Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

503 0 Новини високих технологій

У всесвіті «Відьмак» є організація під назвою скоя'таэли, яка не раз фігурувала в іграх, а також книгах. Багато людей в пригоди Геральта не звертають на них належну увагу, але насправді у них цікава історія і мотивація до дій. Дізнатися детальніше про це можна з нашого матеріалу.

Склад повстанської групи

Серед скоят'аелей зовсім немає людей, адже саме ідеологія ненависті до них з-за частих принижень є причиною повстання. До складу цієї революційної групи входять ельфи, а також краснолюды з низушками, які вважають себе недооціненими в очах людей. Вони не мають своїх держав, ніколи не займали важливі посади у державах, а ставлення до них далеко не найкраще. Це стосується саме рас, адже таке ставлення і призвело до формування бригад повстанців в часи Першої Північної війни. Їх також називають «білки», адже саме так перекладається слово "скоя'таель". Таке прізвисько вони отримали за звичку носити хвости даної тварини на своїх шапках.


Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Діяльність у книгах

У книгах «Відьмак» скоя'таэли виглядають скривдженими істотами, які вирішили підняти повстання, але при цьому не мають певного плану. Люди їх називають терористами, адже в більшості випадків члени організації займалися частими набігами на поселення, військові патрулі та іншим з метою отримання ресурсів. Іноді вони створювали точкові атаки на належному рівні, яскравим прикладом може стати бунт на острові Танедд. Ельфи та інші вищезгадані раси ділилися на бригади, у яких були власні лідери. Таке можна побачити в іграх, де проводирі «білок» часто фігурували в сюжеті. Під час першого наступу імперії Нильфгаард скоя'таэли виконували накази атакуючої сторони. Із-за ненависті до Північних королівств вони не розуміли, що їх використовують в якості витратного матеріалу різних операціях. Слід зазначити, що в дипломатичних переговорах представники імперії завжди заперечували свій зв'язок з «білками».


Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Початок їх руху

Перший табір скоят'аелей був заснований десь перед початком Першої Північної війни. Ідеологія була в тому, що ельфи, краснолюды і низушки є більш давніми расами, а тому у них більше прав на вище становище в суспільстві. Тим часом люди їх сильно утискають, чим і скористалися ватажки військ імперії Нильфгаард. Розпочинається їх діяльність з того, що маленькі групи повстанців починають свою партизанську діяльність. Вони часто нападали на військові об'єкти, розвідку на трактах, відбирали їжу у фермерів і простих жителів. Рух набирав обертів, а тому нальоти відбувалися частіше і частіше. Для Північних королівств незабаром подібне повстанський рух стало величезною проблемою. Бригади ховалися по лісах на великій території від Синіх гір і до самого півострова під назвою Бремервоорд. Вперше «білки» яскраво про себе заявили в той момент, коли взяли штурмом форт Лейд в Каэдвене, де жорстоко вирізали всіх людей.

Продовження протистояння в книгах

Скоя'таэли не розрахували, що люди у Каэдвене дадуть відповідь тією ж монетою. Так і сталося, що підтверджує масове винищення нелюдів у столиці Ард Каррайг. Погроми із знищенням Старих Рас підхопило населення та інших великих міст Півночі. Ельфів, краснолюдов і низушков масово знищували, а влади держав навіть створили спеціальні каральні загони. Вони полювали саме на «білок», жорстоко карали їх і добували інформацію про розташування інших таборів. Не стали зволікати також повстанці, які у відповідь розбиваються на більш дрібні загони, ідучи вглиб лісів, де їм зручно воювати проти своїх ворогів. Взаємна ненависть людей і Старших Рас зросла до такого рівня, що вони обмінювалися нападами з жорстокими розправами регулярно. Люди на трактах вішали нелюдів, а «білки» відповідали тією ж монетою в дрібних поселеннях. Ріки крові залили Північні королівства навіть без урахування військових дій Нильфгаарда.
Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Подальші операції

Табір скоят'аелей в «Відьмака 3» є зразком побуту повстанців. Тим, кого цікавить їх діяльність, слід відправитися під Новіград, де всім заправляє лідер Верноссиэль. Під час затишшя «білки» встигли відзначитися бунтом на острові Таннед, де вони сильно допомогли чародіїв-ренегатам. У часи Другої Північної війни скоя'таэли знову виступили на стороні імперії Нильфгаард. Договір про повернення споконвічних земель в Долині Квітів і на підставі свого королівства був дуже привабливою пропозицією. Своє слово загарбники дотримали, і в той момент багато ельфи і представники інших рас хотіли повернутися на батьківщину для облаштування держави. Дріади в Брокилоне допомогли залікувати рани, відпочити і встати в стрій багатьом з них. Договір же не дав їм припинити боротьбу проти Північних королівств, а тому в боротьбі імператора з Аэдирном і Лирией вони регулярно робили набіги на тили Демавенда і Мэвы. Деякі ельфи пішли далі, вступаючи в регулярну армію Нильфгаарда. Так зробив і сам ватажок Исенгрим Фаоильтиарна, де отримав під командування бригаду побратимів «Врихедд». Під Тлінній їх на голову розгромили союзні війська Півночі.
Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Доля після війни і зовнішній вигляд

У грі «Гвинт» скоя'таэли зображені на картах згідно з описом у книзі. Це також можна було спостерігати в інших проектах всесвіту «Відьмак». Крім шапок з хвостами білок, у них були особливі стріли з вістрями, які розташовані під незвичайним кутом. Кінчики таких снарядів завжди прикрашалися сірим пір'ям. Краснолюды винайшли власну традицію: члени повстанських загонів плели бороди у дві кіски. По атрибутиці їх легко можна було впізнати. Доля ж «білок» після Другої Північної війни більш ніж сумна. Кровна ельфійка Францеска Финдабаир залишилася правити в Дол Блатанне, але за Цинтрийскому світу повинна була відмовити від зв'язків з скоя'таэлями. Залишки бригади «Врихедд» імперські війська видали нордлингами і їх жорстоко страчували. Деяким вдалося уникнути цієї долі, в тому числі Исенгриму. Незважаючи на всі складнощі, «білки» продовжили свою боротьбу проти людей, але вже не настільки активно.

Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Критика

Слід зазначити, що романтичний повстанський дух, який приваблював багатьох представників Старших Рас, стількох же відштовхував. Ельфи, краснолюды і низушки у всіх поселеннях живуть пліч-о-пліч з людьми, а тому їм ця боротьба здається безглуздою. За роки подібної життя у них виробилася стратегія пристосування, і щось міняти бажання відсутня. Більше того, такі нелюди стають супротивниками повстанського руху. На їхню думку, «білки» тільки псують клімат у містах, а від цього страждають прості жителі в особі тих же ельфів, краснолюдов з низушками. Так міркували більш зрілі представники Старших Рас, так як скоя'таэлями ставали майже завжди молоді нелюди, які не збиралися терпіти зневажливе ставлення з боку людей. Таке повстанський рух з боку противників порівнюється з війною Аэлирэнн. Голова підняла молодих представників народу ельфів на протистояння з людьми. Так було знищено безліч потенційних геніальних особистостей, які могли б допомогти своїй расі.
Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Поява в ігровій індустрії

У першій частині ігрової серії «Відьмак» скоя'таэлям виділено достатньо важливе місце у центральної сюжетної лінії. Події відбуваються навколо міста Вызимы, який є столицею держави північного Темерия. Пройшов рік з того моменту, коли закінчилася історія в книгах. Головний герой-Геральт втратив пам'ять і тепер намагається її відновити, розслідуючи таємниче напад на притулок відьмаків Каер Морхен. По ходу історії він зустрічається з «білками», які орудують біля Вызимы. Їх лідер Яевинн запропонує в один момент Геральту приєднатися до них. Гравець може погодитися, прийняти сторону супротивника або ж зайняти позицію нейтралітету. Залишатися осторонь довго не вийде, а тому слід визначитися відразу. У будь-якому випадку «білки» дадуть про себе знати, що показує остання глава першої частини серії «Відьмак».
Скоя'таэли: опис гри, характеристика організації

Інші ігри

У грі "Гвинт" колода скоят'аелей з'явилася набагато пізніше, тільки після виходу всіх трьох частин саги про Геральте з Ривии. По ній судити про характер повстанців складно. Найкращим чином це можна зробити у другій частині лінійки «Відьмак», де гравець може вибрати сторону нового повстанця білок Иорвета. Він допоможе зайнятися розслідуванням вбивства короля Фольтеста, переслідуючи при цьому свої інтереси. Гравець пройде цікаву сюжетну лінію і дізнається багато інформації про людей, а також їх побут з культурою. У грі Відьмак 3» скоя'таэли відіграють дуже незначну роль. Здавалося б, Третя Північна війна в розпалі і повстанці повинні себе проявити. Спочатку так і повинно було бути, але розробники відмовилися від цієї ідеї. Саме тому «білок» можна побачити тільки в таборі під Новиградом і ще в кількох рідкісних випадках.

Популярі новини
Загрузка...