Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

192 0 Новини високих технологій

Антологія Far Cry – це збори всіх ігор серії в одному комплекті. Дана франшиза пройшла довгий шлях від першої частини до нещодавно вийшла п'ятою. Кожен проект вартий окремої уваги шанувальників індустрії. У цьому матеріалі можна коротко ознайомитися з усіма частинами серії, що входять в повне зібрання.

Оригінальна гра

Антологія Far Cry 1 (23 в 1) є окремою збіркою, яка включає в себе всі доповнення та модифікації. Олдскульные фанати ігрової індустрії з теплотою згадують про оригінальній грі в серії. У центрі сюжету Джек Карвер, який раніше служив у спецназі. Він заснував власний бізнес на одному з островів Мікронезії. В один прекрасний день його спокій порушує журналістка Валері і просить відвезти на землю Кабату. Той погоджується, але вже на під'їзді атакований невідомими солдатами. Жінка потрапляє в полон, а героєві належить з'ясувати всі таємниці цього острова. На момент виходу в 2004 році антологія Far Cry 1 рясніла відмінною графікою і непоганим штучним інтелектом. Студія Crytek подбала про зручному управлінні та стрільби від першої особи.


Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Раптове продовження

Друга частина антології вийшла вже під брендом компанії Ubisoft, і це засмутило одних користувачів, але вселило надію в інших. Багато хто вже не чекали продовження через чотири роки, але воно вийшло і вийшло дуже спірним. З одного боку, користувачам надається цікава історія, яка зав'язана на пошуках Шакала – небезпечного торговця зброєю. Гравцям належить взяти участь в громадянській війні всередині однієї африканської країни. До плюсів можна віднести також можливість використовувати транспорт, великий світ площею 50 кілометрів і власний вибір фракції. З іншого боку ,в Far Cry 2 далеко не все так добре. Світ виявився на диво порожнім і статичним. Тут головною подією є зустріч з дикими тваринами. Розробники вирішили на аванпостах зробити швидку генерацію супротивників. З-за цього пересуватися по території без стрілянини майже неможливо. Далеко не всім також сподобалися сірі тони графіки з мізерним освітленням. Друга частина мала свої фішки і якийсь успіх, але все ж не отримала великої популярності.


Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Величезний стрибок вперед

Якщо в антології Far Cry друга частина була як мінімум, спірною, то третя є визнаним шедевром. Розробники чітко вловили тенденції індустрії і створили таке продовження, яка навіть зараз багато людей із задоволенням проходять в черговий раз. На чолі кута історія про те, як Джейсон Броуді в якості головного героя перетворюється з любителя марнувати життя у справжнього бійця. Гра Far Cry 3 має величезну кількість переваг. Серед них слід в першу чергу виділити цікаву історію з екстравагантними персонажами. Злісний любитель безумства Ваас запам'ятовується як жодна інша особистість в цифрових розвагах. У третій частині велику кількість додаткових завдань, що розкидані по всьому острову. Користувачі мають повну свободу пересування з величезним арсеналом зброї та інших фішок. Заняття тут на десятки годин знаходили собі мільйони геймерів. Одні зачищали блокпости, інші досліджували територію, а треті шукали чергової зустрічі з Ваасом.
Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Проблеми з механіками

Гравець повинен розуміти, що в антології Far Cry кожну частину франшизи слід розглядати окремо з пильною увагою. Четвертого за рахунком проекту це особливо стосується, адже він вийшов майже копією Far Cry 3 тільки в іншому сеттінге і з новим сюжетом. У головній ролі тепер чоловік по імені Аджай Гейл, який відправляється в маленьку країну Кират, що в Гімалаях. Він повинен виконати останнє бажання матері та врятувати державу від тиранії Пэйгана Міна. Це новий ексцентричний антагоніст, який недотягує до Баша по всім параметрами. У четвертій частині розробники вирішили розвивати процес не вглиб, а вшир. Світ став більше, арсенал зброї і транспорту більш різноманітний, з'явилися деякі дрібні механіки по типу їзди на слоні. Базова концепція залишилася на тому ж рівні. Розробники пішли по протоптаній доріжці, яку створила третя частина. Є велика територія, цікавий лиходій, вільне пересування, навіть завдання багато в чому схожі. Якщо в Far Cry 3 відчувався свіжий погляд, то продовження сильно віддає вторинністю.
Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Біда з ідеями

Якщо завантажити антологію Far Cry від «Механіків», то в ній також буде частина під назвою Primal вона вийшла після четвертої частини і вийшла навіть більш спірною. Компанія Ubisoft при розробці оголосила, що події будуть відбуватися в кам'яному столітті. Фанати відразу загорілися ідеєю покататися на мамонтах і битися з шаблезубими тиграми. Справді, такі можливості присутні, але проблема Primal полягала в іншому. Цей проект не пропонував нічого цікавого крім сеттінгу. Здавалося б, перед розробниками відкрилася ціла епоха і в ній можна розвернутися на всі сторони. Замість цього вони переносять базову механіку з движком з інших частин. В результаті ближній бій, на якому будуватися більшість протистоянь вийшов неймовірно кострубатим. Навіть карту творці вирішили не створювати з нуля. Вони просто перемалювали ту, що була у четвертій частині, це відразу видно при порівнянні. Одноманітний сюжет однотипні завдання стали останнім цвяхом у кришку труни Primal. Вона окупила себе, але ААА-проектом такий твір називати ніяк не можна.
Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Вихід на новий рівень

У 2018 році всі чекали, що антологія Far Cry від «Механіків» поповниться п'ятою частиною, так як Primal в основну лінійку не входить. Це подія сталося, і на цей раз гравців закидають в американський штат Монтана. У центрі оповідання безіменний маршал, який прибуває на зазначену територію для арешту ватажка секти «Врата Едему» Йосипа Сіда. Все йде не за планом, і головний герой повинен самостійно організувати рух проти сектантів. Вони всіляко не дають жити простим людям, а тому одним з нововведень п'ятої частини стала можливість брати на завдання соратників і користуватися їхньою допомогою. Базова механіка змінилася, немає знайомих всім «вишок» – фірмової фішки Ubisoft. Героєві належить звільняти регіони від впливу сподвижників Сіда, битися з ними і так наближатися до головному лиходієві. Штат Монтана промальований настільки якісно, що око навіть мимоволі радіє. Кількість механік зросла в рази, хоч у неї є свої мінуси. Наприклад, безликий головний герой, копіювання окремих завдань з попередніх частин, відсутність допомоги поліції, не розкриття теми релігійних фанатиків тощо.

Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Тенденція

При огляді антології гри Far Cry цілісно можна побачити цікавий шлях. Оригінальний проект можна не брати до розгляду, адже він створювався інший студією. Друга частина була більше пробій своїх сил, а от у подальшій роботі видно величезний працю розробників. На жаль, видавці вирішили не шукати складних шляхів. Четверта частина і Primal вийшли відвертими копіями, хоч і зі своїми деякими особливостями. З-за цього довіра до розробників сильно впало. Вони переглянули свою політику і випустили п'яту частину, яка хоч і не стала шедевром як третя, але є самобутнім проектом.

Системні вимоги

Щоб кожна гра в антології Far Cry запускалася без єдиної проблеми, комп'ютер гравця повинен відповідати рекомендованим системним вимогам для п'ятої частини. Так, процесор підійде моделі Intel Core i5-2400 з тактовою частотою 31 ГГц. Щодо відеокарти, то тут підійде досить стара модель GeForce GTX 670 на 2 гігабайти. Альтернативними комплектуючими можуть бути деталі від компанії AMD з аналогічними характеристиками. Оперативної пам'яті потрібно 12 ГБ, операційна система Windows 7 і версії новіше. Не варто забувати про підтримку додаткового програмного забезпечення. Якщо система відповідає таким параметрам, то можна сміливо завантажувати повну антологію.
Антологія Far Cry: опис, системні вимоги

Підсумки

В антологію Far Cry моди зазвичай не входять, але і без цього контенту ігор вистачить на довгі години. Загалом, серія вийшла неоднозначною. Перша частина зараз буде виглядати дуже бідно, хоч за мірками 2004 року є визнаним шедевром. Продовження швидко набридає із-за одноманітності і темних фарб Африки. Третя частина є визнаним шедевром, а тому її можна радити до проходження всім людям. До пригод у Кирате слід долучитися тільки в тому випадку, якщо весь контент Far Cry 3 досліджений, а бажання розважатися не пропало. Якщо говорити про Primal, то тут видно халтурна робота розробників. Вони вибрали правильний сеттінг, що до них ніхто не використовував. Разом впровадження нових ідей творці вдарилися в самокопірованія. В результаті чого гра більше виглядає як велике доповнення до четвертої частини, ніж самостійний проект. Остання робота у франшизі виглядає більш свіжо. Вона не позбавлена недоліків, але принесла нові механіки і прекрасну атмосферу штату Монтана.

Популярі новини
Загрузка...