Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки

499 0 Новини високих технологій

В даний час комп'ютерні технології вливаються в наше життя з такою швидкістю, що скоро весь світ опиниться в їх влади. Технології надають нам дешеве виробництво, обчислення, навчання, полегшення доступу до багатьом ресурсам типу інформаційних сайтів або банківських послуг. Незабаром, можливо, будуть автоматична медицина, будівництво, видобуток копалин. Звичайно, це позначиться на нас дуже сильно, адже, по суті, історія сучасного людства почалася відносно недавно, з-за чого багато занадто безтурботно ставляться до інформаційної безпеки. Вони можуть не боятися вводити паролі на чужих комп'ютерах та зберігати їх, довіряти дані банківських карт і ще багато чого.


Безумовно, автоматизація процесів життєдіяльності дає можливість людям відчути себе легше. Проте є деякі проблеми, які при цьому з'являються.

Інформаційна безпека

Вона складається з безлічі факторів: використання останніх версій антивірусних систем, своєчасне оновлення системи, перевірка на віруси носіїв і завантажених даних, безпека громадських мереж, наприклад, Wi-Fi, і т. д. Так приємно сісти в якому-небудь кафе за чашкою чаю, підключити ноутбук або інше пристрій до доступної, а головне – безкоштовної мережі. Але не всі замислюються, як ці безкоштовні і загальнодоступні мережі можуть відгукнутися після. Найлегше – це просто занесення хробака заради жарту, але інша справа, якщо це буде троян, який вкраде всі важливі дані з носія, так ще й заблокує пристрій.


Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки
Щодня в світі відбувається більше мільйона атак, спам-розсилок, розгортки ботнету і тому подібної шкідливої активності.

Статистика інформаційних загроз 2017 року

За даними Лабораторії Касперського, було скоєно 342566061 атак. Зафіксовано 33006783 унікальних URL, де була виявлена небезпека. Спроби шкідливого ПЗ отримати доступ до банківських рахунків з комп'ютера власника 224675 користувачів. Атаки шифрувальників на комп'ютерах 246675 користувачів. Антивірусами користувачів було виявлено 185801835 небезпечних об'єктів. На мобільних пристроях було виявлено понад 2 млн небажаних програм. Файлові віруси це все можуть легко влаштувати. А якщо ви любитель подорожувати по сумнівних сайтів, ситуація загострюється ще більше. Наприклад, повинна вийти якась гра, а її ніде немає. Однак на подібних сайтах гру можна знайти, але при завантаженні завантажується вірус, який ви запустите, а там вже справа техніки.
Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки
Атаці піддалися і мобільні пристрої, шкідливе програмне забезпечення проникає на пристрій і може вкрасти ваші дані. Особливо цінні – це банківські дані, паролі та логіни від сайтів, фотографії і багато чого ще. Звичайно, якщо ви нічого не соромитеся, то для вас слив фотографій не буде сильної трагедією, але виявлення даних банківської картки може бути серйозною проблемою. Навряд чи хтось хотів би стати жертвою кардинга. Це коли беруть дані вашої картки, купують щось, далі продають цю річ іншій людині, тобто відмивають гроші, зазвичай такі речі надаються з дуже великою знижкою.

Важливість інформаційної безпеки

Файловий вірус — це код, який здатний проникати у тіло програмного файлу або документа. При цьому документ містить дії. Вірус можна помістити в будь-який формат файлу, відео, музичний трек, гра або програми з торрент-трекерів. На вигляд це нормальний формат файлу для його цільового призначення, але на ділі, крім потрібних даних, там може бути "вшитий" .exe файл. Благо, в інтернеті купа інструкцій для створення подібних носіїв, бери – не хочу. Будь "експериментатор" може спробувати себе в цій справі, тому ризик зіткнутися з вірусом високий.
Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки
Для прикладу, з зовсім недавніх світових вірусів можна відзначити WannaCry і Petya (ох, вже ці російські хакери), які вимагали за розблокування Bitcoin. Зауважте, що з просуванням і популяризацією криптовалют також пішли випадки зараження прихованими майнерами.

Види файлових вірусів

Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки
Вони поділяються на види:
 • Файловий нерезидентный вірус розміщується у файлі, активність проявляє після запуску, після виконання повертає управління самій програмі. Зараження відбувається через пошук по каталогу.
 • Файловий резидентний вірус, крім зараження виконуваного носія, також проникає і в знаходяться в зовнішній пам'яті, і в оперативну пам'ять ПЕОМ.
 • Завантажувально-файлові віруси прикріплюються до завантажувального запису диска або дискети, а також до програмних файлів. Активуються після запуску з носія. Здатні заражати через переносні носії.
 • Overwriting-вірус примусово копіює свій код в код файлу, так що останній стає недоступним до виконання. Швидко виявляється, так як операційна система і програми перестають працювати. Важко не помітити.
 • Parasitic-віруси змінюють вміст файлів, проте при цьому не впливають або впливають частково на працездатність. Можуть записатися на початку, середині або кінці файлу.
 • Companion-віруси не заражають файли, а створюють заражений двійник, який активується при запуску основного файлу.
 • Файлові хробаки (worms) є самостійними. Розмножуються і копіюють свої частини на носії, а користувач активує їх.
 • Link-віруси при запуску зараженого файлу призводять до запуску свого коду.
 • Віруси, впроваджувані в бібліотеки компіляторів і вихідні коди програм.
 • Можливі загрози на даний момент

  Зараз особливо популярні технології блокчейн. Це децентралізовані мережі, розвиток демократії, відмова від державних валют і прихід до нового світу.
  Але є деякі застереження. Поки все це стане повсюдним, є ймовірність, що більшість комп'ютерів в Мережі стане частиною ботнету, а це вже небезпечно для всього розвитку технологій. Так, безліч користувачів ставить паролі на гаманці, мова про криптоактивистов, але не завжди ж, так і на біржах багато людей зберігають свої активи. Це все може зникнути, і "вся влада перейде до невідомих поки особистостям. Є випадки, коли у криптоактивистов крали їх активи, однак це їх помилка. На жаль, багато людей не розуміють, що файлові віруси – це те, що може призвести до жахливих наслідків. Проте з їх допомогою просувається ідея безпечного інтернету, адже якщо люди будуть уважно ставитися до інформаційної безпеки, загрози не досягнуто таких масштабів.

  Якщо мова йде про прихованих майнерах, то варто було б написати про них детальніше.

  Приховані майнеры

  Зупинимося на їх особливостях. Прихований майнер спрямований на офісні комп'ютери, так як зазвичай вони з'єднані в одну мережу, що дозволяє легко відправивши якісний майнер на один комп'ютер, заразити всю мережу. Прихованими вони називаються не просто так, це такі файлові віруси, які можуть навіть не відображається в диспетчері завдань або відображатися як системний файл.
  Файлові віруси – це комп'ютерний код для досягнення цілей в обхід систем безпеки
  Небезпеки:
 • Вони навантажують комп'ютер і приводять його до більш швидкого зносу.
 • Обмежують продуктивність.
 • Можливий доступ до особистих даних.
 • А тепер уявіть, як це впливає на мобільні пристрої. Вони можуть просто перестати працювати або – ще гірше – просто вибухнути у вас в штанях. Файлові віруси – це велика небезпека.

  Популярі новини
  Загрузка...