Як в "Фотошопі" зробити дим: способи

667 0 Новини високих технологій

Ефект задимлення на фотографії зазвичай створюють за допомогою спеціальних шашок, але можна обійтися і без них, якщо обробити зображення в графічному редакторі. Найчастіше для цієї мети використовується програма «Фотошоп». Створюється ефект диму за допомогою спеціальних кистей, картинок з прозорою підкладкою, якщо людина сфотографований не дуже крупним планом. Як зробити дим в «Фотошопі» так, щоб він виглядав реалістично, якщо об'єкт зйомки розташований поблизу? Розглянемо далі.

Пошук джерела

Можна знайти безліч зображень з димовими шашками, але найчастіше фон на них неоднорідний і для створення якісного ефекту задимлення вони не підходять. Якщо вдалу фотографію вдалося відшукати, її все одно доведеться деформувати, що не завжди дозволяє досягти бажаного ефекту. Тому перед тим, як зробити ефект диму в «Фотошопі», бажано підібрати таке зображення, форма якого ідеально буде відповідати об'єктам на оброблюваної фотографії.


Як в "Фотошопі" зробити дим: способи
Почнемо з простого варіанту. Спробуємо створити дим за допомогою макету з прозорим фоном. Для початку відкриваємо зображення, яке будемо обробляти в графічному редакторі, а потім створюємо дублікат шару за допомогою комбінації гарячих клавіш Ctrl+J. Проводимо корекцію фотографії, забираючи зайві деталі, які порушують композицію. Потім відкриваємо ісходник з димом і перетягуємо його над оброблюваного зображення. Зробити це можна за допомогою інструмента «Переміщення». Вибираємо інструмент «Виділення» і, клацнувши лівою кнопкою миші по зображенню, вибираємо в меню пункт «Вільна трансформація». Змінюючи пропорції диму, підганяємо його розмір і розташування під фотографію.


Як в "Фотошопі" зробити дим: способи

Правильне освітлення

При повороті исходника важливо звертати увагу на те, як падає світло на основному зображенні. У випадку помилки ефект буде виглядати неприродно. Оригінал можна відобразити або перевернути, але якщо поєднати освітлення не виходить, то краще пошукати інший варіант як зробити дим в «Фотошопі». Коли знайдено правильне розташування, шар з прототипом можна продублювати, виділивши його на палітрі шарів і натиснувши поєднання клавіш Ctrl+J, а потім розташувати його в якомусь іншому місці, збільшуючи або зменшуючи.
Як в "Фотошопі" зробити дим: способи

Правильні налаштування кисті

Тепер повернемося до першого шару з димом. Додаємо до нього маску і трохи опрацюємо краю зображення, щоб вони не занадто сильно виділялися. Для цього краще всього використовувати спеціальні кисті для Фотошопу - «Дим». Їх потрібно заздалегідь завантажити і встановити програму, так як в стандартні набори вони не входять. Вибираємо найбільш підходящу і з її допомогою коригуємо потрібні місця по краях, щоб вони не були дуже чіткими. Для роботи з маскою на панелі з кольором вибираємо чорний, непрозорість кисті ставимо приблизно 80 %, а тиск – 50 %. Додатково слід виставити такі параметри, відкривши вікно з налаштуваннями кистей: відзначаємо галочкою динаміку форми з коливанням розміру на 27 % і з коливанням кута – 19 %. Мінімальний діаметр виставляємо – 14 а коливання форми – 9 %. Додатково відзначаємо галочкою пункт «Згладжування». Тепер в процесі малювання пензлик буде змінювати форму і перевертатися.
Як в "Фотошопі" зробити дим: способи

Як надати зображенню природності

Далі працюємо по масці, виділивши її в панелі «Шари». Також чинимо і з дублікатом шару. Для більшої реалістичності можна створити новий порожній шар, взяти зразок кольору диму інструментом «Піпетка», затискаючи клавішу Alt, підмалювати деталі в потрібних місцях. Пензлі для Фотошопа» з димом у цьому випадку стають гарною підмогою для фотографа. За бажанням можна додати зображенню ефект розмитості, якщо перейти в меню «Фільтр» і вибрати пункт «Розмиття», а потім у випадаючому меню - «Розмиття по Гаусу». Для радіуса розмиття достатньо буде значення 5 пікселів. Об'єднуємо всі шари в групу, виділивши їх із затиснутою клавішею Shift і натиснути комбінацію гарячих клавіш Ctrl+G. Тепер ми знаємо один із способів як в «Фотошопі» зробити дим.

Додавання кольору

Тепер можна змінити відтінок диму або повністю його перефарбувати. Для цього будемо використовувати палітру шарів. Додамо новий коригувальний шар «тон/Насиченість». Прив'язуємо його до шару, колір якого будемо міняти. Для цього натискаємо на іконку «Обтравочная маска». Перед тим як зробити кольоровий дим в «Фотошопі», двічі клікаємо на мініатюру шару, щоб відкрити вікно з настройками. У параметрах відзначаємо галочкою пункт «Тонування» і, рухаючи повзунки, вибираємо відповідний колір. Це досить швидкий варіант зміни кольору, який добре підійде для зображень, де об'єкт розташовується на дальньому плані.
Як в "Фотошопі" зробити дим: способи

Робота з ближнім планом

Для фотографій з великим планом, можна використати інший варіант: вирізати дим з готової роботи. Зазвичай це робиться за допомогою інструменту «Швидке виділення» або «Магнітне ласо». Для видалення зайвого виділення потрібно затиснути клавішу Alt, а для додавання – Shift. У верхній панелі натискаємо «Уточнити край» або «Виділення/маска». Тепер перед тим як зробити дим в «Фотошопі CS6» або в іншій версії, підправляємо краю вирізаного зображення, позбавляючись від темних переходів. Потім за допомогою інструмента «Переміщення» перетягуємо на новий шар. Щоб розташувати дим перед фігурою, вирізаємо її і копіюємо, а потім вставляємо на колишнє місце. Перетягуємо шар з димом так, щоб він знаходився між фотоном і вирізаним об'єктом. Потім починаємо працювати пензлем по масці шару (як у попередньому випадку), надаючи зображенню більш природні контури. Залишається лише об'єднати шари і зберегти фотографію. Тепер ми знаємо два способи як в «Фотошопі» зробити дим.

Популярі новини
Загрузка...