Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки

783 0 Новини високих технологій

Мерехтить екран ноутбука - що робити в такій ситуації і чому вона виникає? Це питання цікавить багатьох користувачів портативних пристроїв, адже екран лептопа дозволяє юзеру отримувати велику кількість інформації. Основне завдання матриці екрана - комфортний висновок відомостей. Серйозна проблема для користувача - це мерехтіння. Таке явище вносить дискомфорт у роботу, так як дисплей блимає, а колір зображення спотворюється.

Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки

Чому це відбувається?

Якщо мерехтить екран ноутбука, то це ще не означає, що пристрій потрібно нести в сервісний центр. Проблему можна вирішити своїми силами. Головне - знайти причину. Ноутбуки - це портативні пристрої, тобто їх завжди можна взяти з собою, тому іноді екран виходить з ладу внаслідок його пошкодження. Однак нерідко це трапляється через програмного збою.


Якщо мерехтить екран ноутбука, то потрібно взяти до уваги такі причини:
 • збій в програмному забезпеченні;
 • користувач встановив несумісні з поточною версією ОС драйвери;
 • є проблеми з відеокартою, можливо, там перегоріли або перегрілися елементи;
 • підсвічування матриці екрана працює несправно;
 • в контакті матриці ноутбука відбулися збої, пошкоджений шлейф пристрої;
 • Деякі причини можна усунути самостійно, але якщо пошкоджена відеокарта, то потрібно звернутися в сервісний центр для її ремонту або заміни.

  Мерехтить екран ноутбука: що робити?

  Перш ніж шукати причини цього явища і намагатися його виправити, потрібно вимкнути ноутбук з мережі і зняти акумулятор, якщо він знімний. Почекайте три-чотири хвилини, потім приєднайте батарею назад. Якщо ж ці дії не дали результату і екран продовжує блимати, то слід зробити інші дії. Які? Все залежить від причин.


  Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки

  Програмні причини

  Якщо мерехтить екран ноутбука при роботі, швидше за все, всьому виною програмні проблеми. Щоб їх вирішити, для початку потрібно перевірити налаштування і драйвери. Подивіться правильність налаштувань частоти оновлення екрану. Зробити це можна наступним чином:
 • Натисніть правою кнопкою миші, виберіть "налаштування екрану", відкрийте їх.
 • У вікні налаштувань знайдіть "Додаткові параметри екрану".
 • У списку, натисніть "Властивості графічного адаптера".
 • У вікні налаштувань перейдіть у вкладку "Монітор", налаштуйте параметр частоти оновлення екрану (пробуйте змінювати частоти по черзі).
 • Якщо екран ноутбука мерехтить смужками, іноді це може означати, що неправильно підібране дозвіл. У налаштуваннях має бути зазначено оптимальне значення для матриці, яка використовується в лептопі. Також причиною може стати втрата актуальності драйверів відеокарти, встановлених на пристрій. Останню версію драйверів можна скачати на офіційному сайті розробників процесора, встановленого на ноутбуці. Потім перейдіть в "Диспетчер пристроїв", видаліть старі драйвери, встановіть нові, перезавантажте ноутбук.
  Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки

  Апаратні несправності

  Мерехтливі смуги на екрані ноутбука можуть означати, що виникли апаратні проблеми. Якщо від мерехтіння не вдалося позбутися за допомогою програмних налаштувань, то, можливо, проблема полягає в несправній роботі компонентів, які відповідають за виведення зображення на екран пристрою. Спочатку переконайтеся в тому, що відеокарта під час роботи не нагрівається (скористайтеся спеціальними програмами для перевірки). Якщо ж дисплей блимає з-за перегріву відеокарти, то при включенні ноутбука мерехтіння не спостерігається.
  Якщо перегрівся графічний адаптер, слід почистити ноутбук від пилу, замінити термопасту на відеокарті. Бажано під час роботи використовувати охолоджуючу підставку і не ставити лептоп на м'які поверхні. До апаратних причин також відносять перегин шлейфу, який відповідає за виведення зображення на екран. Потрібно перевірити, пережатий провід чи ні - для цього слід розібрати ноутбук і оглянути його уважно.
  Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки

  Складності

  Мерехтіти екран ноутбука може і по більш серйозних причин. До них відносять перегорання деталей відеокарти, материнської плати, вихід з ладу матриці. Якщо є хоча б одна з перерахованих причин, то вирішувати її потрібно заміною частин ноутбука. В цьому випадку слід звертатися в сервісний центр. Щоб переконатися в тому, що мерехтить екран з-за несправної матриці, підключіть ноутбук до телевізора або монітора. Якщо картинка не мерехтить, то проблема в шлейфі або самої матриці. Тоді доведеться звернутися до фахівців, якщо немає варіантів виправити проблему самостійно.

  Варіанти вирішення проблеми

  Мерехтить екран в іграх на ноутбуці? Проблема може бути в моніторі. Часто на лептопах мерехтіння і брижі виникають через перетирання шлейфу, так як постійно відкривається і закривається кришка ноутбука. Якщо він блимає тільки під час ігор, а в звичайному режимі все нормально, то можна виставити іншу частоту вертикальної розгортки монітора, а в іграх включити вертикальну синхронізацію. Подібні дії повинні допомогти. Також можна почистити відеокарту, а при необхідності замінити її на іншу.
  Мерехтить екран ноутбука: причини, способи усунення неполадки
  Якщо екран мерехтить у Windows 10 то проблемою в більшості випадків стає відеодрайвер. Щоб його відновити, потрібно завантажити ноутбук в безпечному режимі, видалити діючий відеоадаптер, а потім побачити оновлення драйвера.
 • Увімкніть ноутбук в безпечному режимі, натисніть кнопку "Пуск" правою кнопкою миші, виберіть "Диспетчер пристроїв".
 • Відкрийте "Відеоадаптери", знайдіть, натисніть правою кнопкою на "Видалити пристрій", поставте галочку поруч, виберіть "Видалити", перезапустіть лептоп.
 • Після натисніть на клавіатурі клавішу Windows + I, щоб відкрити "Параметри".
 • У зазначеному розділі виберіть "Оновлення та безпека" - "Центр оновлення Windows" - "Перевірити наявність оновлень".
 • Пам'ятайте, що найчастіше екран на ноутбуці виходить з ладу із-за механічних пошкоджень. Удари, струси, сильне закриттю кришки негативно позначаються на працездатності матриці. Звертайтеся з лептопом дбайливо, тоді не доведеться мучитися з приводу пошуку причин виходу з ладу елементів. Крім того, ремонт сьогодні обходиться дуже дорого. Іноді простіше купити новий ноутбук, ніж витрачати час і гроші на відновлення старого.

  Популярі новини
  Загрузка...