В якому форматі форматувати флешку: оптимальний вибір файлової системи

1470 0 Новини високих технологій

Сьогодні флешками називають і звичайні знімні USB-носії і карти пам'яті для мобільних девайсів. Їх використовують повсюдно. Але іноді для першого застосування або відновлення працездатності таких пристроїв носій доводиться піддавати форматування. Ось тут і виникає абсолютно закономірне питання - в якому форматі форматувати флешку? Розглянемо кілька основних варіантів і порівняємо їх переваги і недоліки.

Фактори, що впливають на те, в якому форматі краще форматувати флешку

Перш ніж приступати до форматування, слід чітко визначитися, для яких цілей буде застосовуватися накопичувач, і яка саме інформація на ньому буде зберігатися.
В якому форматі форматувати флешку: оптимальний вибір файлової системи
При цьому особливу увагу потрібно приділити питанню - якій операційній системі буде використано пристрій. Крім того, навіть при наявності величезної кількості інструментів для читання та запису інформації на сучасні USB-накопичувачі, досить сильний вплив на вирішення проблеми того, в якому форматі форматувати флешку, впливає розмір його вбудованої пам'яті.

NTFS або FAT32: що вибрати?

Як правило, практично всі нинішні Windows-системи при виборі файлової системи для форматування знімних носіїв пропонують використовувати кілька варіантів, але серед основних можна виділити стандарти NTFS і FAT32.
В якому форматі форматувати флешку: оптимальний вибір файлової системи
Тут відразу слід оцінити обсяг пам'яті пристрою. FAT32 може працювати виключно з пристроями, об'єм пам'яті яких не перевищує 4 Гб. Сучасні моделі таких USB-пристроїв мають обсяги куди більше. Тому вирішуючи в якому форматі форматувати флешку, саме з точки зору цього аспекту, безумовно, слід вибирати NTFS. З іншого боку, проблема має і зворотний бік медалі. Наприклад, при спробі використання пристрою на деяких сучасних телевізійних панелях, PS3 або Xbox, система NTFS може бути і не виявила. Те ж саме стосується і створення завантажувальних носіїв для інсталяції Windows-систем на комп'ютери і ноутбуки, в яких замість стандартної системи вводу/виводу (BIOS застосовується удосконалена розробка UEFI, яка стандарт файлової системи NTFS теж не розпізнає. Таким чином, висновок напрошується цілком очевидний: форматування слід проводити в FAT32.

Формат Ext4

Іноді можна зустріти стандарт Ext4. Однак він застосовується, в основному, виключно в Linux-системах. Якщо користувач працює з однією з таких модифікацій і не планує переносити дані з накопичувача, наприклад, на комп'ютерах з Windows-системами, що цей формат не розпізнають, його можна застосовувати. В іншому випадку знову доведеться вибирати між FAT32 і NTFS.

В який формат форматувати флешку для «Андроїда»

Тепер кілька слів про знімні накопичувачі у вигляді SD-карт, які застосовуються в мобільних Android-пристроях. Оскільки операційні системи цього типу NTFS не підтримують ні в найменшій мірі, такий варіант форматування можна виключити.
В якому форматі форматувати флешку: оптимальний вибір файлової системи
Вибирати доведеться між FAT32 і exFAT. Тут знову спочатку питання впирається у об'єм пам'яті накопичувача. Зрозуміло, що при обсягах більше 4 Гб, питання однозначно вирішується на користь exFAT. Можна було, звичайно, використовувати системи на зразок Ex2/3/4 але тут проблема полягає в тому, такі формати здебільшого сприймаються не стандартними, а кастомних прошивками Android, а при форматуванні в Ex4 Windows-системи зможуть тільки зчитувати інформацію з накопичувача, але не записувати.

Короткі підсумки

Таким чином, рашать, в якому форматі форматувати флешку, можна двояко. Незважаючи на те що система FAT32 не може працювати з великими обсягами пам'яті, вона функціонує декілька швидше, ніж NTFS, і, до того ж, розпізнається практично усіма відомими операційними системами і пристроями. Але NTFS краще при обсягах пам'яті більше 4 Гб. Для Android універсальним рішенням є використання системи exFAT, яка одночасно поєднує в собі практично всі можливості і переваги як FAT32 так і NTFS.

Популярі новини
Загрузка...