Роман Беллик: персонаж GTA 4

242 0 Новини високих технологій

В кінці квітня 2018 року четвертої частини GTA виповнилося 10 років. Свого часу вона стала переломним моментом для всієї франшизи. Сталося це не тільки через використання нового, більш технологічного движка. Виною тому стало те, що найбільша частина уваги розробників було приділено сюжетом. Саме завдяки йому багато ненависники і критики серії змінили своє ставлення до неї. На відміну від минулих ігор, автори вирішили зробити історію серйозніше і реалістичніше, більш детально опрацювавши характери героїв і їх взаємини. Однак RockStar не були б собою, якби забули про гумор. Так, його основним джерелом є досить сатиричный двоюрідний брат головного героя - Роман (в оригіналі Roman Bellic).


Знайомство

Вперше ви зустрінетеся з ним вже на самому початку гри. За сюжетом протагоніст, іммігрант з Сербії, вирішує перебратися в США, де, як він думає, його прихистить досить багатий кузен з гарним будинком, автомобілями і бізнесом, про які він розповідав у своїх листах. Однак, зійшовши з корабля, Ніко доводиться чекати. І нарешті через кілька годин на пірсі з'являється старе таксі. І за кермом знаходиться той самий Роман Беллик з GTA 4.

Біографія

Роман є уродженцем Югославії. У 1998 році, коли йому виповнився 21 рік, він перебрався в місто Ліберті-Сіті, бажаючи досягти тієї самої "американської мрії". В листах своєму двоюрідному брату він розповідає про те, що в його розпорядженні розкішне житло, 4 ванні з функцією гідромасажу, 15 спортивних авто, а він зустрічається відразу з двома дівчатами.


Роман Беллик: персонаж GTA 4
В реальності ж Роман виявляється господарем невеликого парку таксі під назвою Express Car Service, живе в маленькій квартирці з тарганами в місцевій альтернативі Брайтон Біч. У той же час у Романа Беллика є дівчина по імені Меллорі. До речі, вас не раз попросять допомогти з різними питаннями в плані догляду за нею.
Роман Беллик: персонаж GTA 4
Наприклад:
 • звозити її з подругою по справах;
 • забрати кільце з палаючого будинку.
 • Сучасний стан

  На момент початку сюжету гри ви не тільки дізнаєтеся, що Роман Беллик досить бідний, але також і те, що він має чималі борги, взяті для витрати на азартні ігри. Одним з тих, хто давав йому кошти, є російський мафіозі Володимир Глєбов. Серед гравців він відомий по безсмертному анекдоту "Навіщо їсти капусту, коли є картопля?". Однак через деякий час після того, як про борги дізнається головний герой, жити Владу залишається недовго.
  Роман Беллик: персонаж GTA 4
  Але не про це мова.

  Де ще з'являється?

  Крім основної сюжетної лінії "ГТА 4", Роману Беллика можна зустріти і в додатках. Їх перелік наведено далі:
 • аддон The lost and damned;
 • The ballad of Gay Tony.
 • Роман Беллик: персонаж GTA 4

  Niko, it's your cousin!

  Мабуть, найпопулярніша фраза з даної гри. Навіть більш відома, ніж анекдот Влада. Раніше вже згадувалося, що розробники приділили досить багато уваги системі відносин між персонажами в GTA IV. І походи по різних закладах зі знайомими тому доказ. Однак самий докучливий в цій особливості GTA 4 - Роман Беллик. Вся жарт полягає в тому, що він часто телефонує в самий невідповідний момент. Приміром, коли Ніко знаходиться на завданні або ж у самому центрі погоні, намагаючись сховатися від поліції. Один з користувачів YouTube навіть присвятив цьому пісню.
  Тим не менш варто відзначити ті місця, які вам бажано сходити, щоб змінити рівень відносин з кузеном, а також просто повеселитися:
 • Відвідування ресторану швидкого харчування Burger Shot дозволить збільшити рівень симпатії Роману на 7 %.
 • Розпивання напоїв у барах. Це сприятиме підвищенню рівня симпатії на 5 %. Рекомендується відвідати в першу чергу! Геймплей за п'яницю, намагається дійти до машини під крики Романа про те, що він перебрав, безцінний (як і в Red Dead Redemption).
 • Підвищити симпатію вашого двоюрідного брата Романа Беллика може відвідування стриптиз-клубу. Рівень зміни дорівнює 8 %
 • Можна також з'їздити зіграти в дартс. Це підніме планку симпатії на 4 %.
 • Варто відзначити одну корисну деталь. Як тільки ви підвищите рівень симпатії до 60 %, станеться отримання особливого бонус - можливість використання безкоштовного таксі з таксопарку Роману.
  Роман Беллик: персонаж GTA 4

  Сюжетні події

  Протягом всієї гри Ніко не один раз доведеться рятувати свого двоюрідного брата від бажаючих отримати назад борг або ж просто ворогів головного героя. В цілому можна просто перерахувати кожну ситуацію. Найперша з них відбувається в самому початку. Головний герой приходить в офіс Романа і потрапляє прямо на його розбирання з представниками албанської мафії. В цей раз все закінчується невеликим погромом.
  Далі при деяких обставинах ви знайомитеся з подругою дівчата Романа Мішель. І тут зустрічається перший вибір. Албанці добираються до кузена рівно в той момент, коли нова знайома запрошує Ніко на побачення. Тепер є два варіанти.

  Хороший кузен

  Замість поїздки до дівчини ви відправляєтеся до Роману. Поїхавши, застаєте таку картину: албанці затиснули вашого "горе-боржника" на спортивному майданчику. Втрутившись, головний герой відправляє обох нападників в нокаут (пройшовши таким чином навчання з рукопашного бою) і разом з кузеном пускається в погоню за одним з верхівки албанської мафії. У підсумку - мінус одна проблема.

  Нехай сам розбирається

  Вирішивши прийняти пропозицію Мішель, ви ігноруєте заклик про допомогу і дізнаєтеся, що кузен опиняється в лікарні. У результаті через деякий час Ніко знову отримує заклик про допомогу. Але цього разу можливості проігнорувати немає, і повторюється сюжет, зазначений раніше. Тепер назад до подій. Роману Беллику стає відомо про те, що його дівчина Меллорі таємно зустрічається з Владом Глєбовим. Озлоблений цим фактом, Ніко розправляється з мафіозі. Що призводить до появи у Романа параної. Цілком справедливою. Обох кузенів трохи пізніше викрадають за наказом глави мафії Фаустина - Михайла Фаустина.
  Роман Беллик: персонаж GTA 4
  В результаті головному героєві доводиться виконувати різні завдання нового начальника.

  Без спойлерів

  Далі відбувається досить багато подій, які можуть розкрити дуже важливі деталі сюжету. Є, звичайно, і не надто серйозні, такі як пожежа в першій квартирі і переїзд на нову частину карти. Але все ж кінцівка - це дуже страшний спойлер. Єдине, що варто сказати: вас чекає дуже важливий вибір.

  Цікавинки наостанок

  Далі варто відзначити кілька цікавих деталей, пов'язаних з даним персонажем.
 • За роки свого перебування в США Роман досить серйозно забув рідну мову. Насамперед, він сам згадує про це. Однак в одній зі сцен відбувається наступна ситуація. Ніко зустрічає кузена сербською мовою. Той в свою чергу відповідає: "Емм Чого?"
 • Існує думка, що улюбленою радіостанцією Роману у грі The Vibe 98.8. Якщо при сумісній поїздці разом з двоюрідним братом включити її, останній виявиться вельми задоволений, відреагувавши позитивно.
 • У грі є одна цікава особливість. Після кожної спільної прогулянки з Романом вам необхідно везти його назад додому. І якщо при під'їзді до місця призначення поставити транспорт на маркер, відбудеться наступна сцена: пасажирська двері блокується. Реагуючи на це, кузен вдарить головного героя, нарікаючи на те, що це його транспортний засіб, далі пересяде на водійське сидіння. І посидівши там пару моментів покине автомобіль.
 • Якщо при дружній зустрічі спробувати позбутися від Романа (збити машиною, втопити в транспорті, розстріляти з гранатомета), він буде дзвонити з проханням забрати його з лікарні.
 • У 2012 році багато видань робили одну і ту ж помилку, називаючи Романа рідним братом головного героя, а не кузеном.
 • Назва таксопарку Романа згадується у п'ятій частині гри. Герой, який пригадав фірму, називає її найгіршим сервісом таксі в історії.
 • Ще одна відсилання з нової гри. У п'ятої частини GTA є приховані люки, що знаходяться під водою. Від одного з них виходить сигнал азбуки Морзе. Після його розшифровки вдалося отримати фразу: "Ей, ти ніколи не дзвониш. Ми йдемо в боулінг?" Це є відсиланням до Роману Беллику.
 • Популярі новини
  Загрузка...