Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів

453 0 Новини високих технологій

Проблема копіювання файлів великих розмірів на звичайні флешки і знімні карти пам'яті займає уми багатьох пересічних користувачів. І дуже часто вони звинувачують саме знімні накопичувачі, хоча проблема тут зовсім в іншому. Далі пропонується розібратися в тому, як на флешку скинути великий файл і наскільки це взагалі можливо. Але для початку давайте розглянемо саму проблему і з'ясуємо, з чим пов'язане виникнення таких ситуацій.

Чому не виходить скинути великий файл на флешку?

По всій видимості, немає особливого сенсу говорити про те, які саме файли у більшості випадків мають такі розміри, що перенести їх на звичайний флеш-накопичувач буває просто неможливо. Як правило, найчастіше проблема копіювання виникає з файлами сучасних відеоформатів, які, в залежності від якості матеріалу, можуть мати досить значні розміри. Згадайте хоча б обсяги даних, які зберігаються на тих же дисках стандарту Blu-ray. Та й звичайні фільми формату DVD при високій якості і тривалості місця можуть займати не менше. Те ж саме сказати і про деяких настановних дистрибутивах, в яких можуть бути спеціалізовані бази даних у вигляді одного-єдиного або декількох файлів великого розміру. Дуже часто це відноситься до бібліотек, віртуальних синтезаторів, які сьогодні масово застосовуються в музичних комп'ютерних секвенсорах і студіях.


Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів
Так, наприклад, файл інструментів популярного синтезатора Omnisphere 2 займає більше 50 Гб. А перенести такий об'єкт на знімний носій буває не тільки довго, але і неможливо (і зовсім не через обмеження обсягу самої флешки). Основна ж проблема полягає в тому, що для всіх флешок за замовчуванням використовується файлова система FAT32 у якої є власні обмеження, пов'язані з тим, що працювати з обсягами файлів більше 4 Гб вона не вміє. Фактичний розмір файлу, звичайно, визначається, але здійснити дії щодо переміщення або копіювання таких об'єктів в ній неможливо.

Використання форматування в NTFS

Як скинути великий файл на флешку, якщо вона має вищезазначену структуру? По всій видимості, багато хто вже зрозуміли, що її необхідно перетворити. Для виконання таких дій найпростіше скористатися звичайним форматування накопичувача з вибором в якості кінцевої файлової системи NTFS.


Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів
При цьому зовсім необов'язково використовувати повне форматування, а можна обмежитися швидким або так званої очищенням змісту. У будь-Windows-системи отримати доступ до цього інструменту можна прямо через контекстне меню ПКМ на вибраному носії. Примітка: аналогічно стандартному процесу форматування можна виконати з командного рядка або з використанням її інструментів скопіювати файл на зовнішнє пристрій. В силу того, що такі процедури виглядають для рядових користувачів більш складними, вони розглядатися не будуть. Кінцевий ефект все одно один і той же.

Додаткові утиліти для форматування

Говорячи про те, як скинути великий файл на флешку, варто згадати і деякі сторонні програми, що дозволяють швидко і без особливих проблем здійснити форматування будь-якого типу і будь-якого носія.
Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів
У більшості таких програм і інтерфейс, і можливості дуже нагадують інструменти Windows. А ось деякі з них (зокрема, HDD Low Level Format Tool) доцільно застосовувати, коли з флешками або картами пам'яті спостерігаються проблеми внаслідок зміни формату, відмови в роботі контролерів або інших ушкоджень нефізичного характеру.

Як записати великий файл на флешку без форматування?

Але давайте припустимо, що у користувача є знімний накопичувач із записаної на ньому інформацією, на який потрібно перенести файл розміром більше 4 Гб. Як скопіювати великий файл на флешку в такій ситуації, адже форматувати його з знищенням вже записаних файлів не хочеться? У цьому випадку можна скористатися інструментом конвертування FAT32 в NTFS, який передбачає тільки перетворення однієї файлової системи в іншу без необхідності форматування накопичувача. До засмучення багатьох недосвідчених користувачів, працює це тільки в командної консолі (cmd).
Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів
Саме ж перетворення здійснюється шляхом виконання команди convert N: /fs:ntfs /nosecurity /x, де N – буква знімного носія, що відображається в «Провіднику». Примітка: якщо для знімного диска встановлена позначка тому, для виконання операції доведеться ввести її. Але найпростіше спочатку прибрати її через розділ властивостей в «Провіднику», а тільки потім запускати перетворення.

Розбиття вихідного об'єкта на частини

Нарешті, давайте подивимося, як скинути великий файл на флешку з FAT32 взагалі без якого б то ні було форматування або перетворення файлової системи в інший стандарт. Оскільки вище 4 Гб не стрибнеш, файл потрібно розбити на частини, які будуть менше цього розміру, а потім скопіювати їх на носій. Але що використовувати для виконання таких дій? Краще всього підійдуть самі звичайні програми для роботи з архівами (Zip, 7-Zip, WinRAR і т. д.)
Як скинути великий файл на флешку: види файлів, розміри, кількість пам'яті, різні способи копіювання файлів
У будь-якому такому додатку необхідно просто додати шуканий файл і вказати розміри частин, які створюватимуться при стисненні. Щоб спростити собі роботу, із спеціального списку із встановленими параметрами можна вибрати саме розмір, відповідний максимуму в структурі FAT32. Само собою зрозуміло, що, якщо ви таким способом копіюєте фільм, без вилучення вмісту архіву відтворити його ні на побутових пристроях, ні в програмних плеєрах буде неможливо. Примітка: просто розбити файл на частини без стиснення також можна в файловому менеджері Total Commander.

Короткі підсумки

Ось коротко і все, що стосується основних рішень, пов'язаних з проблемою того, як на флешку скинути великий файл. Якщо підвести своєрідний підсумок в плані вибору найкращого способу копіювання, здається оптимальним варіантом стане або форматування, або конвертування файлової структури в NTFS. Застосування програм-архіваторів доцільно тільки в тому випадку, якщо стиск стосується мультимедійних форматів, які зі знімного пристрою потрібно відтворити, а звичайних файлів і папок, які потрібно, наприклад, перенести на інший комп'ютер.

Популярі новини
Загрузка...