Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"

839 0 Новини високих технологій

Полігональна графіка – це особливий вид графіки, яка створюється за допомогою плоских многокутників. Багатокутники задаються набором точок, складаються з ламаних ліній і називаються полігонами. Найпростіший варіант – це трикутний полігон. З його допомогою найчастіше малюють полігональні портрети в різних програмах. Створення зображення з трикутників називають триангуляцией.

Програми для тріангуляції зображень

Подібна технологія з'явилася давно і використовувалася при створенні перших відеоігор з ефектом 3D. Але зараз полігональна графіка переживає друге народження і знов стає популярною у дизайнерів і фотографів. Найчастіше полігони використовуються при обробці фотографій. Але так як процес тріангуляції досить трудомісткий, були створені спеціальні програми для полігональних портретів, що прискорюють обробку зображень. Найчастіше дизайнери використовують для цього два продукти компанії Adobe "Photoshop" і "Ілюстратор".


Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"

Використання полігонів в "Фотошопі"

Розглянемо один з найшвидших способів створення полігонального портрета в "Фотошопі" - без використання спеціальних плагінів. Для початку потрібно підготувати фото і обробити його спеціальними інструментами:
 • Відкриваємо програму і створюємо новий файл формату А4 з роздільною здатністю 300 пікселів.
 • Перетягуємо фотографію і масштабується її до розміру нового файлу, утримуючи клавішу Shift, щоб не спотворити пропорції.
 • Вибравши на панелі інструмент «Прямолінійне ласо», виділяємо обличчя людини по контуру. Не потрібно прагнути зробити все ідеально з першого разу, так як на подальших етапах ми будемо поправляти контур.
 • Використовуючи поєднання клавіш Ctrl+J, дублюємо контур на новий шар, а потім відключаємо видимість у нижнього.
 • Якщо освітлення на фотографії не дуже якісне, для додання об'ємності зображення збільшуємо контраст, використовуючи інструмент «Криві».
 • Домальовували кольору і тіні. Спочатку копіюємо шар і відключаємо видимість нижньої, а потім вибираємо на панелі інструмент для освітлення, вибираємо у вікні з діапазоном «Світлі тони» і виставляємо значення експозиції – 10%.
 • Налаштовуємо кисть і обробляємо обличчя моделі. Намагаємося не проводити інструментом на одному і тому ж місцю кілька разів – це може викликати дуже сильне освітлення.
 • За допомогою інструменту «Затемнення» малюємо тіні. У налаштуваннях виставляємо діапазон «Тінь», а експозицію – 10%.
 • Коректуємо недоліки освітлення за допомогою інструменту «Штамп».
 • Створюємо ще одну копію шару і додаємо колір за допомогою інструмента «Пензель». Виставляємо непрозорість 15% і додаємо кілька жовтих плям з боку джерела світла, а синіх – з боку тіні.
 • Міняємо режим накладення шарів на «М'яке світло» і наносимо ще трохи колірних плям точково, щоб надати зображенню більше обсягу.
 • Затискаємо клавішу Alt і клікаєм на розділову лінію між шарами, щоб створити обтравочную маску шару з кольором.
 • Виділяємо три шари, куди додавали колір і освітлення, і, використовуючи комбінацію клавіш Ctrl+Alt+E, клонируем їх вміст на один шар.
 • Вимикаємо видимість нижніх шарів. На всякий випадок можна зробити копію шару, перетягнувши його вниз з натиснутою клавішею Alt.
  Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"
 • Як правильно налаштувати сітку

  Тепер приступаємо безпосередньо до створення полігонального портрета в «Фотошопі». Спочатку налаштовуємо сітку. Включаємо її видимість за допомогою поєднання клавіш Ctrl+H. Вибираємо пункт меню «Правка», потім – «Установки» і «Напрямні». У вікні з параметрами вибираємо стиль сітки – «Точки», відстань між ними – 10 пікселів, міняємо колір на світло-сірий. Тепер включаємо прив'язку до сітки: йдемо в меню «Перегляд», потім – «Прив'язка до» і вибираємо пункт «Лінії сітки». Тепер при використанні Прямолінійного ласо» курсор сам буде «прилипати» до сітки, що полегшує створення полігонів.


  Створення портрета з полігонів

  Починаємо малювати полігони – ставимо крапку, потім ще одну і замикаємо контур, двічі клікнувши по третій точці. Ми створили трикутник. Йдемо у вкладку «Фільтр», вибираємо пункт «Розмиття» і ставимо значення «Середнє». Тепер для створення полігонального портрета можна використовувати спеціальну комбінацію клавіш, яка застосовує останній використовується фільтр – Ctrl+F. Продовжуємо обробляти всі зображення тим ж способом, створюючи трикутники різних розмірів. Намагаємося створювати полігони за формою, повторюючи природні вигини. Потім поправляємо контур і прибираємо непотрібні деталі нашого полігонального портрета, виділяючи його прямолінійним ласо, і натискаємо Ctrl+Shift+Alt для інверсії обведення. Залишається лише натиснути клавішу Delete, щоб видалити зайві деталі.
  Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"

  Полігональний портрет «Ілюстратора»

  «Ілюстратор» і «Фотошоп» створені для різних цілей, тому процес обробки зображень у них відрізняється. На початку роботи в обох випадках створюємо новий документ і на нього перетягуємо зображення. Потім в «Ілюстратора» потрібно заблокувати шар з фотографією, щоб вона не зміщувалася. Малювати полігони будемо за допомогою інструменту «Відрізок лінії». Товщину контуру можна змінити, достатньо буде 4 пікселів. Спочатку обводимо контур об'єкта, а потім починаємо виділяти області з відблисками і тінями. Починати малювати можна з багатокутників – потім їх легко буде розбити на трикутники, з'єднавши вершини лініями. Таким чином створюємо сітку з полігонів по всьому зображенню.
  Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"

  Центрування перехресних точок

  Важливо, щоб лінії сходилися в одній точці, а всі багатокутники були поділені на трикутники. Для полегшення роботи запишемо всі подальші дії. Вибираємо в меню «Вікно» пункт «Операція», створюємо нову операцію і натискаємо кнопку «Записати». На наступному етапі центруем точки:
 • За допомогою інструмента «Часткове виділення» вибираємо який-небудь перехрестя з ліній.
 • Параметри вирівнювання вибираємо «Вирівняти по виділеній області».
 • Натискаємо на панелі кнопки «Горизонтальне вирівнювання» і «Вертикальне вирівнювання».
 • Зупиняємо запис.
  Як намалювати полігональний портрет у "Фотошопі" і "Ілюстратора"
  Цю операцію потрібно повторити на всіх місцях з помилками в побудові. Для пошуку помилок натискаємо комбінацію клавіш Ctrl+Y і, орієнтуючись по сітці, шукаємо проблемні місця. Потім виділяємо всі зображення і йдемо в меню «Обробка контурів» і натискаємо пункт «Поділ». Знову заливаємо контур, змінюючи його товщину на 2 пікселя. Останній етап – заливання контуру. Для цього використовуємо гарячу клавішу для інструмента – Y і літеру I для інструмента «Піпетка». І, чергуючи ці інструменти, заповнюємо трикутники кольором. Тепер полігональний портрет готовий.

  Популярі новини
  Загрузка...