є черговим босом. І тут знову нам стане в нагоді знання секретів та сюрпризів «Крутого Сема 2». Вони підкажуть нам, що перемогти принца можна буде тільки в тому випадку, якщо стріляти не в нього, а в що знаходиться над його головою гонг. Останній починає дзвеніти. Від цих звуків Чангу стає погано, а у нас в руках виявляється наступна частина Медальйона.

  Планета Клір

  Це містечко на рідкість непривітно. Планета Клір являє собою випалену територію, на якій зустрічається тільки лава, граніт і попіл. До цього, зрозуміло, доклав руку Ментал. Він залив планету напалмом, і тепер на ній живуть скелети, які воскресив чаклун Клирофски. Вбивати цих аборигенів легко. Однак їх занадто багато. Причому такі ж скелети, тільки з крилами, прикривають цю армію з повітря. Перша частина нашої подорожі по планеті Клір являє собою безперервний крос по пересіченій місцевості. Тут нам знадобляться гранати. Вони дозволять буквально розсипати клиров, збитих в щільний натовп.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  Після стрибків по камінчиках, стирчить з лави, наближаємося до входу в підземне місто. Повільно робимо собі дорогу крізь натовпи ворогів і йдемо прямо до резиденції Клировски. Крім скелетів у підземеллі зустрічаються і інші монстри. Це, зокрема, скорпіони і напівмеханічними гігантські динозаври. Але Сему і в цьому випадку вдається очистити прохід. Цей рівень нічим особливим не виділяється. Особливий інтерес на планеті Клір представляє для нас бос. Він є однією з різновидів «подзаряжающихся» персонажів. Саме тому не варто витрачати на нього боєприпаси. Слід просто прибрати «підживлення». Вона являє собою синій промінь, що проходить крізь алмаз. І якщо гарненько придивитися, то на полі бою таких мінералів можна виявити досить багато. Причому всі вони стиснуті в кістяних руках. Сему знадобиться вистрілити в кожен з цих алмазів. Тільки після цього пальці разожмутся, і камінь почне сяяти. Після потрапляння у всі алмази необхідно розблокувати той з них, який спрямований промінь. Це дозволить замкнути ланцюг і залишити Клирофски без підзарядки. Тепер можна спокійно забирати четверту частину Медальйона.

  Планета Эллениер

  На п'ятому рівні нашому героєві належить здобути останню частину Медальйона. Після цього він зможе перемогти злісного Ментала. Планета Эллениер являє собою зелені луки з акуратними будиночками і красивими замками. Досить довго тут зберігалася остання частина Медальйона. Але її, явно за вказівкою Ментала, вкрав злий дракон. Сем висаджується на вежу одного з замків. І тут же йому доводиться стріляти з гармати по ворогам. Після перемоги наш шлях лежить до найближчого села. Його жителі обов'язково підкажуть, де шукати дракона. Однак у замку вже повно ворогів, а біля вежі нашого героя чекають дуже недружньо налаштовані кентаври. Тут ми приймаємо рішення втікати, відстрілюючись на ходу. Перед Семом стоїть завдання – перебратися на інший бік рову. Однак механізм підйомного мосту не працює. В чому справа? Та просто в ньому застрягла рука якогось монстра. Звільняємо механізм, проходимо по мосту і опиняємося на полі. Воно вже буквально кишить монстрами. Бої Сему чекають практично весь час, поки він не прийде до села. Відбиватися від ворогів знадобиться і на її вулицях. Вдячні жителі селища вказують Сему дорогу, яка веде до столиці. Але і тут нас чекають незліченні натовпи ворогів, серед яких броньовані монстри. Для боротьби з ними знадобиться зброю самого великого калібру.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  Діставшись до міста, бачимо, що на його вулицях багато солдатів Ментала. Так що дістатися до замку вийде тільки люто відстрілюючись. Але потрапити в нього не так-то просто. Саме тому шукаємо альтернативний шлях. Він лежить через каналізацію. Тут досить чисто, однак водяться зомбі і клиро. Стріляючи в них, добираємося коридорами до великого залу, в центрі якого на постаменті знаходиться золота статуетка. І знову атаки. Після того як монстри будуть повалені, ставимо статуетку на секретний механізм, що відкриває двері. За нею знаходиться сад. Нетти підказує нам, що в ньому нам треба знайти п'ять синглів у виконанні короля цієї місцевості. Однак пошуків постійно заважають клоуни. Але все ж Сем справляється зі своїм завданням. Це дозволяє йому піти на прийом до Короля. Але в цей час дізнаємося, що дракон, який вкрав частину Медальйона, викрав принцесу. Потрібно вирушати на його пошуки в район літаючих островів. Тут розташований військовий гарнізон Ментала. Новими для нас є гарпії, які являють собою місцеві ВВС. Хорошим засобом боротьби з ними стає мініган. Після проходження острова опиняємося на повітряній причалі. Тут зустрічаємо похилого аборигена, який бере Сема до себе на борт. Після знищення вертольотів противника спускаємося на землю і йдемо по стежці. Дракон повинен бути неподалік. У грі він є черговим босом. Просто так вразити дракона неможливо. Для цього потрібно посісти одну з аркбалліст, які знаходяться навколо центральної майданчики. Трохи пострибавши по скелях, справляємося із завданням. Медальйон зібраний.

  Місяць Кронор

  Незважаючи на те, що Сем впорався з усіма завданнями, його пригоди на цьому не закінчилися. Наступний пункт при проходженні Serious Sam 2 - фортеця Ментала. Нашому героєві належить битися з цим лиходієм. Але для цього знадобиться вирішити проблему. І навіть не одну. Насамперед, армія Ментала дуже велика. Перестріляти її одному навряд чи вийде. Та й до того ж Сіріус, на якому мешкає лиходій, захищений силовим щитом, пробити який практично неможливо. Біля цієї планети є Місяць. Вона перетворена у військову базу, де утримуються ув'язнені і знаходиться лазерна гармата. Перша частина плану, який належить виконати Сему, полягає у звільненні людей, які сіли на космічні винищувачі і відправилися воювати на Сіріус. Після цього нашому герою потрібно буде знайти гармату і вистрілити з неї по щиту.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  Після проведених боїв Сему вдається звільнити ув'язнених. Він надихає їх на бій з армією Ментала, а сам вирушає на пошуки гармати. Там, де вона знаходиться, дуже холодно, багато льоду і снігу. Нашому герою, одягнений в літню футболку, доводиться нелегко. Він швидко замерзає. Крім цього, відбувається різке погіршення видимості. Навколишній простір немов заволікає інеєм. Для того щоб врятуватися від холоду, знадобиться або палаюча бочка солярки, або тепле приміщення. В одному з ангарів знаходимо пульт управління потрібної нам гарматою. Тепер шлях Сема лежить на висотну майданчик, на якій йому необхідно дочекатися космічний корабель. Стояти тут доведеться, ухиляючись від пострілів ворога. Космічний корабель доставив нам вибухівку. Вона потрібна для того, щоб знищити гірські ворота, за якими знаходиться лазерна установка. Але й після того, як справу буде зроблено, розслаблятися не варто. Сему належить зустрітися з місцевим босом, якого звуть Хьюго. Це величезний робот, вразити якого звичайною зброєю не вдасться. Для того щоб перемогти цього монстра, потрібно бігти попереду нього і, вискочивши з ангара попрямувати до вертолітного майданчику, де сісти у вертоліт. Роботу зможуть завдати пошкодження ракети. Вони перебувають на одному з майданчиків сірого кольору, позначеної зеленим маяком.

  Планета Сіріус

  Отже, наближаємося при проходженні Serious Sam 2 до фортеці Ментала. Космічна армія сформована. Сем стріляє з гармати і пробиває в щиті діру. Однак потрапити на планету вдається одному нашому герою. Вороги встигають полагодити щит, не пропустивши через нього колишніх ув'язнених.
  Serious Sam 2: проходження, опис гри, поради та підказки
  Сем приземляється посеред міста. Він вибирається зі свого винищувача і починає діяти. Однак монстрам вдалося зловити його і запустити на Арену, яка являє собою лабіринт з перешкодами. Але наш бравий герой і вибрався з цієї халепи, попрямувавши битися з Менталом. Ось так, в боях і битвах, були пройдені в грі Serious Sam 2 всі боси і всі рівні. Нелегкою виявилася для нашого героя і остання битва. Кількість її учасників наблизилося до всіх рівнів, разом узятим. Головне, що Менталу все ж дісталося від Сема. Так все і закінчилося. Однак це далеко не остання історія, яка запропонована розробником. Сема чекають нові пригоди.

  Популярі новини
  Загрузка...